Skocz do zawartości

Tabele z własnymi danymi w bazie danych pomiotu

Polecane posty

Witam,

Czy mogę bez żadnych ograniczeń dodawać własne tabele/widoki i tworzyć własne relacje w tej samej bazie w której znajduje się podmiot?

Czy są jednak jakieś ograniczenia?

Czy powinienem trzymać te dane w osobnej bazie?

Będę robił przede wszystkim SELECT na bazie Asortyment z JOINem z mojej dodatkowej tabeli. Z różnych względów wygodniej będzie mi trzymać te dane w jednej bazie (np. spójny jeden backup).

Czy dodatkowe tabele mogą w jakiś sposób zakłócić funkcjonowanie NEXO ? 

*Wiem, że mogę sobie zrobić select między dwiema bazami (podmiot i moja), ale chciałbym znać odpowiedź na powyższe pytania.

Link to postu

Ja osobiście tworze dodatkowe tabele, nawet w ModelDanychContainer, i jeśli jest to robione z głową, i odpowiednio tworzy się ich nazewnictwo, aby nie było ryzyka, powielenia się możliwie nowo kiedyś dodawanymi tabelami przez Insert to raczej nie powinno mieć to wpływu. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim ustawieniu mechanizmów blokad tych tablic, aby nie zakłóciły one ewentualnej konserwacji programem serwisowym.

 

Nie wiem, czy Insert da na to osobiste błogosławieństwo, no bo to jednak naruszanie ich struktur, a jak ktoś to zrobi źle, często na forum pojawiają się wątki z nieprawidłowymi triggerami, to po prostu umyją ręcę od odpowiedzialności, albo odpowiednio skasują za naprawę bazy ;)

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...