Skocz do zawartości

Wizytówka > zdjęcie

Polecane posty

Witam

 

1. Czy jest taka możliwość aby w wizytówce przy każdym mailu było wysyłane odpowiednie zdjęcie (logo). Dziękuje za informacje :)

 

2. Oraz drugie moje pytanie odnośnie towarów.

Czy można zaimportować listę towarów z pliku XML lub CSV ?

 

3. Korzystając z okazji :)

Wybrałem aby pobrało wszystkie transakcje od początku ale w zakładce komentarze widnieją jedynie od początku czerwca tego roku. konto jest od czerwca ale 2012.

Link to postu

1. Tak, ale zdjęcie musi znajdować się na zewnętrznym serwerze. Można wtedy przygotować fragment kodu html ze zdjęciem i skopiować z przeglądarki internetowej do pola w Sello.

 

2. W samym Sello nie ma takiej możliwości.

 

3. Komentarze pobierane są tylko dla transakcji istniejących w Sello, bo są z nimi powiązane. Transakcje są ograniczone czasowo - w sensie Allegro zwraca je tylko przez bodajże 90 dni, stąd komentarze są tylko od czerwca.

 

Link to postu

Mam jeszcze 2 szybkie pytania.

 

1.Podczas wysylania potwierdzenia transakcji w miejscu kwota wysylki podaje zawsze kwote wysylki listem (10zł) nawet gdy w formularzu jest zaznaczone pobranie (21zł)

 

2. Czy intnieje możliwośc aby system sello sprawdzał dane pobranie automatycznie z konta internetowego wedłuż np miejscowości, kodu nadania bądź innych danych z wysyłki?

 

Sory że tak męczę ale program mam od wczoraj i dopiero poznaje jego możliwości.

Link to postu

1. Przy pobieraniu transakcji nie są znane jeszcze dane z formularza. Sello wstawia zatem domyślne wartości, które można zdefiniować w administracja > parametry transakcji. W administracja > parametry wysyłania i odbierania > zakładka transakcje można włączyć automatyczne przepisywanie ustawień z formularza do transakcji jeśli ten zostanie pobrany.

 

2. Nie bardzo rozumiem co znaczy sprawdzał?

 

Sory że tak męczę ale program mam od wczoraj i dopiero poznaje jego możliwości.

Po to jest to forum aby pomagać, byle by nas nie zamęczyć ;) bo nie będzie komu pisać Sello :).

Link to postu

Sprawdzał czyli weryfikował wpłaty na koncie bankowym i ewentualnie akceptował czekające w transakcjach przesyłki pobraniowe.

 

Jeszcze jedno zatem pytanie, mam problem z wydrukiem etykiet adresowych a właściwie nie mogę znaleźć tej opcji. W przygotuj wydruk pokazuje jedynie odpowiednie druki na pocztę lub paczkomat lednak etykiet nie mogę znaleźć.

Link to postu

Łączenia Sello do banków póki co nie przewidujemy.

 

Wydruki trzeba najpierw dodać do odpowiedniej dostawy (administracja > słowniki > sposób wysyłki. Tam z listy dostępnych w Sello wydruków należy przenieść do listy obok wszystkie wydruki, które mają być dostępne dla danej dostawy. Wtedy przy zbiorczym drukowaniu różnych dostaw dla każdej paczki wydrukują się tylko te wydruki, które są przypisane.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam ponowie.

Zagłebiając się w programy insertu napotkałem na kilka problemów.

 

1. Dearchiwizacja bazy danych, z "PC\SQLEXPRESS" na "PC\INSERTGT". Wszedłem na starą bazę, kliknąłem archiwizuj, wszytsko ładnie się zrobiło. Następnie wchodze do bazy nr 2 klikam "włącz autentyfikacje windows" i OK, wybieram dezarchiwizuj wpiusje nazwę stworzonej bazy lub dowolną nazwę (na obydwu ten sam błąd) wybieram klik archiwum klikam OK. Po załądowaniu się paska wyskakuje błąd

 

"Serser "PC\INTERTGT" nie mógł przeprowadzić dearchiwizacji

[Microsoft] ODBC SQL Serwer Driver] SQL SERWER] Login failed for user "nazwa archiwizowanej bazy"

 

2. Mam problem z synchronizacją sello z subirkt gt, w administracji podpiąłem Subiekta i odpowiedni podmiot, klikam synchronizuj (po około 2 sek jest informacja zakończono" jednak po uruchomieniu Subiekt GT nie ma tam żadnych danych z sello. (obecnie sello pracuje na "PC\SQLEXPRESS" a Subiekt GT na "PC\INSERTGT"

 

Ewentulalnie po zmianie podmiotu w tym momencie podczas synchronizacji pokazuje sie błąd

"InsERT_Driver: Synchronizacja towarów:

Invalid pointer

(0x80004003)"

Link to postu

Sens był gdy Sello wchodziło do sprzedaży i mogło pracować samodzielnie lub w połączeniu z Subiektem, który był źródłem towarów. Eksportu towarów do Subiekta w tej chwili nie ma. Jest to do zrobienia przy wykorzystaniu np Sfery do Subiekta, ale potrzebny jest osoba, która ma o tym pojęcie np serwisant GT.

 

edit:

 

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

A connection with the server could not be established (12029)

Błąd oznacza, że nie można połączyć się z serwerem. Proszę sprawdzić ustawienia firewalla - czy nie blokuje Sello, datę systemową - czy nie jest przestawiona.

Link to postu

Druk paragonów: zależy, o co dokładnie pytasz.  Z drukarką fiskalną zawsze komunikuję się Subiekt (każdy dokument jest w nim wystawiany;  Sello tylko przechowuje informacje, jakie dok. są powiązane z transakcją), natomiast uruchomić generowanie i drukowanie paragonów możesz z Sello (polecenie Dokument końcowy lub Dokumenty końcowe).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...