Skocz do zawartości

Zakup usługi z terenu UE na podstawie art. 28b - program nie współpracuje

Polecane posty

Czy ktoś może mi napisać jak zaksięgować w tym programie poprawnie zakup usług z UE na kwotę 1000zł

Powinno to wyglądać tak:

1000 zł idzie jako zobowiązanie w rozrachunku.

230zł VAT musi być zaksięgowane po stronie sprzedaży oraz zakupu dla ewidencji JPK

 

W subiekcie zaksięgowałem fakturę zakupu dodając import usług z UE  na kwotę 1000+(23% - wymóg US)

Rewizor stworzył mi automatycznie rozrachunek na 1230zł po stronie Z

Następnie zadekretowałem tę fakturę zakupu na podstawie poniższego schematu. 

 

202 - Ma netto

429 - Wn netto

221-1 - wn VAT

221-2 - ma VAT

 

Wszystko super. Rozrachunek na poprawną kwotę 1000zł po stronie zobowiązania. Oba VATy zaksięgowane w JPK po stronie sprzedaży i zakupu tylko... rozrachunki w programie mam teraz dwa.

Pierwszy z subiekta na 1230zł, a drugi na podstawie dekretacji 1000zł

Czy ktoś już może przerabiał fakturę zakupową np. z Facebooka lub google? 

Link to postu
Godzinę temu, Arkadiusz Ś napisał:

W subiekcie zaksięgowałem fakturę zakupu dodając import usług z UE  na kwotę 1000+(23% - wymóg US)

Rewizor stworzył mi automatycznie rozrachunek na 1230zł po stronie Z

Godzinę temu, Arkadiusz Ś napisał:

Wszystko super. Rozrachunek na poprawną kwotę 1000zł po stronie zobowiązania. Oba VATy zaksięgowane w JPK po stronie sprzedaży i zakupu tylko... rozrachunki w programie mam teraz dwa.

No raczej nie super... Dlaczego utworzył Pan rozrachunek na 1230 zł skoro dokument miał wartość 1000 zł ? Należało zacząć od poprawnego wprowadzenia faktury zakupu z kwotą o zapłaty (ręczne wprowadzenie kwoty) wynikającej z oryginalnego dokumentu na 1000 zł, a nie z tabeli VAT na 1230 zł i nawet nie próbować dekretować błędnie wprowadzonego dokumentu. Ponadto w schemacie importu warto się zabezpieczyć przed powielaniem rozrachunków (sposób dekretacji rozrachunków), aby import takich błędnie wprowadzonych dokumentów nie był możliwy.

 

Godzinę temu, Arkadiusz Ś napisał:

Czy ktoś już może przerabiał fakturę zakupową np. z Facebooka lub google? 

Już raz poruszał Pan ten temat i otrzymał zalecane rozwiązanie:

 

Link to postu

Oczywiście, że próbowałem stworzyć rozrachunek bez VAT. Tylko w jaki sposób w schemacie mam stworzyć aby dodać VAT skoro w rozrachunku jest "nieop."

7 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ponadto w schemacie importu warto się zabezpieczyć przed powielaniem rozrachunków (sposób dekretacji rozrachunków), aby import takich błędnie wprowadzonych dokumentów nie był możliwy.

 

 

W jaki sposób można to ustawić?

 

7 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

 

 

Już raz poruszał Pan ten temat i otrzymał zalecane rozwiązanie:

 

Oczywiście, tylko, że taka możliwość występuje wyłącznie w wersji PRO, której ja nie posiadam. 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...