Skocz do zawartości

Dezaktywacja wzorców wbudowanych

Polecane posty

Lepszy byłby widok z drugiej strony...

Wydaje mi się, że zmieniłem wszystkie, ale mimo to nie mogę dezaktywować.

Czy ma Pan może pod ręką jakieś gotowe zapytanie SQL wyświetlające te powiązania ?

Jeśli nie to sam je napiszę, ale szkoda Amerykę na nowo odkrywać jeśli już takie coś istnieje.

 

A czy można jakoś usunąć(schować) wersję niemiecką (wbudowaną) wzorca wydruku?

Nie używamy niemieckiej wersji, ale mamy klientów z Niemiec. Nie chcę utrzymywać wzorca po niemiecku, ale nie mogę go zlikwidować z okna wyboru.

Jeśli nie to będę musiał je powielić i umyślnie zepsuć żeby żaden pracownik ich nie użył co jest też mocno nieprofesjonalne...

Link to postu
3 minuty temu, Mikołaj Nachtygal napisał:

A czy można jakoś usunąć(schować) wersję niemiecką (wbudowaną) wzorca wydruku?

Nie używamy niemieckiej wersji, ale mamy klientów z Niemiec. Nie chcę utrzymywać wzorca po niemiecku, ale nie mogę go zlikwidować z okna wyboru.

U mnie i u wszystkich moich klientów od zawsze dało się dezaktywować te wzorce.

Na wszelki wypadek sprawdziłem jeszcze przed chwilą.

Jaki jest u Pana efekt przy próbie dezaktywacji?

image.png.88103d055284ac6d63ad22e4ca9f3cc8.png

Link to postu

Teraz po zmianie w dezaktywowanej "FS niemiecki" wzorzec powiązany na "WZ angielski" mogłem dezaktywować WZ niemiecki

image.png.d8206963b333f371efa95f0d0f9c99ef.png

(co swoją drogą będzie skutkować sytuacją: zmieniłem domyślny wzorzec, stary chcę usunąć/dezaktywować i nie mogę bo muszę zmienić wszystkie możliwe powiązania we wzorcach gdzie może to być powiązane i zmienić je na jakieś aktualne)

 

wcześniej wyświetlał się komunikat "Nie można dezaktywować wzorca powiązanego" bez szczegółów.

 

Myślę, że mój problem polega na tym, że z poziomu widoku wzorca, który chcę dezaktywować nie ma wglądu do tego gdzie to jest powiązane, a ja bez wiedzy gdzie to jeszcze może być schowane (mamy sporo wzorców dodatkowych) muszę przeszukać ręcznie wszystkie możliwe miejsca... Dlatego pytam o jakiegoś sql'a bo w UI jest ale nie w taki sposób jakby mogło się przydać niestety...

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...