Skocz do zawartości

Różne wagi podczas pakowania

Polecane posty

Witam.

 

Nie jestem aktywnym użytkownikiem Sello, chociaż próbuję go testować. Dzisiaj zauważyłem chyba dość istotny problem.

 

Stworzyłem fikcyjne zamówienie na fikcyjnego klienta. W pierwszej wersji wstawiłem do zamówienia : 1 sztukę towaru o wadze jednostkowej 0,44 kg (Załącznik numer 1)

image.thumb.png.adaaac912237b4e811b5e75ccc7de84d.png

Na załączniku numer 2 widać, że waga produktu (1 sztuki) podczas pakowania jest prawidłowa.

image.thumb.png.bcdc90893b1471b7de2c94af6c3c3899.png

Następnie zmieniłem to zamówienie na 10 sztuk towaru. Zarówno masa całkowita jak i masa jednostkowa na zamówieniu są prawidłowe. (Załącznik numer 3)

image.thumb.png.48c41c38a061170b356dfe82e43d2c6a.png

Przy dodaniu do paczki 1 sztuki pojawia się waga 4,40 kg (Załącznik numer 4),image.thumb.png.2f31276a2207a274453126ac608623c5.png

a z kolei po dodaniu 10 sztuk, czyli realizacji całego zamówienia sumaryczna waga wynosi 44,0 kg (Załącznik numer 5).image.thumb.png.8510be1e54f0fd37bfc9849b93ecf3fb.png

 

Czy coś źle robię, czy jest to błąd. Sprawdziłem kartotekę towaru. Myślałem, że może na ten błąd wpływa inna jednostka sprzedaży, ale w kartotece jest wszystko prawidłowo. (Załącznik numer 6)

image.thumb.png.34e7e324441615eba82554804e1f3134.png

 

 

Ponawiam też pytanie o moduł PAKOWANIE. Nasza firma nie jest specjalnie zainteresowana sprzedażą na Allegro, ale ten moduł jest po prostu rewelacyjny. Chętnie widzielibyśmy go w SUBIEKCIE NEXO PRO. Ewentualnie powiązanie tego modułu z zamówieniami w Subiekcie. Bo na razie to chyba tylko zamówienia z Allegro lub stworzone ręcznie jako wysyłkowe. Może jakaś synchronizacja.

Czy macie Państwo jakieś plany w tym względzie?

 

  • Lubię to 1
Link to postu
10 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Czy coś źle robię, czy jest to błąd

Oczywiście jest to błąd i zostanie poprawiony w wersji 46 :).

 

10 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Ponawiam też pytanie o moduł PAKOWANIE. Nasza firma nie jest specjalnie zainteresowana sprzedażą na Allegro, ale ten moduł jest po prostu rewelacyjny. Chętnie widzielibyśmy go w SUBIEKCIE NEXO PRO. Ewentualnie powiązanie tego modułu z zamówieniami w Subiekcie. Bo na razie to chyba tylko zamówienia z Allegro lub stworzone ręcznie jako wysyłkowe. Może jakaś synchronizacja.

Czy macie Państwo jakieś plany w tym względzie?

Sello NX dostarcza moduł zamówień wysyłkowych, które mają funkcję pakowania i funkcja ta będzie dalej rozwijana. Źródła zamówień wysyłkowych nie są ograniczone tylko do Allegro czy innych serwisów internetowych. Zamówienia wysyłkowe będą mogły być tworzone również dla zamówień i innych dokumentów Subiekta, co oznacza, że można będzie go wykorzystywać do pakowania i realizacji wysyłek z Subiekta czy Gestora, ale przez Sello.

 

Godzinę temu, Łukasz F napisał:

Może czegoś nie rozumiem, ale jeżeli: 

Zapis 10 x towar w oknie pakowania nie oznacza, że jedna sztuka składa się z 10 sztuk, tylko, że tej pozycji w danej paczce ma być 10 sztuk.

Link to postu

Dziękuję Panie Bartoszu.

 

Pytam się o ten moduł wysyłek ponieważ nasza firma korzysta ze sklepu internetowego zewnętrznej firmy, a zamówienia z niego są synchronizowane do Subiekta. Czy jeżeli dokupimy Sello NX to zamówienia z Subiekta będą mogły być tam widoczne, albo jeszcze lepiej czy będzie możliwość wywołania modułu PAKOWANIE z poziomu tych zamówień w Subiekcie?

Link to postu
W dniu 16.06.2023 o 20:25, Robert Schmidt napisał:

Czy jeżeli dokupimy Sello NX

Sello NX a razie jest bezcenne ;) w sensie jest wersja beta i nie da się kupić, można testować i używać :)

 

Sello NX będzie posiadało mechanizmy umożliwiające integracje z dowolnymi źródłami zewnętrznymi - sklepy, marketplace, etc... - pytanie tylko kiedy powstanie integracja do sklepu z którego Ty korzystasz (można będzie zlecić wykonanie tego jakiejś firmie lub zrobić samemu), korzystając z mechanizmu pluginów.

 

Dokumenty ZK będą mogły być realizowane i pakowane w Sello NX jako zamówienia wysyłkowe :) (a przynajmniej tak mówił Bartek :) )

  • Lubię to 1
Link to postu

Tak jak pisze Patryk, do Sello NX będzie można pisać pluginy, które wprost będą tworzyć zamówienia wysyłkowe i korzystać z modułu pakowania i tworzenia wysyłek u kurierów oraz będzie naturalnie współpracować z Subiektem w zakresie tworzenia dokumentów handlowych.

 

Z drugiej strony, będzie również możliwość tworzenia zamówień wysyłkowych z już istniejących dokumentów Subiekta, więc będzie można korzystać z własnych niezależnych synchronizatorów sklep=>Subiekt, co będzie miało sens przynajmniej do czasu aż nie powstanie plugin do Sello NX obsługujący wybrany sklep bezpośrednio.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...