Skocz do zawartości

Płatność w koronach - Suma płatności nie jest równa kwocie do zapłaty (Allegro.cz)


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Mateusz Kamionka,

Polecane posty

Witam,

Wpadło nam kilka zamówień od czeskich klientów, którzy oczywiście zapłacili w koronach. Przy tworzeniu dokumentu końcowego (najczęściej paragon) kończy się to błędnym komunikatem (dołączam screen).

Do tej pory po prostu robiliśmy wtedy dokument ręcznie w Subiekcie Nexo, ale jak zrobić go przez Sello ?

 

Pozdrawiam,

Mateusz Kamionka

szczegóły.jpg

Link to postu

Problem wynika prawdopodobnie z błędnego ustawienia płatności dla walut zagranicznych. 

W parametrach zewnętrznego systemu sprzedaży na zakładce DOKUMENTY doszły nowe pola w sekcji PŁATNOŚCI, które trzeba uzupełnić, ustawiając odpowiednie płatności w walucie zagranicznej Subiekta.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 14.06.2023 o 09:04, Mateusz Kamionka napisał:

Wpadło nam kilka zamówień od czeskich klientów, którzy oczywiście zapłacili w koronach. Przy tworzeniu dokumentu końcowego (najczęściej paragon) kończy się to błędnym komunikatem (dołączam screen).

Na terenie Polski sprzedajesz w walucie obcej?

Jeśli za granice polski, to nie robi się paragonów tylko faktury nawet jeśli Klientem jest konsument.

Dodatkowo taką fakturę należy oznaczyć WSTO-EE i naliczać SSO.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry, odświeżę temat....

 

Wpada zamówienie z czeskiego allegro i z tego co widzę z jakiegoś powodu dokument wstępny ZK w subiekcie zapisuje się w PLN a nie w CZK, po czym nie da się wystawić dokumentu końcowego, "Suma płatności nie jest równa kwocie do zapłaty na dokumencie"

Poniżej screeny z konfiguracji:

 

image.png

s2.png

s3.png

s4.png

s5.png

Edytowane przez Jarosław Wolny
Link to postu

image.png.a57ff01848b3e3b4d50fdda5ced5defa.png
Powyższe ostrzeżenie mówi o tym, że obsługa płatności dla ZK nie jest włączona w Subiekcie, w związku z czym nie da się ustawić odpowiedniej płatności. Trzeba tę obsługę płatności na ZK włączyć i ustawić odpowiednią płatność - pojawi się możliwość ustawienia płatności dla ZK na liście poniżej.

Link to postu

Ok, już włączone, czekamy na zamówienia i zobaczymy jak sytuacja......

 

Niestety problem rozwiązany tylko częściowo, tzn. zamówienia ZK tworzą się już prawidłowo, ale nadal występuje problem w momencie próby utworzenia faktury z tego zamówienia:

image.png.a86f05a2bbe04932a63cecd205400f1f.png

Dodatkowo po próbie stworzenia faktury, w niezrealizowanym zamówieniu ZK wszystkie wartości (które wcześniej były prawidłowo w koronach) teraz są PLN.

 

Na ten moment sello tworzy zamówienie, następnie tworzymy fakturę z tego zamówienia, ale bezpośrednio w subiekcie i w ten sposób faktura generuje się prawidłowo, ale zamówień przybywa i robi się to uciążliwe.

Edytowane przez Jarosław Wolny
Link to postu

Testy robiliśmy cały czas na jednym zamówieniu, tzn ZK było kilkukrotnie usuwane i tworzone od nowa, co do restartu sello, nie jestem pewny, czy ten warunek był spełniony ponieważ pracujemy na kilku laptopach jednocześnie. Obecnie wszystko zostało zrestartowane i czekamy na kolejne zamówienia i wtedy zobaczymy.

  • Lubię to 1
Link to postu

image.png.86d03534c97e3cb67394ab0279cdf14d.png

 

 

 

Te podane PLNy (518,00PLN) to mi wyglądają na CZK. Przy kursie 1 CZK = 0,1782 PLN to:

92.31 x 0.1782 = 518.00

 

Może SELLO myli te dwie waluty?

Albo konfiguracja płatności ?

Ja używam wszystkiego na GT i ładnie mi to hula już pół roku i rozlicza się wszystko bez problemów od samego początku. Czekam na pojawienie się EUR.

Pracujemy nad migracją do NEXO więc pewnie lada chwila też to zobaczę ...

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Ja mam inny problem.

Jak do transakcji w której ręcznie ustawiam w fakturze WSTO-EE SK to taka faktura wygenerowana z SELLO zmienia mi czasami wartość przed zapisem takiej FV a czasami nie zmienia wartości i jest wtedy OK. Róznica jakiegoś grosza pewnie, albo czeskiego halerza przy czy no własnie jak liczysz pieniądze na koncie to trzeba mieć czujność, bo od razu widać, że się kwota faktury nie zgadza wtedy z wpłatą.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...