Skocz do zawartości

Jednostka miary - edycja

Polecane posty

Temat jest bardziej skomplikowany. Mam kilkadziesiąt pozycji w kartotece gdzie podstawowa jednostka to "szt.", a dodatkowa jednostka "sto szt." - chodzi mi tylko o zmianę nazwy jednostki z "sto szt." na "100 szt." w jednym miejscu tak by zmiana była widoczna we wszystkich towarach gdzie występuje ta dodatkowa jednostka. 

Link to postu
7 godzin temu, Szczepan Socha napisał:

Niestety nie mam możliwości zmiany dodatkowej jednostki :( 

Ma Pan taką możliwość, cytat z kontekstowej pomocy do programu:

Cytat

 

Zakładka Miary

 

Zakładka Miary umożliwia zdefiniowanie dodatkowych jednostek miar dla danej pozycji. Dodatkowe jednostki miary są zawsze przeliczane w odniesieniu do jednostki podstawowej (np. 1 opak = 10 szt.). Zaleca się, aby jednostka podstawowa była jednostką elementarną wykorzystywaną najczęściej przy sprzedaży, natomiast jednostki dodatkowe powinny być wielokrotnościami jednostki dodatkowej o rzadszym wykorzystaniu (np. tylko w zakupach). Jedna z jednostek dodatkowych może być również określona jako "jednostka porównawcza". Taka jednostka może być dodatkowo użyta w definicjach (szablonach) naklejek na towary. Po zdefiniowaniu dodatkowych jednostek miary dla danego towaru użytkownik może określić, która z jednostek ma być domyślnie używana w dokumentach sprzedaży, a która w dokumentach zakupu. W obu przypadkach nie musi to być jednostka podstawowa.

Zmiana przelicznika dodatkowej jednostki miary użytej na dokumencie jest domyślnie zablokowana i jest to zalecany przez autorów systemu sposób pracy. W szczególnych przypadkach istnieje jednak możliwość odblokowania przelicznika jednostki miary. Taki sposób pracy nie jest zalecany, gdyż niesie za sobą ryzyko zafałszowania stanów magazynowych. Jeśli jednak użytkownik zdecyduje się na wprowadzanie zmian przelicznika, wówczas w celu odblokowania tej opcji należy w rejestrze systemu Windows, w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\InsERT GT\Towary\1.0\PoprawaJednostekMiary utworzyć zmienną o nazwie "ZezwalajZawsze" i przypisać jej wartość typu DWORD równą 1. Modyfikacji w rejestrze systemowym powinien dokonać zaawansowany użytkownik systemu Windows.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...