Skocz do zawartości

Faktura zaliczka

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Mam klienta, który sprzedaje materiały budowlane. Bardzo często ma klientów, którzy zostawiają zaliczki na poczet materiałów, ale nie wiedzą konkretnie co będą kupować. Dzieje się to dlatego, że przykładowo inwestor wpłaca zaliczkę, a nadepnie wykonawca lub pracownik wybiera towar. Klient tworzy zamówienie zaliczkowe jako jednorazowa usługa "zaliczka na poczet materiałów budowlanych", a następnie wystawia fakturę zaliczkową. Pytanie jak stworzyć takie zamówienie oraz fakturę zaliczkową, aby później móc połączyć te zamówienie z konkretnymi dokumentami WZ i wystawić fakturę końcową. Ewentualnie czy istnieje jakiś dodatek, który rozwiąże problem. 

Link to postu
5 godzin temu, Janusz Tyburczy napisał:

Pytanie jak stworzyć takie zamówienie oraz fakturę zaliczkową,

Mniej więcej tak: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2355,subiekt-gt-–-jak-wystawic-fakture-zaliczkowa-na-podstawie-zamowienia-od-klienta.html

 

5 godzin temu, Janusz Tyburczy napisał:

aby później móc połączyć te zamówienie z konkretnymi dokumentami WZ i wystawić fakturę końcową.

Zamówienie zaliczkowe należy realizować do WZ.

 

5 godzin temu, Janusz Tyburczy napisał:

Ewentualnie czy istnieje jakiś dodatek, który rozwiąże problem. 

Raczej nie będzie potrzebne, polecam zacząć od szkolenia z obsługi programu i poznania jego możliwości.

Link to postu

Odpowiedź nie rozwiązuje mojego problemu. Ja mówię o sytuacji w której klient płaci zaliczkę, a nie wie jaki towar kupi. W linku który Pan przesłał niestety jest na zamówieniu konkretny towar. Chodzi o to, aby wystawić zaliczkę ogólnie wpisując materiały budowlane jako zapis jednorazowy a następnie wypisać fakturę końcową z rozpisanymi materiałami, które znajdują sie na dokumentach WZ i które klient wybrał.  

Link to postu
W dniu 23.08.2023 o 11:47, Janusz Tyburczy napisał:

Chodzi o to, aby wystawić zaliczkę ogólnie wpisując materiały budowlane jako zapis jednorazowy a następnie wypisać fakturę końcową z rozpisanymi materiałami, które znajdują sie na dokumentach WZ i które klient wybrał.  

W programie nie ma takiej możliwości. Pan Daniel wskazał właściwe na ten moment rozwiązanie. Może Pan również kontaktować się z lokalnym serwisantem, który może byłby ktoś w stanie napisać dla Pana tego typu lub podobne rozwiązanie. Listę znajdzie Pan tutaj:

Link to postu
W dniu 23.08.2023 o 11:47, Janusz Tyburczy napisał:

Odpowiedź nie rozwiązuje mojego problemu.

Niestety nie zastosował się Pan do sugestii z mojej odpowiedzi, na co nie mam wpływu.

 

W dniu 23.08.2023 o 11:47, Janusz Tyburczy napisał:

Ja mówię o sytuacji w której klient płaci zaliczkę, a nie wie jaki towar kupi. W linku który Pan przesłał niestety jest na zamówieniu konkretny towar. Chodzi o to, aby wystawić zaliczkę ogólnie wpisując materiały budowlane jako zapis jednorazowy...

To proszę tak zrobić, co Pana powstrzymuje ?

 

W dniu 23.08.2023 o 11:47, Janusz Tyburczy napisał:

a następnie wypisać fakturę końcową z rozpisanymi materiałami, które znajdują sie na dokumentach WZ i które klient wybrał.  

Proszę tak zrobić, wcześniej należy tylko/aż dodać / podmienić te towary na ZKzal, to standardowe możliwości programu. Ten krok można automatyzować rozwiązaniem dodatkowym, lecz do Pana należy decyzja czy warto w nie zainwestować (nie opisał Pan skali problemu, my nie mieliśmy nawet zapytań o cenę takiego rozwiązania).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...