Skocz do zawartości

współpraca z Subiektem Nexo i proces obsługi zamówień z kolektorem danych i XMAG

Polecane posty

Zainstalowałem i mam niestety sporo wątpliwości, czy juz warto przechodzić z Sello 1.

Potrzebujemy ZK do kompletacji na magazynie i żeby tak jak to jest w Sello: tworzyły sie automatycznie, ustawiały rezerwację stanów i żeby na takich wydrukach była informacja o wybranym sposobie dostawy.

  1. Największy problem mam z tym, że w SelloNX trzeba ZK utworzyć ręcznie i na ZK domyślnie nie ustawia statusu na rezerwacji stanów. Nie wiem jak wyglada w takiej sytuacji kontrola i synchronizacja stanów z Allegro. Czy jeśłi wpada zamówienie, to rezerwuje stany, a jeśli utworzy się seryjnie ZK bez rezerwacji, to stany dostępne się rosną?
  2. Na ZK nie pobiera wybranej formy dostawy, choćby w uwagach, jak to było w Sello.
  3. Nie widzę możliwości automatycznego drukowania takich ZK, a więc trzeba zagladać w program i sprawdzać, czy nie wpadło jakieś zamówienie. 
  4. Brakuje też przenoszenia flag do Nexo na ZK lub możliwości domyślnej flagi dla takich ZK (testujemy XMag i tam potrzebna jest określona flaga, żeby dokument trafił do kolektora danych w celu kompletacji)
  5. żródło ceny na tych ZK nie jest ustawione dobrze
  6. kategoria jest nie jest przydzielana
  7. brakuje skrótu lub prawokliku dla funkcji tworzenia ZK, a zamówienia, które wpadają nie mają ustawionego domyślnego rodzaju dokumantu początkowego.

 

W samym interfejsie brakuje możliwości odfiltrowania zamówień z niedokończonym procesem płatności.
Grupowaniem wg. kolumny można to oddzielić, ale wydaje mi sie, że to zbędna informacja, takie zamówienia.

 

Czy są jakieś mozliwości konfiguracji, o których nie wiem, a które ułatwią nam pracę? 

 

 

 

Link to postu
W dniu 10.11.2023 o 21:48, Rafał B. napisał:

Największy problem mam z tym, że w SelloNX trzeba ZK utworzyć ręcznie i na ZK domyślnie nie ustawia statusu na rezerwacji stanów.

Funkcji tej nie zdążyliśmy zrealizować w wersji premierowej, ale będzie dostępna w najbliższej aktualizacji 48.

 

W dniu 10.11.2023 o 21:48, Rafał B. napisał:

Nie wiem jak wyglada w takiej sytuacji kontrola i synchronizacja stanów z Allegro. Czy jeśłi wpada zamówienie, to rezerwuje stany, a jeśli utworzy się seryjnie ZK bez rezerwacji, to stany dostępne się rosną?

Aktualizacja stanów reaguje na zmianę stanu/dostepności towaru niezależnie od tego co je spowodowało. W wersji 47 ZK, które rezerwują stany, nie są tworzone automatycznie dla zamówień wysyłkowych.

 

W dniu 10.11.2023 o 21:48, Rafał B. napisał:

Na ZK nie pobiera wybranej formy dostawy, choćby w uwagach, jak to było w Sello.

Tutaj w zasadzie problemy są dwa. Pierwszy, to że ZK ma swoje własne pole ze sposobem dostawy, które obecnie nie jest w żaden sposób spięte z dostawami w Sello. Wymaga to prac po stronie naszego zespołu i zespołu Subiekta aby wypracować jedno rozwiązanie. 
Drugi, to brak w SNX tagów Sello, które były w Sello1 i umożliwiały generowanie treści w uwagach dokumentów tworzonych w Subiekcie. Nowe tagi będą dodane w jednej z najbliższych aktualizacji.

 

W dniu 10.11.2023 o 21:48, Rafał B. napisał:

Brakuje też przenoszenia flag do Nexo na ZK lub możliwości domyślnej flagi dla takich ZK (testujemy XMag i tam potrzebna jest określona flaga, żeby dokument trafił do kolektora danych w celu kompletacji)

Automatyczne nadawanie flag brzmi jak temat dla modułu Automatyzacji nexo.

 

W dniu 10.11.2023 o 21:48, Rafał B. napisał:

żródło ceny na tych ZK nie jest ustawione dobrze

Proszę o dodatkowe informacje, zrzut ekranu itp.

W dniu 10.11.2023 o 21:48, Rafał B. napisał:

kategoria jest nie jest przydzielana

Zapisujemy sugestię, ale to również powinno się dać zrealizować automatyzacją nexo.

W dniu 10.11.2023 o 21:48, Rafał B. napisał:

brakuje skrótu lub prawokliku dla funkcji tworzenia ZK, a zamówienia, które wpadają nie mają ustawionego domyślnego rodzaju dokumantu początkowego.

Ustawienia domyślne będą w wersji najbliższej (48).

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.11.2023 o 10:24, Bartosz Rosa napisał:

Automatyczne nadawanie flag brzmi jak temat dla modułu Automatyzacji nexo.

 

Testuje właśnie moduł Automatyzacji dla nadawania flag do ZK tworzonych przez Sello, ale niestety coś u mnie nie działa.

Czy coś w tych ustawieniach jest źle?

image.thumb.png.2383000dee6095513fe429ef5571f128.png

Link to postu

Wygląda ok. Co jest na zakładce HISTORIA?

No i pytanie czy kategoria jest ustawiona i w jaki sposób, bo Sello samo tego nie robi.

 

Dodatkowo, taki automat zadziała za każdym razem gdy ZK będzie zapisywany a nie tylko za pierwszym razem, więc jeśli flaga kompletacji zostanie zdjęta i ZK zostanie wyedytowany i zapisany to znów się ona pojawi. Nie mam pewności, czy realizacja takiego zamówienia też nie wyzwoli tego automatu.

Link to postu

Nie wiem, jak to się stało, ale automatyzacja zaczęła działać, po 3 dniach od jej uruchomienia. Prawdopodobnie zrobionym po restarcie programu na wszystkich stanowiskach. Będę dalej testował.

Kategoria jest przydzielana przez Sello1 i tego Sello nadal używamy, bo SelloNX nie spełnia jeszcze naszych oczekiwań.

Niestety w Insert Nexo Pro zaczęły się teraz pojawiać powiadomienia o pobranych zamówieniach wysyłkowych, choć nie używamy SelloNX poza krótkim okresem próbnym, parę miesięcy temu. 

W Sello1 obsługa zamówień działa chyba bez zarzutów, z tego co się orientuję.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...