Skocz do zawartości

Sello NX i integracja z platformami jak Erli, Presta, Empik, itd.

Polecane posty

W nowym Sello NX będzie API ale zapewne integracje to kwestie miesięcy czy lat. Rozmawiałem z jedną z firm, która już ma rozwiązania integrujące Subiekta ze sklepami internetowymi. Otrzymałem info, że bez problemu takie integracje mogą dorobić, jednak jedno moje zgłoszenie to za mało.

Jeśli macie zatem potrzebę zintegrować Sello NX z np. sklepem internetowym czy platformą sprzedażową to piszcie do nich, firma to integratory.pl a mail pod który należy wysyłać zgłoszenia potrzebnej integracji to: info@integratory.pl

 

PS.

Dodam, że korzystamy z ich rozwiązań - one działają a firma ma fajny support w razie czego.

 

PS. 2

To forum jest ogólnie dostępne czy mój wpis widzi tylko garstka osób? 🙁

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu

Forum jest dostępne dla każdego :). Obecnie udostępniliśmy możliwość tworzenia pluginów dla kurierów, trzeba to najpierw włączyć w laboratorium. W najbliższym czasie udostępnimy też przykład, jak taki plugin stworzyć.

 

Z naszej strony planujemy w każdej wersji dodawać nową integrację. Spośród kurierów w najbliższym czasie powinny się pojawić DPD, Poczta Polska oraz DHL.

API jest dostępne w tej chwili, ale istotą integracji do Sello nie jest korzystanie z API (Sfery)- bo to wymaga zewnętrznego programu/synchronizatora. Pluginy zaś są integralną częścią programu i nie trzeba korzystać z niczego poza Sello NX i raczej tę metodę integracji zalecamy.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Z kurierów to jeszcze jednym z bardziej popularnych jest Inpost.

3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

 

Z naszej strony planujemy w każdej wersji dodawać nową integrację.

 

🫶✌️💪

Będzie jakaś ankieta aby ustalić co, w jakiej kolejności, etc.?

Ja się po prostu boję, że zajmie to zbyt dużo czasu (nie piszę tego złośliwie, wówczas przecież pisałbym w stylu "pewnie za dwa lata będą gotowe" a tak przecież nie napisałem ;) )i szukam planu B

 

Gdzie można znaleźć link to dokumentacji bazy i API?

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu
12 godzin temu, Tomek - massur napisał:

Z kurierów to jeszcze jednym z bardziej popularnych jest Inpost.

🫶✌️💪

Będzie jakaś ankieta aby ustalić co, w jakiej kolejności, etc.?

Ja się po prostu boję, że zajmie to zbyt dużo czasu (nie piszę tego złośliwie, wówczas przecież pisałbym w stylu "pewnie za dwa lata będą gotowe" a tak przecież nie napisałem ;) )i szukam planu B

 

Gdzie można znaleźć link to dokumentacji bazy i API?

InPost już jest w najnowszej wersji + WzA

Edytowane przez Robert Woja
Link to postu
W dniu 25.10.2023 o 11:41, Tomek - massur napisał:

Z kurierów to jeszcze jednym z bardziej popularnych jest Inpost.

Wiemy, dlatego:

11 godzin temu, Robert Woja napisał:

InPost już jest w najnowszej wersji + WzA

:) 

W dniu 25.10.2023 o 11:41, Tomek - massur napisał:

Będzie jakaś ankieta aby ustalić co, w jakiej kolejności, etc.?

Jest cały czas aktywna, w Sello 1 :). Między innymi na jej podstawie wytypowaliśmy pierwsze integracje do realizacji.

image.png.789a137a0960fccd1020ae1e889f7431.png

Możliwe, że podobna ankieta pojawi się też na forum dla nie_użytkowników Sello 1.

 

Póki co zdradzę, że są duże szanse, aby w pierwszej kolejności pojawiła się integracja z DPD.

 

W dniu 25.10.2023 o 11:41, Tomek - massur napisał:

a się po prostu boję, że zajmie to zbyt dużo czasu (nie piszę tego złośliwie, wówczas przecież pisałbym w stylu "pewnie za dwa lata będą gotowe" a tak przecież nie napisałem ;) )i szukam planu B

Wiadomo o co chodzi :). Na szczęście nowy team Sello NX został powiększony w stosunku do Sello 1, więc i sam rozwój wygląda obiecująco. No i sama premiera programu to też dość duże wyzwanie dla całego zespołu, więc nie na wszystko był czas. Druga sprawa, że tutaj również chcemy zaangażować firmy zewnętrzne (Partnerów InsERT) w realizację pluginów i przygotowujemy też środowisko pod taką możliwość. Maszyna dopiero ruszyła, nie nabrała jeszcze prędkości :).

 

W dniu 25.10.2023 o 11:41, Tomek - massur napisał:

Gdzie można znaleźć link to dokumentacji bazy i API?

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4708,insert-nexo-co-to-jest-i-skad-pobrac-sdk-szczegolowa-dokumentacja-techniczna.html

  • Lubię to 1
Link to postu

........ Ja zostałem wrobiony w Subiekta Nexo. W informacjach na stronie insertu były dodatki do  Nexo no a w rzeczywistości nie . Każda firma do której dzwoniłem i pytałem o dodatek informowała mnie ze nie mają takich dodatków do Nexo i nie będą mieć w najbliższym czasie. Na pytanie dlaczego na insercie pisze ze dodatek który oferują jest do Nexo odpowiadali że oni nic takiego nie zgłaszali i że maja do tylko do GT i że insert sam podopisywał ze dany dodatek jest do Nexo.

 

mam nadzieje że chwyt marketingowy z Nexo nie będzie miał ciągu dalszego z głównym aktorem w roli Sello NX

Link to postu
4 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

........ Ja zostałem wrobiony w Subiekta Nexo. W informacjach na stronie insertu były dodatki do  Nexo no a w rzeczywistości nie . Każda firma do której dzwoniłem i pytałem o dodatek informowała mnie ze nie mają takich dodatków do Nexo i nie będą mieć w najbliższym czasie. Na pytanie dlaczego na insercie pisze ze dodatek który oferują jest do Nexo odpowiadali że oni nic takiego nie zgłaszali i że maja do tylko do GT i że insert sam podopisywał ze dany dodatek jest do Nexo.

 

mam nadzieje że chwyt marketingowy z Nexo nie będzie miał ciągu dalszego z głównym aktorem w roli Sello NX

To zaden chwyt. Prosze napisac na priv czego oczekujesz:) Zrobimy.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 25.10.2023 o 08:12, Bartosz Rosa napisał:

Forum jest dostępne dla każdego :). Obecnie udostępniliśmy możliwość tworzenia pluginów dla kurierów, trzeba to najpierw włączyć w laboratorium. W najbliższym czasie udostępnimy też przykład, jak taki plugin stworzyć.

 

Jest przybliżony termin udostępnienia przykładu jak można tworzyć pluginy? Chciałbym aby Sello NX pobierało dane ze sklepu internetowego na platformie Shoper. Wiadomo czy pojawi się taka możliwość w najbliższym czasie?

Link to postu
8 godzin temu, Sławomir Firaza napisał:
W dniu 25.10.2023 o 08:12, Bartosz Rosa napisał:

 

Jest przybliżony termin udostępnienia przykładu jak można tworzyć pluginy? Chciałbym aby Sello NX pobierało dane ze sklepu internetowego na platformie Shoper. Wiadomo czy pojawi się taka możliwość w najbliższym czasie?

Terminu nie możemy jednoznacznie wskazać, mamy nadzieję, że w okolicach wersji wiosennej taka możliwość się pojawi. Na pewno będziemy o tym głośno komunikować :)

Link to postu
W dniu 26.10.2023 o 12:10, Robert Mazurek napisał:

mam nadzieje że chwyt marketingowy z Nexo nie będzie miał ciągu dalszego z głównym aktorem w roli Sello NX

Nie wiem jak to było kiedyś bo nie śledziłem wątku, natomiast w przypadku starego Sello można powiedzieć, że dodatków było raczej niewiele, bo program nie posiadał ani możliwości tworzenia pluginów, ani API sferycznego. Jedyne dodatki jakie były tworzone, bazowały na bezpośrednim dostępie do bazy danych - co jest raczej niezalecanym podejściem i powoduje błędy w działaniu aplikacji i dodatków.

 

W Sello NX mamy i pluginy i API, więc dopiero tutaj jest otwarta prawdziwa możliwość na tworzenie dodatków :). Można zatem wnioskować, że będzie ich więcej niż do Sello 1 :).

 

W dniu 26.10.2023 o 13:02, Karol Czajka napisał:

U mnie nie wyświetla się taka ankieta

W dniu 26.10.2023 o 16:19, Tomek - massur napisał:

U mnie też nie ma 😭

Może została już kliknięta i oznaczona jako zrobiona. Sello nie ma bezpośredniego dostępu do ankiety i nie wie czy została wypełniona czy nie, więc polega na zapytaniu użytkownika. Można spróbować na innym koncie użytkownika Sello się zalogować. Jeśli się nie wyświetli, albo nie ma innego konta to proszę dać znać - spróbuję podesłać polecenie SQL, które ją zresetuje do stanu pierwotnego.

 

W dniu 26.10.2023 o 15:40, Przemysław Nowakowicz napisał:

Czy integracja z Inpost oznacza, że można w jakiś magiczny sposób tworzyć etykiety wysyłkowe dla zamówień wprowadzonych w subiekcie nexo?

I tak i (jeszcze) nie. 

 

Integracja bezpośrednio z kurierami oznacza, że można tworzyć przesyłki niezwiązane z Allegro, czyli pochodzące z dowolnego innego źródła. Docelowo będzie to dostępne również dla zamówień (i innych dokumentów) subiektowych, ale w wersji 47 opcja ta nie jest jeszcze dostępna. Możliwość taka jest aktualnie realizowana.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...