Skocz do zawartości

Korekta paragonu przy zwrocie zamówienia, dopisanie kosztów


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Daniel Kozłowski,

Polecane posty

Witam, sprawa wygląda tak:

Zakup na allegro 4szt. przedmiotu lakierowanego proszkowo, Pani nie odpowiada zwraca całość zamówienia, źle zabezpiecza przedmiot i w transporcie się uszkadza. Ustalamy z klientem, że koszt ponownego malowania to 30 zł. Teraz kwestia zwrotu w programie, nie możemy zwrócić całości, ponieważ się to nie zgadza z rzeczywistością, papiery podpinamy pod paragon. Nie zapiszemy korekty z inną kwotą, nie zwrócimy 3szt. ponieważ i tak kwotą się nie zejdziemy.

Pomożecie?

Link to postu
Godzinę temu, Grzegorz Młynarczyk napisał:

Zakup na allegro 4szt.

 

Godzinę temu, Grzegorz Młynarczyk napisał:

zwraca całość zamówienia

 

Godzinę temu, Grzegorz Młynarczyk napisał:

nie możemy zwrócić całości, ponieważ się to nie zgadza z rzeczywistością

Co się niby nie zgadza z rzeczywistością - została zwrócona całość przez klienta, czy nie ? To, co stało się później należy zaewidencjonować zgodnie z rzeczywistością - zdjąć z magazynu, ponownie wyprodukować, ponownie sprzedać ?

  • Lubię to 1
Link to postu
17 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

 

 

Co się niby nie zgadza z rzeczywistością - została zwrócona całość przez klienta, czy nie ? To, co stało się później należy zaewidencjonować zgodnie z rzeczywistością - zdjąć z magazynu, ponownie wyprodukować, ponownie sprzedać ?

Łączna wartość paragonu 160zł

Klientowi zwracamy 130zł

Klient wraca całość zamówienia - 4 szt.

Do papierów potrzebujemy wydruk ze zwrotu na którym widnieje zwrócona kwota 130zł,  w subiekcie na ZW, muszę mieć taką samą kwotę.

Przedmiot wraca do Nas w całości, tylko my jeszcze raz go lakierujemy.

Edytowane przez Grzegorz Młynarczyk
Link to postu
16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

To proszę zrobić tak, jak Pan opisał - przyjąć od klienta całość na kwotę 160 zł i obciążyć go kosztami ponownego lakierowania (kolejna pozycja na dokumencie) na jednym dokumencie.

 

Tylko na zwrocie tego nie mogę zrobić, nie mam możliwości dodania nowej pozycji, jedynie te, które były na paragonie. Jest jakaś możliwość, aby dodać taką opcję?

nexo-1.png

Link to postu
  • Rozwiązanie
17 minut temu, Grzegorz Młynarczyk napisał:

Tylko na zwrocie tego nie mogę zrobić, nie mam możliwości dodania nowej pozycji, jedynie te, które były na paragonie.

Nie prawda, może Pan to zrobić, ma Pan taką możliwość, należy tylko zmienić parametry programu do swoich potrzeb.

 

18 minut temu, Grzegorz Młynarczyk napisał:

Jest jakaś możliwość, aby dodać taką opcję?

Należy zmienić sposób korygowania paragonu ze zwrotu na korektę (w parametrach typu dokumentu).

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...