Skocz do zawartości

Druk etykiety przez wprowadzeniem faktury zakupowej

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Czy w subiekcie nexo pro jest możliwość wydruku naklejki danego towaru z rozbiciem na partię przed przyjęciem jego do systemu?

 

Mamy sytuację, gdy przyjeżdża dostawa na magazyn i chcemy od razu podczas przyjęcia nakleić etykietę a następnie dodać do systemu fakturę.

Wynika to z faktu, że towar jest umieszczany od razu przy przyjęciu na regały a późniejsze naklejenie etykiety staje się niemożliwe.

 

Obecnie zrobiliśmy pole Nr partii i ręcznie jest ona wpisywana przy przyjęciu ale chcielibyśmy to bardziej zautomatyzować?

 

 

Link to postu
4 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę zaproponować rozwiązanie / przybliżyć problem i pomysł - jak chce Pan wydrukować z programu informację o partii, której tam jeszcze nie ma ? 

Myśleliśmy o opcji, którą subiekt stosuję do numeracji czyli "Kolejny możliwy numer".

W momencie gdy ma Pan asortyment można ustawić automatyczne ustawianie nr partii według danego szablonu np. SYMBOL000001 - w momencie gdy drukujemy etykietę pobierany jest kolejny numer z puli.

 

Wiem, że bodajże oprogramowanie Mozart do produkcji miało wtyczkę do etykiet, która umożliwiała takie rozwiązanie.

 

Albo chociaż fajnie by było gdyby podczas drukowania naklejki w subiekcie można było dodać ręcznie nr partii. Bo na ten moment po zapisaniu szablonu i opcji drukowania nie ma żadnej możliwość dopisania czegoś/zmiany  (wszystkie dane są pobierane na sztywno).

 

To trochę minus bo chociażby np. niektóre produkty są w tzw buforze po transporcie i chcemy dopisać na etykiecie BUFOR i też nie ma takiej możliwości.

 

Link to postu

W przeszłości ten temat poruszałem także ja. W przypadku z zleceń (ZD) wnosiłem o udostępnienie nowych Statusów dokumentów:

  1. D - Do realizacji
  2. R - Rezerwacja numerów partii
  3. C - Częściowa rezerwacja numerów partii
  4. Z - Zrealizowane
  5. A - Anulowane

....które udostępniałyby zakładkę Partie i pozwalały na wpisanie ręczne lub wygenerowanie ich wg standardowych numeracji przypisanych do asortymentów, honorując przy tym ich zasady unikalności lub wymagalności wg kartoteki - tutaj oczywiście nadać jakieś ostrzeżenia na innych dokumentach przyjęć, w momencie przyjmowania asortymentu, który ma zarezerwowany numer partii na ZD, że "Partia <numer> została już zarezerwowana przez Zlecenie <numer>".

 

Biznesowe zastosowanie:

  • Dostawcy dostarczają spisy dostaw jeszcze przed dostawą z numerami partii, które można by wtedy ręcznie wprowadzać do programu przed przyjęciem i przygotowywać naklejki dla magazynierów do oznaczania podczas przyjmowania.
  • Producenci mogą także przyjmować nasze numery partii z zlecenia ZD i używać ich do oznaczania produktów naszymi numerami (produkcja na zlecenie).

 

Ponadto ten sam pomysł pojawił mi się ostatnio na ZPM i ZPR, które to także stanowią Zlecenie i mogłyby działać dosłownie tak samo jak opisuję wyżej (przeczytać temat niżej jako kontynuację tego posta):

 

Zwracam także uwagę, że podczas gdy w przypadku dokumentów "wydających", np. FS, w przypadku ustawienia statusu jako B (blokada wydania magazynowego) - znika nam dostęp do zakładki partii towarów.

Nie dzieje się tak natomiast dla dokumentów "przyjmujących" takich jak FZ - tutaj przy blokadzie przyjęcia posiadamy dostęp do partii i ich numerów - mimo, że PZ jeszcze nie istnieje (bo numery partii są sterowane przez dokument FZ).

 

Wg powyższego - postulowałbym, że od strony architektury programu - istniałaby nieinwazyjna-do-wdrożenia możliwość rozszerzenia funkcji programu do sterowania numerami partii z dokumentów ZD, ZPM i ZPR - na podobnych zasadach jak przez FZ i ich auto-PZ (lub brak przy statusie B). Sterowanie numerami partii mogłoby się oczywiście przenosić z ZD na FZ w momencie realizacji.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
5 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

W przeszłości ten temat poruszałem także ja. W przypadku z zleceń (ZD) wnosiłem o udostępnienie nowych Statusów dokumentów:

  1. D - Do realizacji
  2. R - Rezerwacja numerów partii
  3. C - Częściowa rezerwacja numerów partii
  4. Z - Zrealizowane
  5. A - Anulowane

....które udostępniałyby zakładkę Partie i pozwalały na wpisanie ręczne lub wygenerowanie ich wg standardowych numeracji przypisanych do asortymentów, honorując przy tym ich zasady unikalności lub wymagalności wg kartoteki - tutaj oczywiście nadać jakieś ostrzeżenia na innych dokumentach przyjęć, w momencie przyjmowania asortymentu, który ma zarezerwowany numer partii na ZD, że "Partia <numer> została już zarezerwowana przez Zlecenie <numer>".

 

Biznesowe zastosowanie:

  • Dostawcy dostarczają spisy dostaw jeszcze przed dostawą z numerami partii, które można by wtedy ręcznie wprowadzać do programu przed przyjęciem i przygotowywać naklejki dla magazynierów do oznaczania podczas przyjmowania.
  • Producenci mogą także przyjmować nasze numery partii z zlecenia ZD i używać ich do oznaczania produktów naszymi numerami (produkcja na zlecenie).

 

Ponadto ten sam pomysł pojawił mi się ostatnio na ZPM i ZPR, które to także stanowią Zlecenie i mogłyby działać dosłownie tak samo jak opisuję wyżej (przeczytać temat niżej jako kontynuację tego posta):

 

Zwracam także uwagę, że podczas gdy w przypadku dokumentów "wydających", np. FS, w przypadku ustawienia statusu jako B (blokada wydania magazynowego) - znika nam dostęp do zakładki partii towarów.

Nie dzieje się tak natomiast dla dokumentów "przyjmujących" takich jak FZ - tutaj przy blokadzie przyjęcia posiadamy dostęp do partii i ich numerów - mimo, że PZ jeszcze nie istnieje (bo numery partii są sterowane przez dokument FZ).

 

Wg powyższego - postulowałbym, że od strony architektury programu - istniałaby nieinwazyjna-do-wdrożenia możliwość rozszerzenia funkcji programu do sterowania numerami partii z dokumentów ZD, ZPM i ZPR - na podobnych zasadach jak przez FZ i ich auto-PZ (lub brak przy statusie B). Sterowanie numerami partii mogłoby się oczywiście przenosić z ZD na FZ w momencie realizacji.

 

Jedyny sposób, który teraz używamy to dodawanie PZ/PW z odłożonym skutkiem magazynowym a następnie zmiana PZ na FZ w momencie otrzymania faktury.

 

Trochę na około, bo trzeba flagi ustawiać na PZ które faktycznie nie mają jeszcze skutku magazynowego ale na ten moment to chyba jedyne rozwiązanie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...