Skocz do zawartości

[Sfera] Aplikacja na podstawie szablonu i pokazanie informacji z Konfiguracja.xml

Polecane posty

Czy jest możliwość zwrócenia do aplikacji, np. jako string co mogę wyrzucić jako Console.WriteLine, informacji o wersji aplikacji? Bywają aplikacje, w których zmieniam wersje, poprawiam to w Konfiguracja.xml, ale czasem ktoś się pogubi z wersjami i nie wie, którą odpala, dopóki nie wejdzie w program serwisowy. Oczywiście mogę dopisywać ją ręcznie, ale może jest na to jakaś metoda wbudowana.

Link to postu

Dzięki.

Ok, czyli póki co będę pamiętał aby Sobie ją dopisywać ręcznie.

 

Przy okazji, podziękowania dla zespołu odpowiedzialnego za tą część - od czasu wprowadzenia szablonów i instalatorów, zwiększył się znacząco komfort korzystania. Jak uda się jeszcze wprowadzić parametry edytowane z poziomu Subiekta kiedyś, to już w ogóle będzie genialnie ;)

  • Dziękuję 2
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

To ja jeszcze podrążę, bo nie do końca rozumiem problem. Wyobrażam sobie, że ma Pan dwa pakiety, np. Kopytko-1.0.0.0 i Kopytko-2.0.0.0 i w obydwu znajduje się aplikacja Kopytko.exe. Czy chciałby Pan, żeby Kopytko.exe po uruchomieniu potrafiło powiedzieć, czy pochodzi z pakietu 1.0.0.0 czy z 2.0.0.0? Bo jeśli tak, to nie mam dobrych wieści, bo nie za bardzo da się to zrobić. Znaczy da się, ale trzeba by sprawdzać wszystkie pakiety podpięte do podmiotu i patrzeć, czy jest w nich Kopytko.exe i wtedy można zgadywać, że ten właśnie pakiet jest źródłem tego właśnie pliku. To jest taka droga trochę okrężna. Czy nie byłoby łatwiej, gdyby wersjonował Pan swoją aplikację przy pomocy atrybutu AssemblyVersion i wtedy mógłby Pan ją sam sprawdzać i wyświetlać? 

Link to postu

Chodzi o to, aby klient się nie zakręcił, bo ma nieprawidłową wersję programu, to jest, w poniedziałek robię mu wersję 1.0.0.1, klient zgłasza problemy, robię poprawkę programu, zmieniam w Konfiuracja.xml na 1.0.0.2. Nieogarnięty klient się zakręcił przy instalacji, i odpalił dalej na wersji 1.0.0.1 i jest wkurzony bo dalej nie poprawione. Dlatego też, ponieważ jest to np. aplikacja konsolowa, chciałbym podczas jej uruchamiania wyświetlić wersję, a najlepiej wrzucić ją w title, że jak poproszę delikwenta o screena, to od razu będę widział wersję. I tak, wiem, że mogę to zrobić ręcznie, ale chciałem podpytać, bo skoro mogę wyciągnąć wersję bazy, to może macie w łatwy sposób dostęp do tej wersji z Konfiguracja.xml, i mógłbym zmieniać tylko w jednym miejscu.

 

Obawiam się też sytuacji, związanej z tym, że wasz instalator jakby nie widzi kolejnych wersji (poruszaliśmy to w innym wątku, że trzeba odinstalować jedną, zainstalować drugą) i nie wiem, czy nie doszło by do sytuacji, że klienta ma zainstalowaną wersję 1.0.0.1 oraz 1.0.0.2, a odpali mu się 1.0.0.1, chociaż tutaj chyba nie ma takiego ryzyka.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...