Skocz do zawartości

sprawozdanie finansowe SFJMIZ 2022 - brak schemy w KRS ?

Polecane posty

Klient zgłasza problem z wysyłką sprawozdania finansowego za rok 2022 - jednostka mikro - do KRS.

Sprawozdanie sporządzone w Rewizorze GT wersja 1,76 HF 1, tak samo jak w roku 2020 i 2021 - spółka nie ma praktycznie żadnych obrotów.

W tym roku jednak nie jest możliwe wczytanie pliku xml - do systemu KRS.

Czy Ktoś ma /miał podobny problem i gdzie ewentualnie szukać rozwiązania przyczyny niezgodności ?

 

BŁAD_XSD.png

SFJMIZ.jpg

Edytowane przez Rafał Konieczny
Link to postu

Mam ten sam problem. Zaznaczenie "sporządzono zgodnie z MSR" pozwala przejść dalej, ale wiadomo, że to nie jest właściwe rozwiązanie.

Być może w momencie sporządzania sprawozdania był jakiś problem ze schemą i generował się błędny plik .xml?
Wczoraj składałem z klientem sprawozdanie sporządzone 30.03 i poszło bez problemu, dzisiaj chcę dodać sprawozdanie sporządzone 29.03 i już nie puszcza, ten sam błąd.

 

Aktualizacja: właśnie udało mi się dodać ten plik, z którym wcześniej był problem. Wygląda na to, że problem leży po stronie KRS.

Edytowane przez Krzysztof Piątek
Link to postu

No była aktualizacja portalu KRS: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/przerwa-techniczna-w-systemach-prs-krz-i-mt, przez większość tygodnia systemy nie działały w  ogóle lub błędnie, jeden z klientów miał otrzymać wpis 12 w środę, stało się to dopiero w piątek. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...