Skocz do zawartości

Zestawy cenowe - ile można ich zdefiniować max?

Polecane posty

1/ Czy jest jakieś ograniczenie, w zakresie ilości zestawów cenowych per cennik?

Czy jeśli będę miał ich z 200 to, może to rodzić jakiś problem?

 

2/ Na liście pożna zmianiać pozycje (góra/doł) zestawu cenowego.

Czy to służy tylko i wyłącznie do pukładania sobie tego wizualnie, aby łatwiej konsumowało się listę?

Czy może to też jest jakiś priorytet?

 

3/ Jeśli wprowadzę jaką zmianę w zestawach cenowych, wówczas podczas zapisu cennika, wywala takie okienko: 
https://gyazo.com/900e389304a379a641bc787e11c3eee9
Jeśli nacisne NIE, wówczas wracam do cennika, wiec aby wyjść z niego muszę zaakceptować.
a/ Czy zgoda w tym okienku (żółta strzałka) jest tożsama z kliknieciem Zastosuj (filetowa strzałka)?
b/ Jeśli okienko i klawisz zastosuj robią to samo, to po co powielać to samo?

c/ O ile dobrze rozumiem działanie mechanizmu, to jest on szczelny, tzn, że jeśli wprowadzę na danym zestawie choćby jedną małą, dowolną zmianę, to mechanizm z automatu wymusza jej zapisanie. Zatem można stwierdzić, że jeśli tylko warunki są poprawnie wyklikane, to zestaw jest zawsze działający  (bo inaczej nie da się go zapisać).

 

4/ Czy jeśli na jakimś zestawie zrobuię jakąś zmianę, nastepnie użyje klawisza Zastosuj tego oznaczonego filetową strzałką.. (ale nie zapisze cennika, tj. wychodząć kliknę anuluj a nie zapisz), to zmiany na produktach wejdą w zycie?

 

 

Link to postu
20 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

1/ Czy jest jakieś ograniczenie, w zakresie ilości zestawów cenowych per cennik?

Czy jeśli będę miał ich z 200 to, może to rodzić jakiś problem?

Nie ma ograniczeń. Do wersji 47 trwają prace nad poprawą wydajności w tym zakresie, dlatego zalecamy wstrzymanie się do publikacji tej wersji.

20 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

2/ Na liście pożna zmianiać pozycje (góra/doł) zestawu cenowego.

Czy to służy tylko i wyłącznie do pukładania sobie tego wizualnie, aby łatwiej konsumowało się listę?

Czy może to też jest jakiś priorytet?

Kolejność ma znaczenie przy kolejności stosowania. Nie ma sprawdzania unikalności towarów, a jeden towar może podlegać pod wiele zestawów – stosowane są ustawienia najwyższego zestawu.

20 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

3/ Jeśli wprowadzę jaką zmianę w zestawach cenowych, wówczas podczas zapisu cennika, wywala takie okienko: 
https://gyazo.com/900e389304a379a641bc787e11c3eee9
Jeśli nacisne NIE, wówczas wracam do cennika, wiec aby wyjść z niego muszę zaakceptować.
a/ Czy zgoda w tym okienku (żółta strzałka) jest tożsama z kliknieciem Zastosuj (filetowa strzałka)?

Tak.

20 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

b/ Jeśli okienko i klawisz zastosuj robią to samo, to po co powielać to samo?

Po wybraniu Zastosuj miałby Pan zdefiniowane/zmodyfikowane zestawy nieuwzględnione w cenniku.

20 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

c/ O ile dobrze rozumiem działanie mechanizmu, to jest on szczelny, tzn, że jeśli wprowadzę na danym zestawie choćby jedną małą, dowolną zmianę, to mechanizm z automatu wymusza jej zapisanie. Zatem można stwierdzić, że jeśli tylko warunki są poprawnie wyklikane, to zestaw jest zawsze działający  (bo inaczej nie da się go zapisać).

Jeżeli dobrze zrozumieliśmy pytanie, to tak, program przy zmianie definicji zestawu pomaga użytkownikowi, aby te ustawienia miały zastosowanie w cenach wyliczonych w cenniku.

20 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

4/ Czy jeśli na jakimś zestawie zrobuię jakąś zmianę, nastepnie użyje klawisza Zastosuj tego oznaczonego filetową strzałką.. (ale nie zapisze cennika, tj. wychodząć kliknę anuluj a nie zapisz), to zmiany na produktach wejdą w zycie?

Wybranie Zastosuj zestaw cenowy, a następnie rezygnacja z zapisu cennika spowoduje niezastosowanie zestawu cenowego i przywrócenie cen sprzed zmian.

Link to postu

1/ Dziekuję Panu za precyzyjne odpowiedzi.

 

2/ Zauważyłem jeszcze jedną anomalię - dla towarów objętych zestawem (było ich 188), zbiorczo zaznaczyłem aby był stosowany zestaw cenowy.
Czyli najpierw: stworzyłem zestaw, dodałem warunke a dopiero na końcu zbiorczo na towarach ustawiłem sosowanie dla nich zestawu cenowego.

Następnie dokonywałem różnych manewrów tj. zmieniałem warunki występowania w zestawie, marżę itd.

Powyższe (nie wiem jeszcze co dokładnie i w jakiej kolejności) spowodowało, że pewne towary odpieły się od zestawu. 

Gdy się zorientowałem, znów zbiorczo uaktywniłem stosowanie zestawu cenowego i jest OK.

Bedę to obserwował i jak odkryje zależnosci to zgłoszę wam do poprawy bo wydaje mi się, że jest coś na rzeczy.

 

3/ Czy jest jakieś uprawnienie (nie widzę) aby zabrać userowu możliwość wyłączenia (tylko) zestawu cenowego?

Nie widzę takowego, wiec jakie inne "większe" uprawnienie odpowiada za możliwość zmian cen w karotece towaru?

 

4/ Jeszcze jedną rzecz chciałbym skonsultować.

Powiedzmy, że jest producent który łącznie oferuje 50 produktów, każdy po 100zł/sztuka.

Cyklicznie jednak 5 z 50 produktów jest w promocji u tego producenta i wówczas cena jest 80zł/sztuka.

Na produkty, które są w danym kwartale w promocji u producenta, również i my robimy obniżkę ceny i jest to promocja dla klienta końcowego. 

Reasumując chciałem stworzyć 2 zestawy

Zestaw A z 5 produkami  po cenie 80 (w sensie cena byłaby 100 ale rabat domyślny -20%)

Zestaw B z 50 produktami po cenie 100

Zestaw A miałby warunek, że jest stosowany jeśli produkt ma cechę Promocja.

W ten sposób, dynamicznie, dany (ten sam) produkt jeśli miałby cechę promocja wówczas kosztowałby 80zł, bo cena leciałaby z zestawu A. a jeśli takowej cechy by nie miał jego cena wynosiłaby 100zł. 
Zrobiłem pierwsze testy i widzę, że to działa i mi pasuje takie rozwiazanie do biznesu. 

Czy są jakieś przeciwskazania, do takiego dynamicznego (bo uzaleznionego od cechy) wykorzystywania zestawów?

 

5/ Braki:

a/ Brakuje mi numerowania pozycji (LP) lub jakiegoś zwykłego licznika na liście "pokaż pozycje spełniajace warunek"

Chodzi o to, że u nas zestaw to są produkty od danego producenta. 

Tenże, producent przesyłam w Excelu cennik hurotwy.  

Mając licznik (lub numerowaną listę) można się upewnić, że warunkami objeliśmy wszsytkie produkty danego producenta, porónując ilość z Excela i Zestawu (kontrolnie).

Obecnie liczymy to na pieszo.

b/ akurat przy kalkulacji marży, krytyczna jest podstawa kalkulacji (że trzeba ją koniecznie uzupełnić).

Na liście  "pokaż pozycje spełniajace warunek" przydałoby się sortowanie na kolumnach lub tez (najlepiej) formatowanie warunkowe.

Dzięki temu mozna by znaleźć (łatwo) w gąszczu pozycje bez uzupełnionej podstawy kalkulacji.

c/ na chwilę obecną mam około 110 zestawów ale będzie ich więcej. 
Nie pogardziłbym formatowaniem na samej zakładce ZESTAWY - chociażby tylko po to aby wizualnie pokolorować poszczególnych zestawy.

d/ Aby Panować nad cenami, chciałbym 100% asortymentu (czyli pewnie z 5 tyś wariantów) objać zestawami.

Brakuje zatem widoku (coś analogicznegho jak: "pokaż pozycje spełniajace warunek" tylko POKAŻ POZYCJE KTÓRE NIE W ŻADNYM ZESTAWIE.

(Analogiczne wykluczenia są np. na samej inwentaryzacji, wtedy jest to pokaż produkty nie ujęte na żadnym spisie i są to bardzo przydatne funkcje)

f/ Gdy edytuję zestaw cenowy to kursor trafia od razu do 1 pola jakim jest nazwa. No i już wiele razy wykonując zadania na zestawach ją zmienlem przypadkowo. Nazwa raz ustalona zwykle nie będzie zmieniana z każdym otwarym oknem (u nas, raz ustalona nazwa będzie trwała do końca swiata).
Dajcie ją na takiej roletce może jak są warunki (wówczas zmiana będzie bardziej swiadomoa).

Ewentualnie jeśli nie checie takich rozwiązań stosować, niech kursor (chociaż) NIE ustawia sie na 1 pierwszym polu (na żdanym polu niech sie nie ustawia). 

 

P.S. Komuś kto wymyślił te zestawy należy się skrzynka piwa :) Mega pomocna rzecz!

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Podepnę się pod temat zestawów.

Czy planujecie Państwo wprowadzenie większej ilości warunków? Nam np. przydałby się warunek : Jednostka miary. Mamy troszkę inne marże dla towarów luzem, a inne dla towarów w kartonach lub blistrach. Czasami jest tak, że np. wkręty kupujemy w opakowaniach po kilkadziesiąt kilogramów i z tego tworzymy komplety powiedzmy po 1 kilogrami i komplety po kilka sztuk jako blister. Jeżeli warunkiem zestawu zrobimy np. grupę lub dostawcę to niestety pojawią się rozjazdy w cenach dla różnych opakowań.

Link to postu
W dniu 27.09.2023 o 16:48, Użytkownik GT/NEXO napisał:

3/ Czy jest jakieś uprawnienie (nie widzę) aby zabrać userowu możliwość wyłączenia (tylko) zestawu cenowego?

Nie widzę takowego, wiec jakie inne "większe" uprawnienie odpowiada za możliwość zmian cen w karotece towaru?

Jeżeli chodzi o najbliższe uprawnienie, to pozostają cenniki, a konkretnie zmiana pozycji cennika.

W dniu 27.09.2023 o 16:48, Użytkownik GT/NEXO napisał:

4/ Czy są jakieś przeciwskazania, do takiego dynamicznego (bo uzaleznionego od cechy) wykorzystywania zestawów?

Ważne ze względu na to, że kolejność ma znaczenie, żeby ten bazujący na cesze był wyżej niż ten bazujący na całej grupie.

W dniu 27.09.2023 o 20:48, Robert Schmidt napisał:

Czy planujecie Państwo wprowadzenie większej ilości warunków? Nam np. przydałby się warunek : Jednostka miary. Mamy troszkę inne marże dla towarów luzem, a inne dla towarów w kartonach lub blistrach. Czasami jest tak, że np. wkręty kupujemy w opakowaniach po kilkadziesiąt kilogramów i z tego tworzymy komplety powiedzmy po 1 kilogrami i komplety po kilka sztuk jako blister. Jeżeli warunkiem zestawu zrobimy np. grupę lub dostawcę to niestety pojawią się rozjazdy w cenach dla różnych opakowań.

Zapisaliśmy sugestię dodatkowych kryteriów (m.in. jednostka miary jako warunek).

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...