Skocz do zawartości

Widoki W NX Asortyment, Oferty Internetowe, Oraz powiązanie magazynu do konta.

Polecane posty

Mam kilka pytań.

W widoku asortyment nie ma możliwości podejrzeć który produkt jest wystawiony a który nie, w sello 1 jest informacja ile sztuk mamy wystawionych oraz ile aukcji jest do danego towaru. Brak tej informacji jest mega uciążliwy nie wiem który produkt jest wystawiony a który nie mimo powiązania aukcji z asortymentem, macie na to jakieś rady?

Sprawa magazynów i zdejmowania stanów.
Mam magazyn numer 1 oraz numer 2
Mam konto A oraz konto B
Chciałbym ustawić aby konto A przy wystawianiu dokumentów końcowych zdejmowało stan z magazynu 1 a konto B z magazynu numer 2

Sprawa licencjonowania sello NX płacimy za jedno stanowisko z dowoną ilość kont allegro i dopłacamy tylko za kolejne stanowiska, czy płacimy i za stanowiska i za ilość kont ?

Pozdrawiam

Link to postu
13 godzin temu, Rafał Felkel napisał:

W widoku asortyment nie ma możliwości podejrzeć który produkt jest wystawiony a który nie, w sello 1 jest informacja ile sztuk mamy wystawionych oraz ile aukcji jest do danego towaru. Brak tej informacji jest mega uciążliwy nie wiem który produkt jest wystawiony a który nie mimo powiązania aukcji z asortymentem, macie na to jakieś rady?

Takie pola/filtry prawdopodobnie pojawią się w kolejnych wersjach, natomiast same wbudowane w nexo mechanizmy pozwalają dodawać swoje własne zakładki/widoki.

 

W module Raporty można dodać własny raport LINQ bądź SQL (wymagana wiedza programistyczna na odpowiednim poziomie).

Na szybko dodałem raport SQL, w którym można określić polecenie SQL wyciągające informację o towarach, które nie są powiązane z żadną ofertą internetową lub jeśli są, to oferta ta nie jest aktywna w serwisie. Zapewne samo docelowe zapytanie trzeba by jeszcze trochę zmodyfikować, tutaj pokazuję tylko możliwości.

 

image.thumb.png.ad0e05fc969939df5562b12ab176b639.png

Przykładowe zapytanie SQL:

SELECT distinct
[_Asortymenty].Id,
[_Asortymenty].Symbol,
[_Asortymenty].Nazwa

FROM [ModelDanychContainer].[Asortymenty] AS [_Asortymenty]
where _Asortymenty.id not in (select isnull(OI.Asortyment_Id,0) from ModelDanychContainer.OfertyInternetowe OI)
or _Asortymenty.id in (select OI.Asortyment_Id from ModelDanychContainer.OfertyInternetowe OI where OI.Status <> 61)

Proces dodawania raportów własnych opisany został tutaj:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2715,insert-nexo-jak-dodac-wlasny-raport-sql-do-systemu.html

 

Następnie w module Asortyment klikamy Więcej => Zarządzanie widokami

 

image.png.cda89e1587da2ab1a91f7eb9f7646ea3.png

Dodaj raport własny => Wybieramy przed chwilą stworzony raport i Zamknij.

 

image.png.2f2b9874fe5da99bcfb14e0ddc52d25e.png

W module Asortyment pojawi się nowa zakładka QL TOWARY NIEWYSTAWIONE, która prezentuje wynik wykonania polecenia SQL z raportu.

image.png.596c6335cbd6292e1b7c8a471fa1f18b.png

W ten sposób można dodawać w zasadzie nieograniczone widoki. Na widokach są również dostępne opcje takie same jak w bazowym typie obiektu (czyli w tym przypadku w asortymencie).

14 godzin temu, Rafał Felkel napisał:

Sprawa magazynów i zdejmowania stanów.
Mam magazyn numer 1 oraz numer 2
Mam konto A oraz konto B
Chciałbym ustawić aby konto A przy wystawianiu dokumentów końcowych zdejmowało stan z magazynu 1 a konto B z magazynu numer 2

Obecnie nie da się jeszcze tego ustawić z góry (czyli np dla konta A używaj magazynu 1, a dla konta B magazynu 2) a dokumenty wystawiają się na magazynie głównym (w przypadku Subiekta GT) lub z kontekstu konta ustawionego w programie (w przypadku Subiekta nexo). Funkcja taka jest planowana i pojawi się w najbliższych aktualizacjach.

 

14 godzin temu, Rafał Felkel napisał:

Sprawa licencjonowania sello NX płacimy za jedno stanowisko z dowoną ilość kont allegro i dopłacamy tylko za kolejne stanowiska, czy płacimy i za stanowiska i za ilość kont ?

W Sello NX jest odwrotnie niż było w starym Sello. Tam opłata dotyczyła kont allegro, liczba stanowisk była dowolna. W Sello NX opłata dotyczy stanowisk, liczba kont allegro i każdej innej integracji jest dowolna.

 

 

Link to postu
W dniu 31.10.2023 o 12:20, Bartosz Rosa napisał:

Przykładowe zapytanie SQL:

SELECT distinct
[_Asortymenty].Id,
[_Asortymenty].Symbol,
[_Asortymenty].Nazwa

FROM [ModelDanychContainer].[Asortymenty] AS [_Asortymenty]
where _Asortymenty.id not in (select isnull(OI.Asortyment_Id,0) from ModelDanychContainer.OfertyInternetowe OI)
or _Asortymenty.id in (select OI.Asortyment_Id from ModelDanychContainer.OfertyInternetowe OI where OI.Status <> 61)

 

 

 

Panie Bartoszu, jaką komendę wpisać aby przy tym raporcie pojawił się aktualny stan magazynowy?


Dziękuję.

Link to postu
W dniu 1.11.2023 o 21:03, Adam Uliński napisał:

Panie Bartoszu, jaką komendę wpisać aby przy tym raporcie pojawił się aktualny stan magazynowy?

Celowo nie napisałem od razu, bo to wymaga chwili dłubaniny a na taką mnie obecnie nie stać :). Stan zależny jest od tego czy Sello działa z Subiektem nexo czy nie - wtedy należy ich szukać w różnych miejscach. 

 

W dniu 2.11.2023 o 21:58, Przemysław Nowakowicz napisał:

I jeszcze jak rozbudować ten raport o filtrowanie przez poszczególne konta internetowe i będzie wszystko co potrzebne do szczęścia:)

Zapiszę sobie do sprawdzenia i wrócę z odpowiedziami, ale to może chwilę potrwać.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.10.2023 o 12:20, Bartosz Rosa napisał:

W Sello NX jest odwrotnie niż było w starym Sello. Tam opłata dotyczyła kont allegro, liczba stanowisk była dowolna. W Sello NX opłata dotyczy stanowisk, liczba kont allegro i każdej innej integracji jest dowolna.

 

Możesz przybliżyć założenia? Przez wiele lat użytkownicy przyzwyczajeni do dowolnej ilości stanowisk mogą mieć teraz albo mały szok albo konieczność reorganizacji pracy.

1. Co z licencjami już kupionymi? Były przypisane do kont - jak będzie wyglądał transfer? Czy może wygasną i nie da się przedłużać a od pewnego momentu można będzie kupować tylko na NX.

2. Czy będą pojedynczo do kupienia czy jak w przypadku polityki z Subiektem np. "rozszerz o kolejne 3 stanowiska"?

3. Czy jakieś kwoty może są już znane?

4. Daty - od kiedy zaczną opłaty za NX obowiązywać?

 

EDIT:

Już wiem, pierwsze stanowisko 199 zł /rok + każde kolejne 99 zł /rok

 

Ale jeszcze jedna wątpliwość. Zakładam, że mam SGT i SelloNX i chciałbym też np. obsługiwać konto typu fulfillment - z mocno okrojoną funkcjonalnością - w zasadzie to tylko wystawianie dokumentów i częściowe zarządzanie ofertami. Co w przypadku kiedy założę sobie kolejną bazę danych SelloNX? Licencja jest do stanowiska ale na NIP można mieć więcej baz danych.

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu
W dniu 20.11.2023 o 16:54, Tomek - massur napisał:

Możesz przybliżyć założenia? Przez wiele lat użytkownicy przyzwyczajeni do dowolnej ilości stanowisk mogą mieć teraz albo mały szok albo konieczność reorganizacji pracy.

Założenia są dokładnie takie jak napisałem - jest to również ujęte w licencji/regulaminie Sello NX.

Tak, wiąże się to w niektórych przypadkach z koniecznością reorganizacji firmy. Było jednak dość sporo argumentów za tym, aby zmienić ten sposób licencjonowania. Od powstania Sello1 sposób licencjonowania jego był inny od naszych pozostałych programów, co niejednokrotnie rodziło i rodzi problemy. Zmiany te uwzględniały również profil przeciętnego użytkownika Sello 1 i do niego jest on najbardziej dopasowany. Skutkuje to niestety tym, że firmy, które dotychczasowo miały 20 pracowników i 1 konto Allegro będą teraz w takiej samej konfiguracji płacić więcej. Ale niejednokrotnie użytkownicy na forum podnosili ten temat, że nie jest to do końca sprawiedliwe, bo firma zatrudniająca 20 osób ma obroty po prostu większe niż taka zatrudniająca 1-3 osoby przy pracy w Sello. Trudno tutaj zadowolić wszystkich - więc staraliśmy się zaadresować przypadek większości użytkowników.

 

W dniu 20.11.2023 o 16:54, Tomek - massur napisał:

1. Co z licencjami już kupionymi? Były przypisane do kont - jak będzie wyglądał transfer? Czy może wygasną i nie da się przedłużać a od pewnego momentu można będzie kupować tylko na NX.

Transfer będzie wyglądał tak, że po zakupieniu licencji czasowej na Sello NX, można się do nas zgłosić z prośbą o przeniesienie licencji z wybranych kont Sello1. Zostanie obliczona ich wartość uwzględniając pozostały w nich czas i wskazane licencje na Sello1 będą kończone (pozostały czas będzie ucinany do daty, w której będziemy realizować przepięcie). Wartość ta następnie będzie przeliczona na czas trwania dla licencji Sello NX, uwzględniając stanowiska i czas trwania licencji takiej będzie proporcjonalnie przedłużany. 

 

Obecnie nie ogłosiliśmy jeszcze zakończenia wsparcia i sprzedaży Sello 1 więc, póki co są i będą jeszcze dostępne go zakupu. Tutaj można jeszcze spać spokojnie :). Damy znać z odpowiednim (dużym) wyprzedzeniem.

 

W dniu 20.11.2023 o 16:54, Tomek - massur napisał:

2. Czy będą pojedynczo do kupienia czy jak w przypadku polityki z Subiektem np. "rozszerz o kolejne 3 stanowiska"?

Można dokupić dowolną liczbę stanowisk. Przy samym zakupie licencji dla Sello NX wskazuje się liczbę sztuk dodatkowych stanowisk.

image.png.56f63d434f8263bd4dec4ab92e72de48.png

Zakup licencji dla Sello NX jest realizowany już po nowemu w Koncie Insert i tam są już nowe możliwości i scenariusze obsługiwane.

 

W dniu 20.11.2023 o 16:54, Tomek - massur napisał:

3. Czy jakieś kwoty może są już znane?

Tak, są podane na naszej stronie https://www.sello.pl/kup/

Są tam ceny dla Sello NX oraz dla Sello 1.

 

W dniu 20.11.2023 o 16:54, Tomek - massur napisał:

Daty - od kiedy zaczną opłaty za NX obowiązywać?

Od 19 października, kiedy to Sello NX pojawiło się w sprzedaży :).

 

W dniu 20.11.2023 o 16:54, Tomek - massur napisał:

Ale jeszcze jedna wątpliwość. Zakładam, że mam SGT i SelloNX i chciałbym też np. obsługiwać konto typu fulfillment - z mocno okrojoną funkcjonalnością - w zasadzie to tylko wystawianie dokumentów i częściowe zarządzanie ofertami. Co w przypadku kiedy założę sobie kolejną bazę danych SelloNX? Licencja jest do stanowiska ale na NIP można mieć więcej baz danych.

Licencje w Sello NX są w zasadzie licencjami nexo, więc działają bazując na tych mechanizmach. Tu musze skonsultować temat z zespołem zajmującym się licencjami.

Link to postu

Brak możliwości przefiltrowania stanu magazynowego rozpieprza całą prace z sello NX, nie jestem zorientowany które produkty sa wystawione a które nie, co prawda podał Pan zapytanie sql ale to nadal nic nie mówi, nie ma informacji o stanie magazynowym więc nie wiadomo którym przedmiotom poświęcić czas. Zawsze zaczyna się od wystawiania tych przedmiotów których mamy najwięcej na stanie, więc gdyby był stock to można by to było przefiltrować. Druga sprawa brak informacji przy aukcjach ile sztuk jest na aukcji a ile na magazynie, a asortymencie też potrzebujemy stan na subiekcie + stan na aukcjach + ilośc aukcji.

Czy można to zrobić od ręki ?

Dlaczego tak podstawowy widok nie sotał dodany, lub dlaczego nie można ustawić własnych widoków za pomocą wybrania poszczególnych tabel (tych danych nie ma w danych podstawowych) , to jest po prostu masakra, mam się uczyć programowania, żeby ustawić widoki? 

Proszę o pomoc.

Instrukcja jak dodać własne zapytania jest lekko mówiąc uboga. Gdzie jest dokumentacja na temat tagów? nawet ktoś kto potrafi tworzyć zapytania sql bez dokumentacji może się w tylną cześć ciała pocałować :)

 

 

Edytowane przez Rafał Felkel
Link to postu
14 godzin temu, Rafał Felkel napisał:

Brak możliwości przefiltrowania stanu magazynowego rozpieprza całą prace z sello NX, nie jestem zorientowany które produkty sa wystawione a które nie, co prawda podał Pan zapytanie sql ale to nadal nic nie mówi, nie ma informacji o stanie magazynowym więc nie wiadomo którym przedmiotom poświęcić czas. Zawsze zaczyna się od wystawiania tych przedmiotów których mamy najwięcej na stanie, więc gdyby był stock to można by to było przefiltrować.

14 godzin temu, Rafał Felkel napisał:

Druga sprawa brak informacji przy aukcjach ile sztuk jest na aukcji a ile na magazynie, a asortymencie też potrzebujemy stan na subiekcie + stan na aukcjach + ilośc aukcji.

Postaramy się dodać te kolumny w najbliższych wersjach.

 

14 godzin temu, Rafał Felkel napisał:

Dlaczego tak podstawowy widok nie sotał dodany, lub dlaczego nie można ustawić własnych widoków za pomocą wybrania poszczególnych tabel (tych danych nie ma w danych podstawowych)

Odpowiedź jest prosta. Czas.

 

Wszystkie wspomniane niedociągnięcia zostaną nadrobione, po prostu nie wyrobiliśmy z czasem aby dodać wszystko, a nie jest to znów taka trywialna sprawa, bo Sello NX obsługuje wiele magazynów i tutaj ze stanami nie jest już tak łatwo jak było w Sello 1. Stąd realizacja przesunięta na kolejne wersje.

 

14 godzin temu, Rafał Felkel napisał:

to jest po prostu masakra, mam się uczyć programowania, żeby ustawić widoki? 

Tworzenie widoków jest raczej zadaniem dla bardziej zaawansowanych użytkowników lub też dla serwisantów zajmujących się naszym oprogramowaniem. Podałem to tylko jako przykład możliwości. Można stworzenie niestandardowych widoków zlecić. W przypadku powyższych zaczekać aż je dodamy, bo ich obecność jest wskazana oczywiście.

 

 

Link to postu

Panie Bartoszu ja dlatego zostawiłem sello wiele lat temu, ponieważ pisanie poprawek czy dodatków do sello trwało latami i często kończyło się fiaskiem. Zawsze miałem wrażenie, że sello dla insertu to jak kolonia karna, że programiści grzebią w sello za karę albo jak kompletnie nie ma co robić. Co ciekawe wracam po ponad 8 letniej przerwie, biorę się za konfigurowanie programu i co? wchodzę na fora i widzę to samo, że 2 - 3 lata temu było coś obiecane a nadal nic nie zrobiono w tym temacie.

Teraz jak baselinker podniósł ceny x lub xx lub xxx razy to może warto się pochylić nad tym programem i popracować nieco mocniej by prazejąć trochę klientów baselinkera, napewno my klienci baselinkera pokryjemy koszty programistów :)

Nie wierzę, że te sprawy powyżej zostaną załatwione od ręki, uważam, że nadal będzie trzeba czekać 2-3 lata żeby coś ruszyło.

Czy może Pan dodać tabelę ze stanem magazynowym? nie trzeba wszystkich magazynów tylko jeden wybrany.

Niech Pan nam pomoże, proszę w imieniu wszystkich użytkowników.


 

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 24.11.2023 o 18:58, Rafał Felkel napisał:

wchodzę na fora i widzę to samo, że 2 - 3 lata temu było coś obiecane a nadal nic nie zrobiono w tym temacie.

Ale proszę wziąć pod uwagę, że przez ostatnie 2 lata pracowaliśmy nad nową odsłoną Sello NX, tworzonego zupełnie od początku. To nie jest ten sam program co Sello 1 więc skoro coś musieliśmy stworzyć zupełnie od nowa, to nie byliśmy w stanie zrealizować obiecanych 3 lata temu zagadnień - wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będziemy tworzyć nowy produkt.

 

W dniu 24.11.2023 o 18:58, Rafał Felkel napisał:

Teraz jak baselinker podniósł ceny x lub xx lub xxx razy to może warto się pochylić nad tym programem i popracować nieco mocniej

Proszę mi wierzyć, pracujemy na najwyższych obrotach :). Mamy nowy, dużo większy zespół, natomiast to nie oznacza, że dostarczymy wszystko to, co tworzyliśmy w Sello 1 przez ponad 15 lat w miesiąc czy dwa :). To musi trochę potrwać.

 

W dniu 24.11.2023 o 18:58, Rafał Felkel napisał:

Nie wierzę, że te sprawy powyżej zostaną załatwione od ręki, uważam, że nadal będzie trzeba czekać 2-3 lata żeby coś ruszyło.

Załatwianie spraw od ręki nie zawsze jest możliwe, bo mamy swoje ustalone zadania na wersję następną i je realizujemy. Przecież to nie jest tak, że siedzimy i czekamy aż ktoś coś zgłosi :). Produkcja kolejnych funkcji idzie pełną parą ale wg. harmonogramu ustalonego wcześniej. Zgłoszenia, które się pojawiają w trakcie prac są umieszczane gdzieś na liście "do zrobienia", zależnie od wielu różnych czynników - m.in. wpływa na to zainteresowanie daną funkcją. Zgłaszanie ich teraz ma sens, bo to oznacza, że są to rzeczy potrzebne aby móc zacząć swobodnie pracować z nowym programem, stąd dostają one dość duży priorytet.

 

W dniu 24.11.2023 o 18:58, Rafał Felkel napisał:

napewno my klienci baselinkera pokryjemy koszty programistów :)

To tak nie działa, 9 kobiet nie jest w stanie urodzić dziecka w jeden miesiąc ani 18 w 2 tygodnie :). Z produkcją oprogramowania jest podobnie. Dorzucanie programistów do jednego projektu wpłynie tylko na niebotyczne powiększenie kosztów produkcji.

 

Proszę dać nam trochę czasu, minął dopiero miesiąc od publikacji pierwszej wersji - zapewniam, że nie śpimy i nie odpoczywamy a cały zespół intensywnie pracuje nad programem 💪

W dniu 24.11.2023 o 18:58, Rafał Felkel napisał:

Czy może Pan dodać tabelę ze stanem magazynowym? nie trzeba wszystkich magazynów tylko jeden wybrany.

Niech Pan nam pomoże, proszę w imieniu wszystkich użytkowników.

Ja obecnie nie zajmuję się pracami programistycznymi, bo duży zespół wymaga większej koordynacji i po prostu nie wystarcza mi na to czasu. Kolumny ze stanami zostały zapisane do realizacji. Nie możemy tutaj niestety skupiać się na półśrodkach. Skoro program operuje na wielu magazynach, zostanie dodana obsługa wielu magazynów w kolumnach. Realizacja wybierania tylko jednego zajmie niewiele mniej czasu a i tak będzie to wymagało rozbudowy. 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.11.2023 o 08:53, Bartosz Rosa napisał:

To tak nie działa, 9 kobiet nie jest w stanie urodzić dziecka w jeden miesiąc ani 18 w 2 tygodnie :). Z produkcją oprogramowania jest podobnie. Dorzucanie programistów do jednego projektu wpłynie tylko na niebotyczne powiększenie kosztów produkcji.

 

 

Bartku to popularna wymówka - sprytna ale nie trafiona. Idąc tym tokiem można by wyznaczyć jednego skoro ów proces i tak potrwa "9 miesięcy".

Albo inaczej - 9 kobiet może urodzić 9 dzieci w 9 miesięcy, jednej się to nie uda.

 

Gdyby przełożyć to na procesy, które nie muszą z zasady potrwać ileś tam czasu to wyjdzie na to, że jednak 10 mężczyzn wykopie kilometr rowu 2x szybciej niż 5-ciu.

 

Ba, nawet procesy wydawać by się mogło, że wymagające czasu i już - nie wiem ...jak wyrastanie ciasta na chleb - nawet je można przyspieszyć: stosując lepsze drożdże, więcej drożdży, podnosząc temperaturę i stwarzając idealne warunki. Przekładając to na "wasze" to będzie tak mniej więcej: dobrzy programiści, więcej programistów, presja, premia, pokój gier/owocowe czwartki 😁😂

Link to postu
16 godzin temu, Tomek - massur napisał:

Gdyby przełożyć to na procesy, które nie muszą z zasady potrwać ileś tam czasu to wyjdzie na to, że jednak 10 mężczyzn wykopie kilometr rowu 2x szybciej niż 5-ciu.

Zgadza się, ale 50 mężczyzn już nie koniecznie, bo będzie problem z brakiem łopat, będą sobie wzajemnie przeszkadzać, kłócić się na którą stronę przerzucać ziemię itp i zarządzanie grupą 50 osób jest o wiele bardziej skomplikowane i trzeba je dzielić na mniejsze zespoły z osobnymi kierownikami, brygadzistami itp. Jeden kierownik tego nie ogarnie jak każdy co 5 minut będzie przychodził ze swoimi problemami ;).

 

Pracuję już trochę w tym temacie i wiem jak to wygląda od naszej strony, dlatego ta wymówka ma sens :), ale nie w każdej profesji w takim samym stopniu.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...