Skocz do zawartości

Miejsce użycia e-mail

Polecane posty

6 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tak, znam to - to jest dokładnie to co napisałem - podpowiada do czego email, ale w wysyłce np. oferty itp. podpowiada podstawowy, chciałbym żeby samo go ustawiało.

Link to postu
W dniu 30.06.2023 o 17:49, Krzysztof Gaiński napisał:

czy istnieje możliwość skonfigurowania (może coś źle robię :) ) wysyłki e-mail za pomocą 'miejsce użycia e-mail' w kartotece e-mail?

W dniu 1.07.2023 o 17:10, Krzysztof Gaiński napisał:

Tak, znam to - to jest dokładnie to co napisałem - podpowiada do czego email, ale w wysyłce np. oferty itp. podpowiada podstawowy, chciałbym żeby samo go ustawiało.

Proszę w takim razie pokazać co Pan robi.

Link to postu
2 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę w takim razie pokazać co Pan robi.

Tak jak napisałem - mam pozaznaczane miejsca użycia, a podczas wysyłki faktury/oferty podpowiada i tak podstawowy email, a nie te co są pooznaczane.

 

Informacja z podpowiedzią (jak na screenie poniżej) jest pomocna.

 

3s.png 

 

Chodzi mi jednak o coś innego - tak jak napisał Pan Ernest: 

W dniu 30.06.2023 o 20:59, Ernest Sadowski napisał:

Nie powinno przypadkiem być jakiejś konfiguracji, gdzie dla szablonu wiadomości e-mail danego typu dokumentu można wskazać miejsce użycia, dzięki czemu takie e-maile byłyby wybierane jako domyślne przy wysyłaniu dokumentu (z użyciem wybranego szablonu)?

 

Link to postu
1 minutę temu, Krzysztof Gaiński napisał:

Tak jak napisałem - mam pozaznaczane miejsca użycia, a podczas wysyłki faktury/oferty podpowiada i tak podstawowy email, a nie te co są pooznaczane.

Jeszcze raz:

8 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę w takim razie pokazać co Pan robi.

Nie pokazał Pan, gdzie wskazał wykorzystanie miejsca użycia (parametry kontrahenta, szablon wiadomości), co sugeruje, że Pan tego nie zrobił.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.07.2023 o 19:07, Daniel Kozłowski napisał:

Jeszcze raz:

Nie pokazał Pan, gdzie wskazał wykorzystanie miejsca użycia (parametry kontrahenta, szablon wiadomości), co sugeruje, że Pan tego nie zrobił.

Dzień dobry,

 

mam jedynie uzupełnione w parametrach kontrahenta, z tego co Pan pisze, w szablonie wiadomości się da to wykorzystać.

Poszukam tam. Dziękuję.

Link to postu

Tutaj wskazałem. Jest to oddział klienta, podczas wydruku faktury, wybrania 'wyślij e-mail' wybiera podstawowy email nabywcy, nie odbiorcy - mimo, iż ustawiłem to w szablonie wiadomości. (<<email do (odbiorca) (Faktury)>>)

Dodatkowo, jak zmienię w szablonie na email nabywcy (Faktury), również wybiera jedynie podstawowy.

image.thumb.png.0ea9a9fbf7358382d15006442f82e15b.png

Wiem, że można ręcznie wymusić w zakładce wydruki, żeby wybierało email inny, niż podstawowy - ale robienie tego ręcznie w kilku tysiącach podmiotów nie jest wyjściem.

image.thumb.png.7911c5ff38be70985050005b24ff1ea4.png

 

Chyba, że coś mi wciąż umyka.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Link to postu

Dzień dobry, w oknie Drukuj nie jest załadowany szablon, więc tam podpowiada się podstawowy adres e-mail. Po kliknięciu OK w oknie wydruku otworzy się formatka wiadomości e-mail z załadowaną treścią szablonu z adresami, które są zdefiniowane w szablonie.

 

Natomiast proszę przejść do kartoteki wybranego klienta na zakładkę Wydruki.

Kliknąć prawym przyciskiem myszy na dany typ dokumentu i kliknąć Popraw.

1.thumb.png.76ac7b4e5ba2dec1af90948b9bab5451.png

W polu Wyślij e-mail wybrać Tak.

W polu Adres e-mail wybrać swoje miejsce użycia kontaktu (w moim przypadku Serwis).

2.thumb.png.764a766eccf07795fda8890a8b6840fd.png

Oczywiście, tę operację można dla klientów wykonać zbiorczo.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...