Skocz do zawartości

szablon aukcji, w edytorze graficznym nie widać w podglądzie widać

Polecane posty

witam,

klient dostał od webmaster`a zajmującego się jego stroną szablon aukcji w szacie graficznej odpowiadającej jego stronie www. Problem polega na tym, że zrobił to na DIV`ach w efekcie jak chce podejrzeć szablon w "Edytorze graficznym", górny baner jest nie widoczny. Jest za to widoczny w "Podgląd z autotekstem".

Jeśli wkleje ten kod html w przeglądarce, tworząc tą aukcje z poziomu kreatora allegro, baner pojawia się bez problemu.

Sello jest w wersji 1.13.1. Czy Sello w różnych zakładkach szablonu różnie interpretuje kod html?

Link to postu

bywa i tak, pamiętam jak w sello mieliśmy dosłownie odstępy między divami wielkościowo koło 10 px i wszystkie białe... aukcja pojawiła się na allegro i wszystko było ok, nie doszliśmy czym to było spowodowane.

 

Aktualnie ciągle pojawiają się większe czy mniejsze problemy, ale niezbyt to przeszkadza.

Link to postu

co innego gdy samemu się szuka informacji na ten temat i można to zrozumieć i przyjąć do świadomości. Co innego gdy trzeba to Klientowi wytłumaczyć, któremu się polecało ten produkt i sprzedało. Teraz ten Klient ma pretensje do nas typu: "co mi sprzedałeś? To nie działa"

Na razie sprawdzając kod, zobaczyłem, że jak wyciąłem 2 linijki z górnym banerem, reszta zaczęła się pojawiać :/ Nie rozumiem tylko, dlaczego jednym miejscu widać ten górny baner, a w innym nie. Tak jakby każda z zakładek tworzenia szablonu była inaczej pisana/inaczej interpretowała kod HTML

Link to postu

Edytor użyty w Sello to IE, a to jak wiadomo ma swoje "widzimisię". Mamy w planach na jedną z najbliższych wersji zmianę edytora na lepszy. Bez dokładnej analizy szablonu nie jestem niestety w stanie powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Podgląd w edytorze IE w Sello może działać w trybie wstecznej kompatybilności z IE5 - stąd takie pojawiające się czasami dziwnie zinterpretowane style css.

 

Link to postu

Edytor i podglądy szablonów powinny pracować w standardzie:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">

 

u mnie np. na podglądzie wygląda ok. lecz nie działają pewne elementy oparte na css, wygląd w edytorze graficznym to już w ogóle masakra, porozjeżdżane praktycznie wszystko. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...