Skocz do zawartości

SUGESTIA Drukowanie naklejek do wybranych pozycji z dokumentu

Polecane posty

37 minut temu, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Proponuję wprowadzenie zmiany

Ja od lat proponuję / sugeruję, aby przy każdym opisie problemu podawać wersję programu, z której się korzysta, to na prawdę bardzo pomaga w otrzymaniu pomocy i nie zniechęca do odpowiadania... Ponadto wszystkie błędy / braki programu należy sprawdzać na aktualnej wersji programu, informacje o aktualnej wersji programu znajdują się na stronach internetowych producenta (do programu informacja taka trafia z różnym opóźnieniem).

 

Funkcjonalność ta pojawiła się na wersji 47, jest to pierwsza zmiana na liście zmian:

co sugeruje, że pracuje Pani nieaktualnej wersji programu.

Link to postu

Przepraszam za brak wersji programu. Pracuję na najnowszej wersji. Sugestia tyczy się miejsca gdzie zaznaczamy wybrane pozycje z dokumentu - w tabeli podana jest ilość z dokumentu - tam przydała by się możliwość zmiany na taką jaką się uważa za potrzebną. Zaznaczenie wybranych pozycji i skorzystanie z powielania nie rozwiązuje tego problemu bo może być potrzebna w jednym przypadku jedna naklejka, a w innym trzy i to akurat nie będzie się pokrywało z ilością z dokumentu.

Link to postu
16 minut temu, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Przepraszam za brak wersji programu. Pracuję na najnowszej wersji. Sugestia tyczy się miejsca gdzie zaznaczamy wybrane pozycje z dokumentu - w tabeli podana jest ilość z dokumentu - tam przydała by się możliwość zmiany na taką jaką się uważa za potrzebną. Zaznaczenie wybranych pozycji i skorzystanie z powielania nie rozwiązuje tego problemu bo może być potrzebna w jednym przypadku jedna naklejka, a w innym trzy i to akurat nie będzie się pokrywało z ilością z dokumentu.

+1

Miałem dokładnie taką samą myśl jak testowałem.

 

Na ten moment jak się chce wydrukować np. 5 z 20 z dostawy X i 6 z 30 z dostawy Y to trzeba 2 razy drukować osobno dostawy * ilość (raz 5, raz 6).

Jest miejsce na usprawnienie.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
Godzinę temu, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Sugestia tyczy się miejsca gdzie zaznaczamy wybrane pozycje z dokumentu - w tabeli podana jest ilość z dokumentu - tam przydała by się możliwość zmiany na taką jaką się uważa za potrzebną. Zaznaczenie wybranych pozycji i skorzystanie z powielania nie rozwiązuje tego problemu bo może być potrzebna w jednym przypadku jedna naklejka, a w innym trzy i to akurat nie będzie się pokrywało z ilością z dokumentu.

Godzinę temu, Ernest Sadowski napisał:

Na ten moment jak się chce wydrukować np. 5 z 20 z dostawy X i 6 z 30 z dostawy Y to trzeba 2 razy drukować osobno dostawy * ilość (raz 5, raz 6).

Tak z ciekawości, gdyż nikt z Państwa nie wyjaśnił w jakich przypadkach pojawia się taka potrzeba, dlaczego tylko część towaru ma być oznakowana, a część nie ? 

Link to postu
7 minut temu, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Do tego usprawnienia dodałabym jeszcze możliwość wyboru wzorca wydruku z którego chcemy skorzystać. Niekiedy potrzebny jest wzorzec z np, wyraźniejszą ceną. Przy zachowaniu jednego foratu etykiety również było by to wygodne.

Ma Pani ma myśli możliwość wyboru naklejki do danej pozycji dokumentu ?

Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tak z ciekawości, gdyż nikt z Państwa nie wyjaśnił w jakich przypadkach pojawia się taka potrzeba, dlaczego tylko część towaru ma być oznakowana, a część nie ? 

Zwykle dodrukowywanie oznaczeń, szczególnie podczas inwentaryzacji. Ja i tak jestem już cały szczęśliwy tym co wprowadzono w 47.

 

Ilość i wzorzec (jak w przypadku drukowania dokumentów gdzie można wybrać wzorzec i ilość kopii) byłby mile widzianym dodatkiem, ale aktualnie i tak działa to o niebo lepiej niż działało (trzeba było robić zestawy naklejek pod każdy wydruk).

  • Lubię to 1
Link to postu
38 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Zwykle dodrukowywanie oznaczeń, szczególnie podczas inwentaryzacji.

Osobiście niewiele z tego rozumiem - jeśli ktoś wykorzystuje kody kreskowe do inwentaryzacji to powinien o to dbać cały rok, czyli na bieżąco oklejać wszystkie towary, a nie tylko część, a jeśli raz na ten rok / na kilka miesięcy trafi się jakiś towar / kilka towarów to dlaczego naklejki są drukowane z dokumentów dostaw, a nie karty towaru ?

 

48 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Ja i tak jestem już cały szczęśliwy tym co wprowadzono w 47.

To jeszcze nie koniec zmian, nie wszystko udało się zrobić do wersji 47:

 

22 minuty temu, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Brakuje również możliwości szybkiego drukowania etykiet na zasadzie pola w które wystarczy się ustawić i na szybko zeskanować kod do wydrukowania wg zdefiniowanego gdzieś w opcjach wzorca.

Ja bym zaproponował po prostu: moduł Asortyment, F8 (filtrowanie według instynktu towaru) i wydruk naklejki dla towaru - według mnie jest to szybka możliwość ?

Link to postu

Tak też można. Pośrednio to ok. Inaczej ma się sprawa jeśli dysponuje się bezprzewodowym czytnikiem kodów i chce np. podchodząc do półki zeskanować kilka kodów i wydrukować do nich metki bo są np. zniszczone lub wymagają wymiany. Wiem, że to funkcjonalność dodatkowa ale przydatna.

 

Link to postu
12 minut temu, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Inaczej ma się sprawa jeśli dysponuje się bezprzewodowym czytnikiem kodów i chce np. podchodząc do półki zeskanować kilka kodów i wydrukować do nich metki bo są np. zniszczone lub wymagają wymiany. Wiem, że to funkcjonalność dodatkowa ale przydatna.

Dla mnie ma się tak samo - wykorzystałbym obecne funkcjonalności programu...

 

Można zeskanować towary na przykład do zamówienia od klienta i na jego podstawie wydrukować naklejki. Kiedy dojdzie możliwość drukowania naklejek z pozycji dokumentu to nie trzeba będzie zapisywać i usuwać takiego dokumentu, ale można też towary z zamówienia czy innego dokumentu skopiować do schowka i wydrukować naklejki ze schowka.

 

Można zeskanować towary do arkusza kalkulacyjnego lub pliku tekstowego, skopiować do schowka i ze schowka wydrukować naklejki.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Fajnie jakby nie trzeba było osobno tworzyć szablonów naklejek z asortymentem gdzie źródło naklejki jest Typ kartoteki: Asortyment  i np Asortyment na dok. handlowych /(magazynowych), tak żeby można byłe jedną naklejkę wykorzystywać tu i tu.

Ewentualnie zmienić tak aby przy powieleniu szablonu naklejki i zmianie Typu Kartoteki nie znikały pola w zawartości naklejki - bo nazwa cena kody kreskowej czy jm są wspólne.

 

 

pozdrawiam

wersja - zawsze aktualna

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 25.10.2023 o 18:24, Daniel Kozłowski napisał:

Dla mnie ma się tak samo - wykorzystałbym obecne funkcjonalności programu...

 

Można zeskanować towary na przykład do zamówienia od klienta i na jego podstawie wydrukować naklejki. Kiedy dojdzie możliwość drukowania naklejek z pozycji dokumentu to nie trzeba będzie zapisywać i usuwać takiego dokumentu, ale można też towary z zamówienia czy innego dokumentu skopiować do schowka i wydrukować naklejki ze schowka.

 

Można zeskanować towary do arkusza kalkulacyjnego lub pliku tekstowego, skopiować do schowka i ze schowka wydrukować naklejki.

Wróciłam do tematu i czytam dopiero odpowiedzi. Zastanawiam się tylko po co robić coś trudniej niż prościej. Włączamy opcję szybkiego wydruku, wybieramy wzorzec, ustawiamy się w polu kodu kreskowego i klikamy tyle razy na czytniku ile chcemy mieć metek. Oczywiście da się bez tego żyć, ale skoro rozmowa jest o poprawie funkcjonalności programu to dlaczego nie próbować. Wycofać rozwiązanie lub je poprawić zawsze można.

Link to postu
26 minut temu, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Zastanawiam się tylko po co robić coś trudniej niż prościej.

Też tego nie rozumiem - w jaki sposób obecnie realizuje opisane przez siebie potrzeby i które rozwiązanie jest według Pani prostsze - Pani, czy zasugerowane przeze mnie:

W dniu 25.10.2023 o 14:37, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Brakuje również możliwości szybkiego drukowania etykiet na zasadzie pola w które wystarczy się ustawić i na szybko zeskanować kod do wydrukowania wg zdefiniowanego gdzieś w opcjach wzorca.

W dniu 25.10.2023 o 17:52, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Pośrednio to ok. Inaczej ma się sprawa jeśli dysponuje się bezprzewodowym czytnikiem kodów i chce np. podchodząc do półki zeskanować kilka kodów i wydrukować do nich metki bo są np. zniszczone lub wymagają wymiany. Wiem, że to funkcjonalność dodatkowa ale przydatna.

--

29 minut temu, Mariola Niełacna-Białek napisał:

Oczywiście da się bez tego żyć, ale skoro rozmowa jest o poprawie funkcjonalności programu to dlaczego nie próbować.

Czy ja gdzieś w jakikolwiek sposób zasugerowałem, że sugestie nie są słuszne ? Ja tylko/aż sugeruję jak wykorzystać obecne, niepoznane możliwości programu, aby pracować prościej / szybciej.

Link to postu

Nie twierdzę, że są nie słuszne tylko generują dodatkowy ruch. Dotychczasowe rozwiązania są "kulawe" już oda samych czasów GT. W sensie są, ale ich nie ma bo korzystanie wymaga drogi na około. Równolegle korzystam z innych rozwiązań, które wspomniane funkcje realizują intuicyjnie, a tutaj dyskusja toczy się o to czego brakuje bądź jest nieintuicyjne.

W każdym bądź razie dziękuję za sugestię.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...