Skocz do zawartości

Sello NX - brak funkcji ?

Polecane posty

Cześć, wczoraj wrzuciłem sobie do nexo pro dodatek sello nx, samo założenie programu jest bardzo okej, ale widzę kilka nieścisłości/problemów.
Opiszę wszystko na swoim przykładzie, mam nadzieję zę post będzie zrozumiały.

Mam oferty na allegro wystawiane z ręki, więc zamówienie które jest pobierane nie ma przypisanego towaru, jest poprzedzone "??".
Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie, uzupełniając nazwę i symbol
image.png.582648750a94284c5b5125d65a7ccd19.png

 

Kolejna sprawa to łączenie metod dostawy, zamówienie z przed chwili
image.thumb.png.f1a482a09f426bc8a7bde43a9441d078.png

Towar jak widać jest już automagicznie przypisany, ale sposób dostawy nie, rozumiem że muszę dodać to jako metodę "WzA" i zmapować Allegro One Box

Więc zaczynamy:
image.png.a587efcf60badcd2e19819778e135253.png

PYTANIE

Czy Adres Nadawcy można ustawić gdzieś na stałe by się automatycznie podstawiał ?
Drażni uzupełnianie za każdym razem

Kolejny krok to wybranie wielkości paczki, bardzo fajnie że są predefiniowane
image.png.7ca8bdd69058965f8a310e4e35a33638.png

PYTANIE

Dlaczego nie można zdefiniować maksymalnej wagi ?

 

Przechodzimy zakładkę dalej i musimy zrobić to samo...
image.png.e54ea8914022331ffbd6c8897e4780e0.png

Wybieramy allegro bo tylko taki serwis jest aktualnie dostępny, i obok musimy znowu wybrać opcję którą zaznaczyliśmy na 1 karcie.
PYTANIE

Czy zostanie to zmienione/poprawione ?
Z mojego punktu widzenia to trochę bez sensu

 

Dobra, metoda dostawy dodana, kolejny krok
PAKOWANIE

Otwieram kartę pakowania i widzę:

image.png.806bd1097c32e547d859d1fbe09ff27f.png

No właśnie, wymiar paczki uzupełniony, ale waga 0, trzeba ją edytować z ręki a również mogłaby się podstawiać (patrz wyżej).
PYTANIE

Czy da się określić wagę towarów w nexo, żeby np wagi się kumulowały ?

 

Paczka spakowana, etykieta wydrukowana, krok następny

image.png.d54a46105397387268699daec399dd3f.png

PYTANIE

Czy można zdefiniować automatyczny wybór dokumentu w przypadku paragonu - paragon, w przypadku Faktury - FV ?
Nie znalazłem takiej opcji

 

Edytujemy zamówienie

image.png.87b0f9e52ebcc4c5ce49a075444d2d1b.png

Wybieramy z ręki PA, status zmienił się z automatu na W trakcie realizacji (super).
STOP - ale co to ?
Zmiana statusu w systemie nie zmienia statusu w allegro ?
image.png.5106713363ae5960e8184fd52140a23b.png

PYTANIE

Czy można to zmapować czy brakuje funkcji ?

 

Krok kolejny
Mamy już poprawione zamówienie z każdej możliwej strony, przypisany dokument jaki ma się wygenerować, stworzoną etykietę (i numer przesyłki się uzupełnił w allegro), czas drukować dokument sprzedaży.

 

Otwiera nam się widok jak w nexo pro, ale są niedociągnięcia :<


image.png.5018bda0105a3fac57366e57fe1257ec.png

Skoro wybraliśmy sposób dostawy w danym zamówieniu, te same dane mogły by pojawiać się przy tworzeniu paragonu.

 

Zapisujemy wszystko iiii???
image.png.df6e88a88c3254772fc57e1b8741ebc7.png

PYTANIE

Czy mail z allegro będzie się tutaj podstawiał ?
Ściągane są przecież dane do zamówienia, mail zapewne też ;)

 

Doszliśmy do końca, paragon wygenerowany, wysłany na maila, wrzucony do systemu allegro, etykieta wygenerowana, numer wrzucony do systemu allegro.
Status w sello nx - w trakcie realizacji
Status w allegro - nowy

Wygląda to na świetne narzędzie do obsługi (tylko allegro), mam nadzieję że wprowadzicie niebawem obsługę portalu wszystko.pl (niebawem wejdzie u nich wszystko+ - program jak smart w allegro).

 

Link to postu
W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Mam oferty na allegro wystawiane z ręki, więc zamówienie które jest pobierane nie ma przypisanego towaru, jest poprzedzone "??".
Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie, uzupełniając nazwę i symbol

Sello NX umożliwia kilka sposobów poradzenia sobie z tą kwestią. Przy pobieraniu zamówień Sello sprawdza czy jest pobrana oferta internetowa z której pochodzi zakup i czy ta oferta ma powiązanie z towarem kartotekowym. Jeśli ma, to ten towar jest użyty jako towar dla zamówienia. Jeśli nie, to Sello wyszukuje na podstawie pola sygnatura z powiązanej oferty czy w kartotece jest towar o symbolu takim jak w polu sygnatura i go podpina.

Ostatecznie można też w zamówieniu ręcznie przestawić towar niezmapowany (??) na kartotekowy, za pomocą funkcji Podłącz asortyment

image.png.5cc2ef9591d82eab4b694efbd0e7d5f9.png

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Czy Adres Nadawcy można ustawić gdzieś na stałe by się automatycznie podstawiał ?
Drażni uzupełnianie za każdym razem

Obecnie adres brany jest z danych podmiotu. Nazwa, imię i nazwisko nie jest jeszcze uzupełniane, bo nie do końca wiadomo skąd je wziąć. Sugestie mile widziane :).

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Kolejny krok to wybranie wielkości paczki, bardzo fajnie że są predefiniowane

Przekazane do twórcy, ucieszył się :) 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Dlaczego nie można zdefiniować maksymalnej wagi ?

Maksymalną wagę mamy w planach powiązać z usługami dostawy, tak aby można było wyświetlić ostrzeżenie przy pakowaniu. Czy lepiej by było to samodzielnie konfigurować na poziomie dostawy?

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Wybieramy allegro bo tylko taki serwis jest aktualnie dostępny, i obok musimy znowu wybrać opcję którą zaznaczyliśmy na 1 karcie.
PYTANIE

Czy zostanie to zmienione/poprawione ?
Z mojego punktu widzenia to trochę bez sensu

Na pierwszej zakładce konfiguruje się dostawę i to jaką usługę danego dostawcy będzie realizować. Na zakładce POWIĄZANIA co do zasady można powiązać wiele różnych dostaw z wielu różnych serwisów, tak aby Sello wiedziało jaką własną dostawę ma wybrać, w momencie gdy z danego serwisu wpadnie jakaś dostawa. Oczywiście w przypadku Allegro i WzA te dostawy są zbieżne, ale to jest sytuacja wyjątkowa. W przypadku innych serwisów i kurierów będzie to wyglądało inaczej.

Zdajemy sobie też sprawę, że w przypadku Allegro jest to uciążliwe i jakieś pomysły na usprawnienie mamy, ale trzeba będzie na nie jeszcze chwilę zaczekać.

 

Dodam jeszcze, że w momencie gdy dodajemy dostawę z poziomu zamówienia (plusikiem poniżej), to Sello samo tworzy mapowanie połączenia z dostawą z serwisu (allegro). W zasadzie zapyta czy dodać takie powiązanie, więc nie trzeba tego robić ręcznie.

 

image.png.1a9d16549a330bd95991de31c135fe20.png

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

No właśnie, wymiar paczki uzupełniony, ale waga 0, trzeba ją edytować z ręki a również mogłaby się podstawiać (patrz wyżej).
PYTANIE

Czy da się określić wagę towarów w nexo, żeby np wagi się kumulowały ?

Da się i tutaj przy pakowaniu jest wyliczana ta waga na podstawie zapakowanych towarów.

W towarze w sekcji miary można ustalić masę

 

image.png.99e0114780f588adb626c324f08aaa2a.png

Wtedy na zamówieniu jest ta masa podana na pozycji

image.png.57bfbf75a31a781ba2860c40d370c726.png

lub można ją wpisać ręcznie. 

Dalej przy pakowaniu, jest ona wyliczana w zależności od tego ile w danej paczce jest spakowanych sztuk danego towaru. (tutaj 2x0,2kg = 0,4kg)

image.png.570c4aacb212adafa465d51a3236c630.png

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Paczka spakowana, etykieta wydrukowana, krok następny

image.png.d54a46105397387268699daec399dd3f.png

PYTANIE

Czy można zdefiniować automatyczny wybór dokumentu w przypadku paragonu - paragon, w przypadku Faktury - FV ?
Nie znalazłem takiej opcji

Domyślne ustawienia dla dokumentów będą w wersji 48, automatyczne ustawianie FV (poprzez automatyzację) w wersji wiosennej (50).

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Wybieramy z ręki PA, status zmienił się z automatu na W trakcie realizacji (super).

To również automat (systemowy) działający w tle. Można go wyłączyć, gdyby komuś takie działanie nie było na rękę w parametrach zamówienia wysyłkowego.

image.png.04349043dfed9c097d83249d12830dbe.png

A jeśli potrzeby byłyby większe, to można samodzielnie stworzyć automat realizujący tę funkcję za pomocą modułu Automatyzacja.

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

STOP - ale co to ?
Zmiana statusu w systemie nie zmienia statusu w allegro ?
image.png.5106713363ae5960e8184fd52140a23b.png

PYTANIE

Czy można to zmapować czy brakuje funkcji ?

Funkcja ta będzie dostępna w 48, właśnie nad nią kończymy pracować. Jej działanie będzie polegać na tym, że również w parametrach zamówienia będzie automat systemowy do włączenia, który aktualizuje status w serwisie na podstawie statusu ustawionego w zamówieniu. Tutaj w słowniku Statusy zamówień wysyłkowych w edycji statusów pojawi się zakładka POWIĄZANIA, na wzór takiej jak jest w dostawach czy płatnościach i będzie można wskazać status w serwisie, jaki ma być ustawiony w zależności od statusu w zamówieniu Sello NX.

 

image.png.f15c91f7b38a43e78f8088b54e4a632b.png

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Otwiera nam się widok jak w nexo pro, ale są niedociągnięcia :<


image.png.5018bda0105a3fac57366e57fe1257ec.png

Skoro wybraliśmy sposób dostawy w danym zamówieniu, te same dane mogły by pojawiać się przy tworzeniu paragonu.

To co się dzieje w Subiekcie, póki co zostaje w Subiekcie. Jest tam sposób dostawy ale jest to zupełnie inny mechanizm niż to co powstało w Sello NX, z różnych względów nie pożeniliśmy w pierwszej wersji tych dwóch mechanizmów (dlatego też są dwa słowniki, sposoby wysyłki (Subiekt), oraz sposoby wysyłki paczki (Sello NX). Wymaga to dość sporo pracy, którą zdecydowaliśmy odłożyć w czasie. Tak więc, będzie, ale jeszcze nie teraz.

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Zapisujemy wszystko iiii???
image.png.df6e88a88c3254772fc57e1b8741ebc7.png

PYTANIE

Czy mail z allegro będzie się tutaj podstawiał ?
Ściągane są przecież dane do zamówienia, mail zapewne też ;)

Podobnie jak wyżej. Wzmocnienie integracji pomiędzy Sello NX i Subiektem jest na naszej liście prac na najbliższy czas, więc można się spodziewać, że takie funkcje pojawią się niebawem.

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

Wygląda to na świetne narzędzie do obsługi (tylko allegro)

Dziękujemy za wsparcie :), mamy w zanadrzu jeszcze trochę do zrobienia, więc myślę, że fajne rzeczy jeszcze przed nami :).

 

W dniu 7.11.2023 o 09:21, Dawid Tetmer napisał:

mam nadzieję że wprowadzicie niebawem obsługę portalu wszystko.pl

Na najbliższy rok mamy w planach już inne serwisy, natomiast jedną z rzeczy nad którymi też pracujemy jest możliwość tworzenia pluginów integracji przez firmy zewnętrzne, więc, przynajmniej w teorii, nie tylko my będziemy dokładać do tego kubełka :).

Link to postu
13 minut temu, Dawid Tetmer napisał:

I powiedzmy że to jest okej, szkoda tylko że selo nie "zapamiętuje" mapowania i za każdym razem trzeba dodawać produkt (lub tak jak wspomniałem wyżej ze zostało to ograne przez dodanie symbolu i nazwy asortymentu.

Zapamiętywanie jest zrealizowane poprzez ofertę. Gdy w niej zostanie ustawiony towar to będzie pamiętać. Możemy dodać podpinanie towaru do oferty również z poziomu zamówienia (tak jak przy dostawach).

 

15 minut temu, Dawid Tetmer napisał:

Dodajemy z ręki punkty odbioru/dane odbioru
Wpisujemy sami po prostu wszystkie dane, zapisujemy jako szablon i mamy problem z głowy, wtedy do każdej opcji wysyłki możemy podstawić już gotowy adres.

Jako typ adresu w danych podmiotu? 

 

16 minut temu, Dawid Tetmer napisał:

Kurierzy mają dany rozmiar paczki + waga, często jest tak że waga rzeczywista to np 3kg, ale waga gabarytowa to 15kg, za przekroczenie wagi jest dopłata i nie ma na to rady, a z powodu niższej wagi nie dostajemy rabatu na przesyłkę wiec śmiało można tutaj dać maksymalne wagi paczek np
Paczkomat A
Wymiar X-X-X 25kg (tak podaje inpost, więc niech ta waga jest predefiniowana, bo czy wyślę 1kg czy 24kg to cena się nie zmienia)
I możecie w programie ograć to w drugą stronę
Max waga paczki 25kg
A program liczy i jeżeli jest poniżej 25kg to puszcza normalnie, ale jak waga z zamówienia to ponad 25kg to dostaje się informację że paczka może przewyższać dopuszczalną wagę)
Według mnie sytuacja WIN-WIN, sprzedawca wie jaki ma zapas, a program i tak da mu informację jak coś będzie nie tak.

Zrobimy prawdopodobnie tak jak w Sello 1, gdzie w konfiguracji dostawy można było wpisać odpowiednim tagiem wartość braną z paczki (dokładną) albo podać ją ręcznie, czy też wyliczyć w inny sposób. Mechanizm tagów w Sello NX pojawi się niebawem, więc będzie można z niego robić użytek i tutaj.

 

19 minut temu, Dawid Tetmer napisał:

Mega robota ! w końcu zaczyna się robić narzędzie AIO jednego dostawcy ;)

💪🥰👍 - tak to skomentuję :) 

 

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Jako typ adresu w danych podmiotu? 

image.thumb.png.aad6cd782ea5000a5fd69adf835bf213.png

Oczywiście magiczny plusik obok, uzupełniamy dane Adres nadawcy, nadajemy nazwę szablonu i po wybraniu podstawia nam dane w pola.

 

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Zrobimy prawdopodobnie tak jak w Sello 1, gdzie w konfiguracji dostawy można było wpisać odpowiednim tagiem wartość braną z paczki (dokładną) albo podać ją ręcznie, czy też wyliczyć w inny sposób. Mechanizm tagów w Sello NX pojawi się niebawem, więc będzie można z niego robić użytek i tutaj.

image.thumb.png.622150764da041d21272be7ae8e15570.png

Tadam, jeżeli ktoś chce uzupełni wagę maksymalną, jeżeli nie chce zostawi puste i cześć ;)

9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

💪🥰👍 - tak to skomentuję :) 

😁

Link to postu
32 minuty temu, Dawid Tetmer napisał:

Oczywiście magiczny plusik obok, uzupełniamy dane Adres nadawcy, nadajemy nazwę szablonu i po wybraniu podstawia nam dane w pola.

Raczej skorzystamy z czegoś co już nexo oferuje, jak np adresy magazynów, oddziałów - tylko tam zdaje się nie ma wszystkich danych jakie chcielibyśmy tutaj mieć dostępne. Tak czy inaczej będzie to jakoś usprawnione.

 

34 minuty temu, Dawid Tetmer napisał:

Tadam, jeżeli ktoś chce uzupełni wagę maksymalną, jeżeli nie chce zostawi puste i cześć ;)

Przy obecnym rozwiązaniu to nie zadziała zbyt dobrze, bo będzie kłopot z wyborem czy liczyć wagę w paczce z towarów czy może wpisać jakąś domyślną. Tagi Sello załatwią sprawę - wtedy takie pole z masą pojawi się w konfiguracji - aczkolwiek chcemy tutaj pójść jeszcze o krok dalej niż w Sello 1. Zobaczymy jak się to rozwinie.

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

A propos jeszcze sposobów dostawy i danych, to mamy pomysł taki, aby przenieść te dane do konta integracji, gdzie wypełniało by się te dane raz dla wszystkich dostaw + alternatywna możliwość skonfigurowania konkretnej dostawy niezależnie od tego co jest w koncie.

Czyli mniej więcej coś jak opisałem tutaj:
 

 

W dniu 8.11.2023 o 12:08, Dawid Tetmer napisał:

image.thumb.png.aad6cd782ea5000a5fd69adf835bf213.png

;)
Chyba że źle rozumiem, ale wydaje mi się że zamysł bardzo zbieżny z propozycją.

Mam też inne pytanie, i proszę tego źle nie odebrać, aktualnie działam na sello NX w tej wersji 45 dni za darmo (?), moduł kosztuje 200 zł/rok, ale czy na ten moment przedłużycie konta do momentu wypuszczenia wersji która nie będzie w becie ?

Link to postu

 

7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A propos jeszcze sposobów dostawy i danych, to mamy pomysł taki, aby przenieść te dane do konta integracji, gdzie wypełniało by się te dane raz dla wszystkich dostaw + alternatywna możliwość skonfigurowania konkretnej dostawy niezależnie od tego co jest w koncie.

To dobry pomysł.

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Dawid Tetmer napisał:

Czyli mniej więcej coś jak opisałem tutaj:

Mniej więcej, ze wskazaniem na to, że dane te będą określane na poziomie konta integracji :) + możliwość wpisania własnych w samej już dostawie po zaznaczeniu pstryczka w stylu "Chcę podać inne dane".

 

1 godzinę temu, Dawid Tetmer napisał:

aktualnie działam na sello NX w tej wersji 45 dni za darmo (?), moduł kosztuje 200 zł/rok, ale czy na ten moment przedłużycie konta do momentu wypuszczenia wersji która nie będzie w becie ?

Oficjalna beta skończyła się wraz z wersją 47 nexo, od której jest on normalnie płatny. Oczywiście, program ma swoje problemu wieku dziecięcego, które staramy się rozwiązać możliwie szybko, ale gdybyśmy chcieli przeciągać betę bo pojawiają się zgłoszenia kolejnego problemu/braku/sugestii to nigdy byśmy z bety nie wyszli :). W Sello1 bywało, że i po 5 latach ktoś pisał, że program nadal jest w wersji beta bo brakuje tego czy tamtego.
Jeśli w programie brakuje obecnie ważnych i istotnych funkcji np. jakie były w Sello1 to sugeruję zaczekać z migracją, aż taka funkcja się pojawi. To samo dotyczy innych braków, które jeszcze nie są w programie dostępne. Celowo nie nakłaniamy jeszcze do migracji oraz nie ma żadnych akcji marketingowych z tym związanych. Sello NX w obecnej postaci należy traktować jako świeży produkt, który musi się jeszcze dotrzeć. Z wersji na wersję, będzie nowości tylko przybywać :).

 

 

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Oficjalna beta skończyła się wraz z wersją 47 nexo, od której jest on normalnie płatny. Oczywiście, program ma swoje problemu wieku dziecięcego, które staramy się rozwiązać możliwie szybko, ale gdybyśmy chcieli przeciągać betę bo pojawiają się zgłoszenia kolejnego problemu/braku/sugestii to nigdy byśmy z bety nie wyszli :). W Sello1 bywało, że i po 5 latach ktoś pisał, że program nadal jest w wersji beta bo brakuje tego czy tamtego.
Jeśli w programie brakuje obecnie ważnych i istotnych funkcji np. jakie były w Sello1 to sugeruję zaczekać z migracją, aż taka funkcja się pojawi. To samo dotyczy innych braków, które jeszcze nie są w programie dostępne. Celowo nie nakłaniamy jeszcze do migracji oraz nie ma żadnych akcji marketingowych z tym związanych. Sello NX w obecnej postaci należy traktować jako świeży produkt, który musi się jeszcze dotrzeć. Z wersji na wersję, będzie nowości tylko przybywać :).

Okej, zrozumiałem założenie ;)
Dzięki

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 13.11.2023 o 11:08, Bartosz Rosa napisał:

A propos jeszcze sposobów dostawy i danych, to mamy pomysł taki, aby przenieść te dane do konta integracji, gdzie wypełniało by się te dane raz dla wszystkich dostaw + alternatywna możliwość skonfigurowania konkretnej dostawy niezależnie od tego co jest w koncie.

 

Czy ta funkcjonalność została już zrealizowana?

Dane podmiotu są inne niż dane do odbioru paczek (dzisiaj problem z Orlenem i zamówieniem podjazdu)

Link to postu
12 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W zasadzie, jeśli chcesz tam podać coś innego, można tymczasowo dodać kolejny adres do danych firmy i wtedy będzie go można wybrać w oknie konfiguracji sposobu dostawy paczki.

To by było pewnie OK. Ale mam to zrobić w GT? W danych podmiotu nie znalazłem takiej opcji - zaglądałem już...

Link to postu
36 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W Sello NX, w klientach odszukaj klienta typu MF (Moja Firma). Te adresy pojawiają się w okienku w wyborze w sposobie dostawy paczki.

Mam wrażenie, że jestem zielony w tym subiekcie nexo, chociaż używałem go kilka lat temu na początku jego istnienia, ale to był produkt w innej fazie rozwoju, no i się pozapominało...

 

Będzie testowane :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...