Skocz do zawartości

Zdjęcia do szablonów aukcji

Polecane posty

Witam, mam pytanie. Zapisuję sobie szablon aukcji ( z niego chcę wystawiać cyklicznie aukcję ) jak mam do niego dodać zdjęcia miniaturki ? Aktualnie za każdym razem jak tworzę aukcję z szablonu to muszę do każdej stworzonej aukcji ręcznie dodawać zdjęcia... I jeszcze jedno pytanie - podczas tworzenia szablonu, przydzielam go do grupy np. "herbata zielona" , podczas tworzenia aukcji "dodaj aukcję" z szablonu, grupa nie jest zapamiętywana. Czy da się zrobić tak aby wystawiona aukcja z automatu znajdowała się w grupie "zielona herbata"??

Link to postu

1. Polecam Ci ten wątek - szczególnie 3-cią odpowiedź:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6400.0

 

Cytat z tamtego wątku: "U góry zakładka Zdjęcia i w prawym górnym rogu klikasz dodaj i wstawiasz tag zdjęć - jakiekolwiek pierwsze zdjęcie tutaj wstawisz to będzie darmowa miniaturka, każde kolejne to będziesz płacił Allegro za zdjęcia."

 

2. Co do tych grup to ja mam podobnie - chyba coś nie tak w Sello - w szablonie aukcji mam ustawioną grupę jako (no niech będzie ta) zielona herbata, a po wystaw z szablonu to ta aukcja ma grupę aukcji brak?

 

Pozdrawiam

Link to postu

1. Polecam Ci ten wątek - szczególnie 3-cią odpowiedź:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6400.0

 

Cytat z tamtego wątku: "U góry zakładka Zdjęcia i w prawym górnym rogu klikasz dodaj i wstawiasz tag zdjęć - jakiekolwiek pierwsze zdjęcie tutaj wstawisz to będzie darmowa miniaturka, każde kolejne to będziesz płacił Allegro za zdjęcia."

 

 

No ok, ale poproszę jak krowie na roli.. Wstawiam tag [zdjecie_1] ale gdzie mam to zdjecie przypisać do danego szablonu ? Gdzie te zdjęcia wrzucić , na ftp i ponazywać zdjecie_1 zdjecie_2 ??

Link to postu

Ok, reasumując jeśli w karcie Towar do towaru przypiszę powiedzmy 3 zdjęcia to później wstawiając znaczniki w szablonie te zdjęcia będą umieszczone w allegrowej galeryjce ? 1 zdjęcia zawsze będzie miniaturą ? Dzięki wszystkim za pomoc

 

To zależy gdzie wstawisz tagi tych zdjęć.

 

W szablonie aukcji tagi zdjęć możesz wstawić w dwóch miejscach:

 

1. Bezpośrednio w opisie - wtedy zdjęcia te są widoczne w opisie aukcji, trzeba mieć własny skonfigurowany serwer FTP i Sello samo je sobie wyśle na Twój serwer FTP.

 

2. W zakładce zdjęcia - wtedy zdjęcia są umieszczane w galerii Allegro i zdjęcie które ma tag Zdjecie_1 będzie zawsze miniaturką i głównym zdjęciem. Pozostałe zdjęcia pokażą się pod nim i za te pozostałe zdjęcia jest tam jakaś opłata dla Allegro.

 

Zdjęcia zawsze dodajesz do kartoteki danego towaru.

W szablonie aukcji używasz tagów zdjęć.

W kartotece towarowej klikasz na danym towarze wystaw z szablonu i w aukcjach przygotowanych pokazuje Ci się aukcja danego przedmiotu. Tagi zdjęć w opisie i w zakładce zdjęcia zostaną podmienione na właściwe zdjęcia towaru z kartoteki towarowej.

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...