Skocz do zawartości

Sello NX vs paczkomaty inpost allegro

Polecane posty

 

Witam.
Podchodziłem już dwa razy i chyba cały czas robię coś nie tak.

 

Chodzi o fakt, że tylko część wysyłek allegro paczkomat inpost (smart lub bez) jest spięta z wysyłkami skonfigurowanymi w Sello NX.


Nawet jak zepnę konkretne zamówienie z poziomu listy wszystkich zamówień, to będzie to dotyczyły tylko konkretnego zamówienia. Pozostałe cały czas zostają obce dla SNX.

 

Zaledwie 10-15% wysyłek z zamówień synchronizuje się automatycznie (poniżej przykładowy wycinek zamówień).

 

Gdzie szukać usterki?

 

image.png.55a6e10e1401f03d1b79c5821d93abf6.png

Link to postu

Witam.

Wydaje mi się, że tak.
image.png.b1ad8a75ab5ba77501fa7dd8a0a6ca0b.png

 

Tutaj nie do końca widzę sens, rozbicia Allegro Paczkomaty po stronie SelloNX na INPOST oraz INPOST SMART.
Po stronie Allegro/Managera Paczek, nie ma takiej opcji do wyboru.

 

image.png.96f43a81936b3c595f735f220963d267.png

 

Sama opcja "Smart" występuje w zupełnie innym miejscu: jako usługa premium na liście zamówień wysyłkowych...

Link to postu

Dodatkowo spróbowałem przejść proces pakowania oraz generowania etykiety.

Sam proces aktualnie wydaje się dość długi. Przynajmniej w moim przypadku musiałem wprowadzić wszystkie dane: waga oraz wymiary: wysokość, szerokość, głębokość.
Zdziwił mnie sam fakt, że w przypadku Inpost nie ma gabarytów paczkomatowych.

Ciekaw byłem efektu końcowego... niestety moja ciekawość nie została zaspokojona.

W zamian otrzymałem następujący błąd:

 

image.png.4d3483cee292afa308871ee1d1dc4bb5.png

Link to postu
10 godzin temu, Daniel Salamucha napisał:

Gabaryty paczek InPostu oczywiście są przewidziane i należy je wraz ze sposobami dostawy paczek odpowiednio zmapować, poniżej przykład:

 

 

Dziękuję za wskazanie możliwości.

Ale proszę o rozwijanie moich wątpliwości:

 

Dla przykładu Inpost.

Sposoby dostawy paczek (Pana pierwsze zdjęcie) z SelloNX i Allegro/ManagerPaczekInpost możemy zmapować tylko raz!

Podczas mapowania z listy rozwijanej (Pana drugie zdjęcie) możemy wybrać tylko jedną, zakładam "domyślną" (najczęściej używaną wartość) wielkość paczki.

 

W takim razie, gdzie i jak możemy zmapować pozostałe wymiary?


Dla przykładu, zmapowałem Inpost - gabaryt A z ustawieniami szablony z wymiarami Gabarytu A. No i fajnie, przy zamówieniu pojawia się wymiar na sztywno.

image.thumb.png.57ed28606eb78671e5c01abfcc54b70b.png

 

Ale co w przypadku jak trzeba dokonać zmiany?

Czy wymiary innych gabarytów trzeba pisać z ręki?

 

Fajnie jakby w sposobach dostaw paczek, mozna zdefiniować własne szablony gabarytowe (waga, wielkość) jak poniżej:

image.png.c7dfcf39d6aa5d0fdb43fa1aee35bf82.png

 

które później na etapie realizacji pakowania i wysyłania można, w zależności od formy wysyłki, wybrać z listy rozwijanej (jak poniżej).
Te dla Inpostu dostępne w przypadku Inpost. Te dla Poczty dostępne tylko w przypadku wysyłki pocztą.

image.thumb.png.5a2d1887d96c533b30fdd5190ce359ca.png

 

A dodatkowo, gdyby pod te szablony wymiarów mozna by bylo dodać skróty klawiaturowe lub kody kreskowe i korzystać ze skanera, to już by było nieźle.

 

Aktualnie w moim rozwiązaniu (poza Sello) aby wydrukować dokument sprzedaży i nadać odpowiednią wielkość paczki oraz wydrukować etykietę, pakujący musi wykonać tylko 2 ruchy. Bez zbędnego klikania, wpisywania, przepisywania, zmieniania... Jest to spora oszczędność czasu.

 

Link to postu
W dniu 24.10.2023 o 14:48, Adam Uliński napisał:

Wydaje mi się, że tak.

Na liście powiązań powinny być dodane wpisy umożliwiające powiązanie dostawy Allegro (czy z jakiegokolwiek innego serwisu w przyszłości) na sposób wysyłki Sello. Z tego co widzę to lista ta jest pusta (dopiero wypełniana pierwszym wpisem).

 

W dniu 24.10.2023 o 14:48, Adam Uliński napisał:

Tutaj nie do końca widzę sens, rozbicia Allegro Paczkomaty po stronie SelloNX na INPOST oraz INPOST SMART.
Po stronie Allegro/Managera Paczek, nie ma takiej opcji do wyboru.

Zgadza się. SMART pojawił się tam w zasadzie nadmiarowo. Usługi jakie pojawiają się do wybrania dla InPost pobierane są bezpośrednio z API InPostu i tam jako taka usługa jest zwracana - dlatego pojawiła się tutaj na liście. Prawdopodobnie jest to zabieg bardziej techniczny po stronie InPostu i nie powinien być tutaj widoczny do wybrania. Zweryfikujemy to i prawdopodobnie usuniemy tę opcję z wyboru.

 

W dniu 24.10.2023 o 23:15, Adam Uliński napisał:

Sam proces aktualnie wydaje się dość długi. Przynajmniej w moim przypadku musiałem wprowadzić wszystkie dane: waga oraz wymiary: wysokość, szerokość, głębokość.

W starym Sello były dostępne tagi, które załatwiały temat danych domyślnych. W Sello NX jeszcze ich nie wdrożyliśmy, dlatego przy nadawaniu przesyłki trzeba zadbać o to, aby były uzupełnione wymiary i waga paczki - inaczej kurier nie przyjmie danych.

 

W dniu 24.10.2023 o 23:15, Adam Uliński napisał:

Zdziwił mnie sam fakt, że w przypadku Inpost nie ma gabarytów paczkomatowych.

Temat wyboru gabarytów zamiast rozmiarów przesyłki planujemy rozwiązać za pomocą słownika gabarytów przesyłki. Tam są już domyślnie zdefiniowane wymiary odpowiadające gabarytom A B i C dla Paczkomatów. Część kurierów nie przyjmuje gabarytów a wymiary właśnie a chcemy to uprościć do wyboru gabarytu z poziomu zamówienia i pakowania. Taka funkcja pojawi się w najbliższych aktualizacjach.

 

11 godzin temu, Adam Uliński napisał:

Dla przykładu, zmapowałem Inpost - gabaryt A z ustawieniami szablony z wymiarami Gabarytu A. No i fajnie, przy zamówieniu pojawia się wymiar na sztywno.

To jest raczej ustawienie domyślne dla nowych paczek - nie należy tego traktować jako jedyne słuszne i nieodwracalne.

 

11 godzin temu, Adam Uliński napisał:

Ale co w przypadku jak trzeba dokonać zmiany?

Czy wymiary innych gabarytów trzeba pisać z ręki?

Obecnie tak. Wspomniałem o tym wyżej, funkcja wyboru gabarytów ze zdefiniowanego słownika będzie dorobiona do zamówienia/okna pakowania.

 

11 godzin temu, Adam Uliński napisał:

Fajnie jakby w sposobach dostaw paczek, mozna zdefiniować własne szablony gabarytowe (waga, wielkość) jak poniżej:

To jest dostępne właśnie z poziomu słownika Gabaryty paczki

image.png.29ba60520211ac8ba066fe1fa0acf133.png

Są tutaj wstępnie dodane najczęściej używane opakowania/gabaryty. Można dodać swoje. 

 

11 godzin temu, Adam Uliński napisał:

które później na etapie realizacji pakowania i wysyłania można, w zależności od formy wysyłki, wybrać z listy rozwijanej (jak poniżej).
Te dla Inpostu dostępne w przypadku Inpost. Te dla Poczty dostępne tylko w przypadku wysyłki pocztą.

Taki właśnie był nasz zamiar :). Po prostu brakło czasu na realizację tego w pierwszej wersji. Na poziomie dostawy, albo może i na poziomie konta integracji, np InPost,  żeby nie trzeba było tego milion razy wybierać w dostawach, będzie można określić, które szablony mają być tutaj dostępne do wyboru.

 

11 godzin temu, Adam Uliński napisał:

A dodatkowo, gdyby pod te szablony wymiarów mozna by bylo dodać skróty klawiaturowe lub kody kreskowe i korzystać ze skanera, to już by było nieźle.

Ktoś tutaj czyta nam w myślach :)

 

11 godzin temu, Adam Uliński napisał:

Aktualnie w moim rozwiązaniu (poza Sello) aby wydrukować dokument sprzedaży i nadać odpowiednią wielkość paczki oraz wydrukować etykietę, pakujący musi wykonać tylko 2 ruchy. Bez zbędnego klikania, wpisywania, przepisywania, zmieniania... Jest to spora oszczędność czasu.

Zgadza się. Do takiego rozwiązania dążymy i można się spodziewać, że w najbliższych wersjach pojawi się w Sello NX.

Link to postu

To ja jeszcze uzupełnię od siebie 🙂

W wersji premierowej użyliśmy mapowania 1 sposobu dostawy do 1 gabarytu. Takich mapowań może tworzyć dowolną ilość, ale trzeba pamiętać o tym co napisałem w pierwszym zdaniu + nazwa sposobu dostawy nie może się powtórzyć, poniżej przykład (gdzie dodałem do nazwy Gabaryt A)

 

image.png.fda0eadc826490cc4bfebe09ceeb9297.png

Widok na liście paczek poniżej - proszę sprawdzić możliwości dopasowywania pod swoje preferencje, np. foliopaki, wymiary kartonów, etc.. Dodaliśmy też domyślnie najpopularniejsze wymiary materiałów pakowych z serwisu Allegro.

image.thumb.png.b821d456dcded2d41a60c51ed7c5a848.png

 

Dziękujemy za uwagi oraz sugestie. 

Link to postu

Witam.
Dziękuję za informację.
Wczoraj również próbowałem zrobić to w ten sposób.

 

Udało mi się utworzyć tylko dwie dedykowane opcje wysyłki: Gabaryt A oraz Gabaryt B, niestety przy gabarycie C w zakładce powiązania brak jest już możliwości wybory pozycji "Allegro Paczkomaty InPost". tak jakby ta funkcja stawała się już niedostępna. Screen poniżej.

 

image.png.7f8f586aeb80071d94c57df0f722d34c.png

 

Ale to nie koniec.
Przy próbie wygenerowania etykiety, wyskakuje komunikat:

 

image.png.d0d50c6301cd6ba2d5ac5a5cdfa184c6.png

Po wybraniu jednej z powyższych i tak wyskakuje mi komunikat:

 

image.thumb.png.b95ccbf69d0f95ef425d3701273fc4b5.png

 

 

Zaznaczam, że może u mnie coś być nie tak z ustawieniami inspostu, gdyż cały czas nie podpowiada mi tej wysyłki jako domyślnej:

image.png.d3ba82a9f9c4295e5c39c9aa9510ed89.png

 

Ustawienia:

 

image.png.13224ff6f9c4197f5c34e8a2f3a956c8.png

image.png.9e94b94fce74fe505555389f08f15d1b.png

 

 

image.png

Link to postu
W dniu 26.10.2023 o 12:40, Paweł Nitendel napisał:

Jest już opcja tworzenia paczek w Inpost i WZA ?

Tak, ewentualne problemy staramy się wyłapywać na bieżąco i poprawiać. Czy dzisiaj też jest problem z tworzeniem etykiet?

 

W dniu 26.10.2023 o 12:41, Adam Uliński napisał:

Udało mi się utworzyć tylko dwie dedykowane opcje wysyłki: Gabaryt A oraz Gabaryt B, niestety przy gabarycie C w zakładce powiązania brak jest już możliwości wybory pozycji "Allegro Paczkomaty InPost". tak jakby ta funkcja stawała się już niedostępna. Screen poniżej.

To oznacza, że dana usługa Allegro jest już powiązana ze sposobem dostawy w Sello. Można takie powiązanie stworzyć tylko jedno, ponieważ pozwala ono ustawić odpowiednią dostawę w Sello. Gdyby było ich więcej to Sello nie ma podstaw aby wybrać dostawę, dlatego można to zrobić tylko raz.

 

W dniu 26.10.2023 o 12:41, Adam Uliński napisał:

Po wybraniu jednej z powyższych i tak wyskakuje mi komunikat:

Serwis InPost zwraca tutaj informację, że opcja paczka niestandardowa nie jest dostępna dla wybranej usługi. Proszę odznaczyć tę opcję w konfiguracji.

 

image.png.d9a2c262f2b3315b0385862a35cf5882.png

W dniu 26.10.2023 o 12:41, Adam Uliński napisał:

Zaznaczam, że może u mnie coś być nie tak z ustawieniami inspostu, gdyż cały czas nie podpowiada mi tej wysyłki jako domyślnej:

Po pobraniu ponownym wybranych zamówień (spod prawokliku na zaznaczonych zamówieniach) również nie ustawia się ta dostawa?

 

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak, ewentualne problemy staramy się wyłapywać na bieżąco i poprawiać. Czy dzisiaj też jest problem z tworzeniem etykiet?

WZA jest ok, etykieta jest.

Inpost - bez zmian, ten sam komunikat. 

Edytowane przez Paweł Nitendel
Link to postu
W dniu 30.10.2023 o 12:23, Bartosz Rosa napisał:

Serwis InPost zwraca tutaj informację, że opcja paczka niestandardowa nie jest dostępna dla wybranej usługi. Proszę odznaczyć tę opcję w konfiguracji.

 

image.png.d9a2c262f2b3315b0385862a35cf5882.png

Faktycznie, miałem to zaznaczone.

Jutro sprawdzę z nowym ustawieniem.

W dniu 30.10.2023 o 12:23, Bartosz Rosa napisał:

 

Po pobraniu ponownym wybranych zamówień (spod prawokliku na zaznaczonych zamówieniach) również nie ustawia się ta dostawa?

 

Usunąłem konfigurację Inpost po całości oraz skonfigurowałem połączenia na nowo.

Dopiero po tym zabiegu zaczęło działać.

 

Teraz pytanie, czy pod jeden sposób dostawy można podłączyć wysyłkę zwykłą oraz pobraniową?

Na przykładzie inpost:

image.png.0285b5e87f6914d77ae81dfc8aebcc30.png

 

 

Link to postu
W dniu 31.10.2023 o 12:25, Bartosz Rosa napisał:

A ten parametr z paczką niestandardową został wyłączony?

Po zmianach trzeba usunąć paczkę w zamówieniu wysyłkowym i zapakować zamówienie ponownie aby zmiany odniosły skutek.

Nie miałem za dużo czasu na testowanie.

W międzyczasie wypadła mi jeszcze licencja ;)

Jutro w wolnej chwili potestuję wszystko.

Link to postu
W dniu 1.11.2023 o 20:47, Adam Uliński napisał:

Teraz pytanie, czy pod jeden sposób dostawy można podłączyć wysyłkę zwykłą oraz pobraniową?

Nie. Tzn. Sello prawdopodobnie ustawi tę dostawę jeśli przyjdzie pobranie z Allegro, ale pradopodobnie nie pójdzie ona dalej do WzA, bo pobranie wymaga np. podania numeru rachunku bankowego.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.10.2023 o 12:23, Bartosz Rosa napisał:

To oznacza, że dana usługa Allegro jest już powiązana ze sposobem dostawy w Sello. Można takie powiązanie stworzyć tylko jedno, ponieważ pozwala ono ustawić odpowiednią dostawę w Sello. Gdyby było ich więcej to Sello nie ma podstaw aby wybrać dostawę, dlatego można to zrobić tylko raz.

Chciałbym w sumie się dopytać o jedną rzecz tutaj: skoro powiązanie można stworzyć tylko raz, to jak InPost rozpozna który gabaryt został wybrany? Dla przykładu, mam utworzony gabaryt B i przypisany do powiązania paczkomatów Allegro InPost.

 image.png.354175d33779e289b3b39f4737f8ad09.pngimage.png.973d3a064312725cdb91cc0a3d8c8dcd.png

Co zrobić w przypadku gdy sprzedany przedmiot wymaga mniejszego/większego gabarytu? Muszę edytować sposób dostawy paczki za każdym razem, aby została utworzona paczka o prawidłowym gabarycie?

Link to postu

Powiązanie jest tylko po to, żeby Sello mogło ustawić automatycznie jakąś formę dostawy w oparciu o to jaką wysyłkę wybrał kupujący. Natomiast można to sobie dowolnie zmieniać w zamówieniu wysyłkowym. 

 

21 godzin temu, Błażej Szolak napisał:

Co zrobić w przypadku gdy sprzedany przedmiot wymaga mniejszego/większego gabarytu? Muszę edytować sposób dostawy paczki za każdym razem, aby została utworzona paczka o prawidłowym gabarycie?

Nie, sposób wysyłki paczki ze swej natury jest elementem, którego nie należy edytować, bo będzie to wpływać na wszystkie przesyłki już stworzone.

 

Docelowo w zamówieniu/paczce będzie można wybrać gabaryt (definiowany w słowniku gabarytów paczki), natomiast w tej chwili można po prostu dodać sobie taką samą dostawę, tylko podać inne wymiary. Pamiętać należy jednak, że te wymiary określone w sposobie dostawy paczki to są tylko domyślne ustawienia dla paczek i to w paczce należy w zasadzie zmieniać jej wymiar. W tej chwili trzeba podawać rozmiary, ale dodamy w najbliższym czasie możliwości wyboru predefiniowanych wymiarów na podstawie tych właśnie gabarytów.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...