Skocz do zawartości

Duży transfer danych - Sello i Subiekt

Polecane posty

Cześć,

 

Mam problem z dużym transferem danych. W ciągu doby Sello potrafi zużyć ok. 40GB danych (30GB uploadu i 10GB downloadu) - zakładam jednak, że ta ilość związana jest z wystawianiem ofert, chociaż może jest coś jeszcze o czym nie wiem. Zdecydowanie większy problem mam z Subiektem, który w ciągu dobry zużywa ok. 80GB danych (40GB uploadu i 40GB downloadu). Czy te wartości są normalne?

Nasza baza sello waży ok. 120 GB, a dodam, że problem nie znika w dniach, w których wystawiamy mniej aukcji. 

 

Proszę o jakieś wskazówki jak zmniejszyć te wartości,

z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam, P.

Edytowane przez Przemysław Kitowski
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, Robert Mazurek napisał:

W dobie pracy zdalnej trzeba by coś pomyśleć jak to usprawnić. Mam mniejsza bazę i na szybkich łaczach praca z Subiektem tragedia a Sello można odczytac jedną widomość i na tym koniec pracy. Powinna być możliwośc pracy poza lakolanej

W naszym przypadku problem rozwiązał pulpit zdalny do serwera lub komputera stacjonarnego oczywiście po VPN. Innego rozwiązania nie znam. Praca na pulpicie zdalnym bo lokalnie też można ale sporo wolniej i duże szanse na błędy w bazie z powodu zerwania połaczenia.

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Dawid Motoprym napisał:

W naszym przypadku problem rozwiązał pulpit zdalny do serwera lub komputera stacjonarnego oczywiście po VPN. Innego rozwiązania nie znam. Praca na pulpicie zdalnym bo lokalnie też można ale sporo wolniej i duże szanse na błędy w bazie z powodu zerwania połaczenia.

ile osób pracuje na zdalnym pulpicie na serwerze w jednej chwili ?

Link to postu

Na serwerze mam tylko jeden Windows czyli Windows Server 2022 ale może być starszy lub nowszy. Ma on wbudowaną podstawową możliwość obsługi pulpitów zdalnych dla 2 użytkowników jednocześnie (każdy z nich na swoją sesję w tym samym czasie - jak dwa różne stanowiska komputerowe). Jeżeli potrzeba więcej to należy dokupić licencję. Zaletą jest to, że baza sello, subiekt jest na tym samym serwerze i działa to bardzo sprawnie.

Link to postu
19 godzin temu, Robert Mazurek napisał:

W dobie pracy zdalnej trzeba by coś pomyśleć jak to usprawnić. Mam mniejsza bazę i na szybkich łaczach praca z Subiektem tragedia a Sello można odczytac jedną widomość i na tym koniec pracy. Powinna być możliwośc pracy poza lakolanej

Polecam pulpit zdalny. Od chwili pandemii wdrożyliśmy odpowiednie procedury u nas w firmie i teraz w zasadzie nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Przy czym każdy pracownik ma swój komputer w siedzibie firmy i to do niego się łączy zdalnie - oczywiście jeśli pracuje hybrydowo. Wystarczy mieć tutaj Windows w wersji PRO, bo zezwala on na łączenie zdalne.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...