Skocz do zawartości

Kolejna wiadomość automatyczna.

Polecane posty

Witam, nie wiem jak reszty sprzedających ale mnie bardzo irytuje jeżeli kupujący nie wypełni nie formularza dostawy. Trzeba wyszukiwać delikwentów pisać osobne maile.

 

Więc czego bym oczekiwał - w razie braku formularza tworzy się automatyczna wiadomość przykładowo o treści:

 

 

Witaj !

 

Prosimy o wypełnienie formularza dostawy w celu sfinalizowania transakcji. Szczegóły dostępne w poniższym linku:

 

http://allegro.pl/help_item.php?tid=50&item=2308&zoom=N

 

W razie problemów prosimy o kontakt.

 

Pozdrawiam,

 

Rozumiem, że dużo pracy jednak to jest dosyć istotna sprawa, myślę istotna dla każdego sprzedawcy, problem nie dotyczy mnie tylko każdego, dlatego proszę o przemyślenie propozycji.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to postu

Raczej nie będziemy realizować tej funkcjonalności z poniższych powodów:

1. Problemowe stwierdzenie czy klient jeszcze nie wypełnił i nie ma zamiaru czy jeszcze nie wypełnił celowo (ale wypełni). Algorytm musiałby tutaj oczekiwać kilka dni na spłynięcie formularza i wtedy podejmować dopiero akcję. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zdarzające się opóźnienia w transakcjach i formularzach było by nietaktem wysłać do klienta przypomnienie o wypełnieniu kiedy on wypełnił już formularz.

2. Można to zrealizować ręcznie dość prosto i szybko. Wystarczy przefiltrować/posortować transakcje po obecności formularza i wysłać wiadomość zbiorczą (mailing) wg powyższego szablonu.

3. Istnieje możliwość, że formularze będą obowiązkowe (była kiedyś o tym mowa na Allegro) więc wtedy problem sam by się rozwiązał.

Link to postu

Dzięki za wyjaśnienie, chyba jednak najlepszym wyjściem by były obowiązkowe formularze.

 

Już są obowiązkowe jak kupujesz przez koszyk, a w całym Allegro obstawiam, że do końca 2014 roku będą. Ale i tak zawsze znajdzie się klient który będzie kombinował inaczej :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...