Skocz do zawartości

Cesja- płatność kartą w walucie

Polecane posty

Dzień dobry, 
napotkałam na następujący problem:
przy rozliczaniu rozrachunków zaciągniętych z Subiekta do Rewziora pomimo, że należność jest w walucie obcej np. EUR to spłata należności następuje w PLN. 

Sprawdziłam w Subiekcie również spłata następuje w PLN- czy wiedzą Państwo jak ustawić program, aby rozrachunek był rozliczany w takiej walucie w jakiej jest należność?

Link to postu

Tak programy działają od początku swojego istnienia, jest to bardzo dobrze znany brak i problem, program w standardzie nie posiada funkcjonalności/parametrów, które mogą to zmienić. Stąd też przy takich transakcjach nie polecamy / ostrzegamy przed korzystaniem z cesyjnych form płatności, w skrócie proponujemy kredyt kupiecki i modyfikację wzorców wydruków w zakresie prezentacji formy płatności.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
36 minut temu, Jowita Herman napisał:

W dekrecie rozrachunki powinny rozliczać się w tej samej walucie, w której powstają. 

Ciągle nie rozumiem o czym Pani pisze / o co Pani pyta, proszę pokazać problem na zrzutach ekranu...

 

Odpowiadając ogólnie nigdzie nie dojdzie do takiej sytuacji... Program nie pozwoli / nie powinien pozwolić na podłączenie rozrachunku w innej walucie niż zapis na konto... W proponowanym przeze mnie rozwiązaniu wszystkie rozrachunki powstają w jednej walucie, takiej samej jak dokument źródłowy.

Link to postu

tutaj przesyłam screen faktury: image.thumb.png.0bba8482f1723c326d5c0983a0fd4c28.png

 

domyślnie chciałabym, abym rozrachunek z odbiorcą pojawiał się w EUR, jego spłata również w EUR i wejście na centrum płatności w EUR. 
A dekretacja obecnie wygląda następująco:
image.thumb.png.f29118f1e7aad6fbd978767f3ec4161a.png
należność z automatu tworzy się w poprawnej walucie EUR, natomiast spłata jest już w PLN i na centrum kart też wchodzi w PLN. 

 

Edytowane przez Jowita Herman
Link to postu

Już próbowałem to wytłumaczyć, że program nie posiada takiej funkcjonalności i zaproponowałem obejście:

W dniu 19.10.2023 o 11:54, Daniel Kozłowski napisał:

Tak programy działają od początku swojego istnienia, jest to bardzo dobrze znany brak i problem, program w standardzie nie posiada funkcjonalności/parametrów, które mogą to zmienić. Stąd też przy takich transakcjach nie polecamy / ostrzegamy przed korzystaniem z cesyjnych form płatności, w skrócie proponujemy kredyt kupiecki i modyfikację wzorców wydruków w zakresie prezentacji formy płatności.

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Nasze rozwiązanie aktualizuje w poprawny sposób stworzone cesje na dokumencie na walutę wg należności pierwotnej z dokumentu w tym samym kursie.

 

Do poprawnego rozksięgowania trzeba jednak włączyć tworzenie się obrazów cesji w parametrach cesji dla karty.

 

W razie zainteresowania zapraszam na priv.

Edytowane przez Radosław Kostrzewa
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...