Skocz do zawartości

Jak wskazać rzeczywisty koszt towaru

Polecane posty

Dzień dobry,

często kupujemy towar, do którego jest potem raktura retro, bonus, dopłata i jeszcze jakiś gratis. Np. kupuję towar za 60, a fakturą marketingową dostaję 5% czyli 3 zł, czyli rzeczywisty koszt to 57 zł. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak to uwzględnić w subiekcie. Przez to wychodzą mi ujemne marże, a moi pracownicy nie wiedząc jaki był rzeczywisty koszt towaru po wszystkich dopłatach nie wiedzą też po ile go mogą sprzedać. Problem się komplikuje zwłaszcza kiedy mamy towar z kilku dostaw i w każdej te dopłaty są różne, przez co trudno się połapać i wyliczyć dochód firmy na koniec miesiąca. Podpowie ktoś rozwiązanie?

 

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Dołączę się do wątku.

Skąd mogła się pojawić inna kwota w polu "Koszt rzeczywisty" niż "Koszt ewidencyjny" - Są trzy faktury zakupu na towar, ceny zakupu na nich 20szt. 22,5 potem 10szt. po 21,50 i ostatnia faktura 10szt. po 21,5. Nie jest to komplet, nie był żadnych korekt.

Na fakturze sprzedaży oczywiście na czerwono po pisaniu netto 30zł.

Co wpływa jeszcze na wyliczenie "Kosztu rzeczywistego"

image.png.ee64cfcd2fd8e1aa17768db9d35fa4d9.png

Link to postu
10 godzin temu, Jan Reczek napisał:

Skąd mogła się pojawić inna kwota w polu "Koszt rzeczywisty" niż "Koszt ewidencyjny"

Proszę sprawdzić zamiast zgadywać - proszę zajrzeć do rozbicia pozycji.

 

10 godzin temu, Jan Reczek napisał:

Są trzy faktury zakupu na towar, ceny zakupu na nich 20szt. 22,5 potem 10szt. po 21,50 i ostatnia faktura 10szt. po 21,5.

Nie uwierzę jeśli nie zobaczę - proszę zamieścić zrzuty ekranu tych faktur.

 

10 godzin temu, Jan Reczek napisał:

Co wpływa jeszcze na wyliczenie "Kosztu rzeczywistego"

Wszystkie korekty kosztów magazynowych przyjęć - faktury zakupu, ich korekty, korekty kosztów dostawy.

Link to postu
3 godziny temu, Jan Reczek napisał:

Już namierzone. Problem poruszany na forum - klient na jednej fakturze odznaczył "VAT podlega odliczeniu"

Czyli słusznie nie uwierzyłem na słowo ;)

 

3 godziny temu, Jan Reczek napisał:

Czy jest możliwość zablokowania tego checkboxa? dla użytkowników?

Tak, ale na tę chwilę tylko wdrożeniowo (poprzez rozwiązania dodatkowe).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...