Skocz do zawartości

Edycja płatności faktury detalicznej do wystawionego paragonu

Polecane posty

Częstą praktyką fundacji jest prośba, żeby faktura końcowa była z wystawioną adnotacją ,,zapłacono" . U mnie natomiast pobrało jeszcze z pro-formy płatność odroczoną i faktura detaliczna do wystawionego paragonu została wystawiona na przelew i teraz mam problem z poprawieniem tego. 

Jak poprawić płatność Faktury detalicznej w NEXO do wystawionego paragonu? Przy fakturze detalicznej  jest zablokowana edycja a przy paragonie imiennym informacja, że nie można edytować skoro jest wystawiona faktura. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. 

image.thumb.png.abb6a2e06ba894fa5b7b798a3cabd0f2.png

image.thumb.png.3219bd57486ad90e5e328292ea3ffa8f.png

Link to postu

Na wydruku FD (wzorzec standardowy) pod kwotą do zapłaty jest informacja, że zostało zapłacon e.

2023-06-26_08h45_45.png.2c77272f1e73df5898376f083a8042fb.png

Najpewniej mają Państwo własny wzorzec bez sekcji Razem do zapłaty, co swoją drogą jest niezgodne z ustawą o VAT - art. 106e ust 1 pkt 15.

Proszę o sprawdzenie wydruku na standardowym wzorcu.

Link to postu
4 minuty temu, Dariusz Nowak napisał:

Na wydruku FD (wzorzec standardowy) pod kwotą do zapłaty jest informacja, że zostało zapłacon e.

2023-06-26_08h45_45.png.2c77272f1e73df5898376f083a8042fb.png

Najpewniej mają Państwo własny wzorzec bez sekcji Razem do zapłaty, co swoją drogą jest niezgodne z ustawą o VAT - art. 106e ust 1 pkt 15.

Proszę o sprawdzenie wydruku na standardowym wzorcu.

Nie, nie o to chodzi. Na wydruku taka informacja występuje w przypadku zapłaty, tu chodzi tylko o to, że tej zapłaty nie mogę już oznaczyć / zmienić, a klientka chcę by na fakturze była adnotacja ,,zapłacono" 

 

image.thumb.png.2c2f5932d08a887923ab387839017834.png

 

 

Link to postu

Nie można edytować wartości dokumentu źródłowego, kiedy wystawi się do niego dokument pochodny.

Nie można także edytować wartości na dokumencie pochodnym pochodzących z dokumentu źródłowego.

 

Ergo - mamy tu obustronną blokadę.

 

Należy skasować pochodny, zmienić płatność na źródłowym i wystawić pochodny ponownie z tym samym numerem.

 

Inny fakt, że mogłoby to się dać zrobić bez takich kombinacji, więc jak najbardziej InsERT powinien (mógłby?) odblokować z ew. ostrzeżeniem.

 

EDIT:

Jak niżej Andrzej napisał - osobiście się zgadzam, że niekoniecznie powinien to być problem, a obejście wyżej wystarczy do sporadycznych edycji.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
8 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

powinno to się dać zrobić bez takich kombinacji, więc jak najbardziej wg mnie InsERT powinien odblokować z ew. ostrzeżeniem.

Ale w sumie to po co? Czy naprawdę faktura + dowód zapłaty nie rozwiązują problemu?

Mam wrażenie że rozwiązujemy problem, który został stworzony w wyobraźni owej klientki.

Link to postu

To nie pierwszy taki przypadek szczególnie w przypadku placówek  i fundacji, tylko raczej to się u mnie tyczyło faktur z NIP gdzie edycja jest możliwa i nie ma tego kłopotu. 

Pewnie, że jest rozwiązanie obok np. oświadczenie o zapłacie, załącznik przelewu itd, tylko po co tworzyć kolejny stos dokumentów jakby to starczyła jedno oznaczenie o zapłacie. 

 

Nie wiem do końca skąd ten wymóg, w przypadku pojedynczego incydentu mógłbym uznać za wymysł, ale powtarza się to w instytucjach u mnie okresowo. 

 

Przypuszczam, póki co, że wymogi mogą być związane z dotacjami. 

 

Edytowane przez Michał Tumkiewicz
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...