Skocz do zawartości

Termin ważności dostawy-nie wskakuje w kolumnę termin dostawy


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Kacper Panek,

Polecane posty

 

Mam ustawione w zakładce dostawy termin ważności 90 dni

Jest kolumna w module asortyment: najbliższy termin ważności dostawy

Połowe towarów mam tam termin, połowe nie - pomimo, że wszystie towary mają w zakładkach ustawiony termin ważności na 90 dni. Robiłęm to zbiorczo, sprawdzałem zmienia się, natomiast nie wyskakuje w kolumnie. Korzystam z raportu towary przeterminwane. Te przy których w kolumnie pokazue sie data maja date w raporcie a gdzie koluna jest pusta nie ma ich w raporcie tzn. sa ale również bez daty. Chciałbym żeby na każdej kartotece była wskakiwala data oczywiście jezeli towar jest.

image.thumb.png.e08615215760630003a120ac68d7bc3f.png

 

image.thumb.png.9ad6a4ffd9791fd3ebdf2c35c51a272b.png

 

 

Link to postu

W takim razie prawdopodobnie towar został przyjęty przed ustawieniem parametru Domyślny termin ważności – zmiana parametru nie modyfikuje dotychczasowych dokumentów.

Proszę zweryfikować, czy po dodaniu asortymentu na nowy dokument, w rozbiciu pozycji podpowiada się termin ważności.

Link to postu

Podczas dodawania asortymentu na dokument wydania nie określa się terminu ważności – jest on pobierany z dokumentu przyjęcia dla danej partii.

 

Proszę zweryfikować, czy podczas dodawania asortymentu na dokument przyjęcia (lub fakturę zakupu), termin ważności podpowiada się w zaznaczonym polu:

image.png.10ba22c988a8f323916ef62f6287e806.png

Link to postu

aaaaa czyli rozumiem, że może być wzorcowy (nie tylko termin ważności, ale grupa, cecha itp wszystko co jest w zakładkach do wypełnienia) czyli robię sobie asortyment o nazwach:

-np. grupa 1, cecha 2, termin 30 dni + inne

-np. grupa 3, cecha 2, termin 90 dni + inne

itd

i tworze szablon powołując się na dany asortyment i wprowadzając dodaj asortyment wybieram i wszystko mi przeniesie?

w sumie to jestem po testach ale prosze o potwierdzenie??

 

PS rozeslijcie @ do konsultantów o tym bo min 2 nie wiedzialo o tym

 

Link to postu
  • Rozwiązanie
W dniu 8.09.2023 o 14:34, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

tak jest i jak zapisałem jest ok, w kolumnie data sie pokazuje, ale przed zapisaniem tez w kartotece było a w kolumnie nie ma daty

Dzień dobry,

wskazany parametr odpowiada za automatyczne przepisanie terminu ważności z kartoteki asortymentu do partii na dokumencie – data ta wciąż jest edytowalna i może zostać ręcznie usunięta. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...