Skocz do zawartości

Sello NX pierwsze uruchomienie

Polecane posty

Pytanie odnośnie Sello NX pierwszego uruchomienia. Chce przetestować a najlepiej to zrobić na realnych danych które spływają na bieżąco. Podejrzewam ze będe korzystał  zSallo NX ale nie szybko ale może się zdarzyć ze nie będę korzystał po przeprowadzonych testach. Podczas pierwszego uruchomienia nie wiem co wybrać w moim przypadku. Mam do wyboru bazę z Nexo lub opcja tylko Sello NX  i tworzenie nowego podmiotu. Co będzie dla mnie odpowiednie aby przy rezygnacji z Sello NX nie skopać bazy Nexo niepotrzebnymi zapisami?

Link to postu
Godzinę temu, Robert Mazurek napisał:

Pytanie odnośnie Sello NX pierwszego uruchomienia. Chce przetestować a najlepiej to zrobić na realnych danych które spływają na bieżąco. Podejrzewam ze będe korzystał  zSallo NX ale nie szybko ale może się zdarzyć ze nie będę korzystał po przeprowadzonych testach. Podczas pierwszego uruchomienia nie wiem co wybrać w moim przypadku. Mam do wyboru bazę z Nexo lub opcja tylko Sello NX  i tworzenie nowego podmiotu. Co będzie dla mnie odpowiednie aby przy rezygnacji z Sello NX nie skopać bazy Nexo niepotrzebnymi zapisami?

W przypadku testów można rozważyć postawienie osobnej bazy dla SelloNX wyłącznie do obsługi zamówień np. Allegro (jak ma to miejsce teraz) - natomiast długofalowo i przyszłościowo zachęcamy do korzystania z całego środowiska Nexo. 

Link to postu

Dodam, że przy pracy na osobnej bazie Sello NX nie można połączyć z Subiektem nexo na innej bazie. Takie połączenie jest możliwe tylko dla Subiekta GT. Jesli Sello NX ma pracować z Subiektem nexo to obecnie w grę wchodzi tylko ta sama baza danych. Tutaj również do testów można sobie postawić to na osobnej bazie (oba programy).

 

Link to postu
13 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Dodam, że przy pracy na osobnej bazie Sello NX nie można połączyć z Subiektem nexo na innej bazie. Takie połączenie jest możliwe tylko dla Subiekta GT. Jesli Sello NX ma pracować z Subiektem nexo to obecnie w grę wchodzi tylko ta sama baza danych. Tutaj również do testów można sobie postawić to na osobnej bazie (oba programy).

 

No właśnie widzę brak danych na osobnej bazie. Z testowania na szybko nici.

Bartoszu żeby dobrze zrozumiał.

1 tworze kopie bazy danych nexo

2 następnie to z tą kopią nexo łacze sello nx ( rozumiem ze obok może pracować baza Nexo na której pracuje firma i nic zlego się nie wydarzy ? Pracując równoczesnie sello nx  podłączonego  do kopii  ?

 

I czy NX zaciągnie ustawienia z Sello ?

 

Link to postu
23 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

1 tworze kopie bazy danych nexo

2 następnie to z tą kopią nexo łacze sello nx ( rozumiem ze obok może pracować baza Nexo na której pracuje firma i nic zlego się nie wydarzy ? Pracując równoczesnie sello nx  podłączonego  do kopii  ?

Tak, można pracować na różnych bazach niezależnie. Praca na kopii bazy nie wpływa na to co dzieje się na bazie produkcyjnej z samym Subiektem. Jedyne na co warto zwrócić uwagę, to synchronizacje z różnymi zewnętrznymi usługami, czyli jakieś maile, w przyszłości KSeF itp, bo wtedy każda baza taką synchronizację będzie robić, co może nie być wskazane. Na to też pojawi się rozwiązanie w nexo w najbliższym czasie.

 

23 godziny temu, Paweł Benedik napisał:

A skąd ściągnąć sello nx? 

Sello NX wchodzi w skład całego systemu nexo, wystarczy tak naprawdę pobrać dowolny program nexo i przy instalacji wybrać ikonki, które mają się pojawić na pulpicie czy w menu Start.

 

Czyli tak naprawdę pobieramy pakiet InsERT nexo.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...