Skocz do zawartości

Konfiguracja pocztex 2.0 i Orlen paczki

Polecane posty

Zrzuty wygodniej wklejać po prostu ze schowka na forum :). 

 

W przypadku WzA niestety komunikaty kierowane z serwisu do użytkownika są mało czytelne. Proszę wejść w RAPORT na dole okna w Sello, ustawić kursor na wierszu z tym błędem i podesłać tutaj zawartość dolnego pola Szczegóły. Będzie tam napisane, z jakim polem konfiguracji WzA jest problem.

Link to postu

pocztex

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "165/2023" na koncie  (107448126): Niepoprawne dane autoryzacyjne

Kod błędu: 0 

[VALIDATION_ERROR]: Niepoprawne dane autoryzacyjne
ścieżka: parcelIds[%s]

 

orlen 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "166/2023" na koncie  (107448126): Wybrana metoda dostawy nie obsługuje tego zamówienia

Kod błędu: 0 

[DELIVERY_METHOD_NOT_AVAILABLE]: Wybrana metoda dostawy nie obsługuje tego zamówienia

Edytowane przez Mateusz Kozelan
Link to postu

wyskakuje mi również inny błąd teraz do allegro one box

 

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "93/2023" na koncie (107448126): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki. 

Link to postu
W dniu 17.11.2023 o 10:34, Mateusz Kozelan napisał:

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "165/2023" na koncie  (107448126): Niepoprawne dane autoryzacyjne

Kod błędu: 0 

[VALIDATION_ERROR]: Niepoprawne dane autoryzacyjne
ścieżka: parcelIds[%s]

Jeśli używana jest umowa własna z Pocztexem to sprawdziłbym czy w Allegro w konfiguracji dostaw są podane na pewno poprawne dane do API Pocztexu.

 

W dniu 17.11.2023 o 10:34, Mateusz Kozelan napisał:

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "166/2023" na koncie  (107448126): Wybrana metoda dostawy nie obsługuje tego zamówienia

Kod błędu: 0 

[DELIVERY_METHOD_NOT_AVAILABLE]: Wybrana metoda dostawy nie obsługuje tego zamówienia

Oznacza to z grubsza, że klient wybrał dostawę X, a z Sello występuje próba utworzenia wysyłki przez WzA za pomocą dostawy Y. Proszę sprawdzić dokładnie jaką dostawę wybrał kupujący w zamówieniu w Allegro, następnie w Sello, na jaką dostawę Sello mapowana jest ta dostawa Allegro (w słowniku sposobów wysyłki) i dalej w tej dostawie przejść do konfiguracji WzA i sprawdzić z jaką usługą WzA jest ta dostawa Sello powiązana. Gdzieś tutaj jest błąd w powiązaniach.

 

W dniu 17.11.2023 o 10:41, Mateusz Kozelan napisał:

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "93/2023" na koncie (107448126): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki. 

To jest błąd wtórny związany z zadaniem pobierania etykiety dla paczki. Nie można jej pobrać, jeśli nie została stworzona u kuriera. A problem tworzenia jej u kuriera znajduje się w innym (wcześniejszym) wpisie w raporcie i tam należy szukać jego szczegółów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...