Skocz do zawartości

KSeF - odbiory faktury

Polecane posty

A planowane są jakieś rozwiązania w tej kwestii ? KSEF nie dotyczą np. fv wystawianych na konsumnetów , podatników zw ..... Do części klientów i  tak trzeba wysyłać pdf... poza tym wprowadzanie np. towarów na magazyn nie wiem czy będzie możliwe na podstawie pliku pobranego z KSEF ?  

 

Proszę o podpowiedź czy portal biura będzie ten temat jakoś ogarynał ? dawał wizualizację faktur ? czy jednak będzie trezba rozejrzeć się za oprogramowaniem zewnętrznym np. SALDEO? 

Link to postu

Dzień dobry,

nasze zespoły cały czas pracują nad tematami związanymi z KSeF. Aktualne wersje programów obsługują podstawowe scenariusze. Wizualizacja faktury KSeF została zrealizowana w postaci formatki, natomiast wydruk faktury znajduje się na naszej liście do realizacji, tak aby w momencie wejścia obowiązkowego KSeF możliwa była obsługa przypadku, o którym Pani pisze. 

23 godziny temu, WIOLETTA RICHTER napisał:

poza tym wprowadzanie np. towarów na magazyn nie wiem czy będzie możliwe na podstawie pliku pobranego z KSEF ? 

To jest jedna z głównych funkcji realizowanych w Subiektach GT i nexo. Na podstawie e-faktury z KSeF program może dodać kontrahenta do kartoteki, zmapować występujące na niej pozycje towarowe i automatycznie utworzyć fakturę zakupu. Ta funkcjonalność dostępna jest już od dłuższego czasu w Laboratorium – zachęcamy do zapoznania się z nią.

 

Poniżej zamieszczam zbiorcze artykuły e-Pomocy dotyczące poszczególnych programów:

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.08.2023 o 13:35, Kacper Panek napisał:

Wizualizacja faktury KSeF została zrealizowana w postaci formatki

w postaci formatki dostępnej w dekretacji dokumentów? To jest tak nieczytelna lista pól, że od ciągłego jeżdżenia w górę i w dół głowa boli. Jak mam np. w pierwszym etapie zapis z KSEF zadekretować do ewidencji VAT przewidując wszystkie możliwe założenia? I nie chodzi o sprzedaż tylko właśnie o zakupy, gdzie na jednym dokumencie możemy mieć paliwo z częściowym odliczeniem, zakup pozostałych materiałów, wszelkiego rodzaju odliczenia VAT: całkowite, bez odl, proporcjonalne, pozycja która ma być potem w księdze NKUP a inna KUP? Wg mnie księgowanie obrazów z KSEF powinno działać na zasadzie obecnego OCR. Mam dane z KSEF i decyduje gdzie je wykorzystać np. tworząc zapis w VAT. Tworząc go, zapis od razu dzielę na pozycje, żeby przewidzieć ewentualnie wszystkie przypadki w danym zakupie i go zadekretować schematem do ksiąg. Do tego jest potrzebny obraz faktury z KSEF obok tworzonego zapisu VAT, żeby widzieć pozycje, zliczać je itp., tak jak teraz w OCR mam obok skan faktury. Doskonała wizualizacja dokumentów z KSEF jest dostępna w Subiekcie i tak powinna zostać przeniesiona do Rewizora i Rachmistrza i księgowanie wtedy mogłoby się odbywać w module KSEF jak w Subiekcie.

  • Lubię to 1
Link to postu
Dziękujemy za spostrzeżenia  - stanowią dla nas cenne wskazówki, które będziemy realizować w kolejnych wersjach. KSeF w księgowości w wersji 46 był pierwszą odsłoną pozwalającą pobrać dokumenty i dokonać ich księgowania. Trwają nieustanne prace nad rozszerzeniem obsługi takich dokumentów i Państwa uwagi są zbieżne z naszym kierunkiem rozwoju w obsłudze jakie będziemy dokonywać w kolejnych wersjach. Zachęcam do śledzenie kolejnych wersji, które będą zawierały część z Państwa postulatów.
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...