Skocz do zawartości

[BUG][Dok. MP] "Średnia ważona cena z dostaw w dyspozycji" używa algorytmu "Średnia ważona cena z istniejących dostaw".

Polecane posty

Zmieniając między algorytmami i wymuszając przeliczenie dotarłem do wniosku jak w temacie.

 

EDIT: Dla jasności - problem zachodzi w przypadku generowania MP z auto-MW.

Wartości na MP (i auto-MW) są wtedy "Średnia ważona cena z istniejących dostaw" (przy wybraniu "z dostaw w dyspozycji")

W przypadku wydania pierwotnego MW - działa algorytm "Średnia ważona cena z dostaw w dyspozycji" i pozycje mają poprawne wartości.

 

EDIT 2:

W przypadku wpierw wygenerowania MW z "z dostaw w dyspozycji" (działa) i później wykonania przyjęcia MP - ceny są poprawnie przepisane.

Jeżeli jednak ponownie (wymusimy) przeliczymy na MP wg "z dostaw w dyspozycji"' - błąd pojawia się tak jak z MP + auto-MW.

Wniosek prosty - okno MP niepoprawnie wybiera faktyczny algorytm po wybraniu go z listy.

 

---

 

Nexo dla dokumentów MP nie rozróżnia między 2 algorytmami i zawsze podaje "Średnia ważona cena z istniejących dostaw" (testowałem na wielu dostawach o różnych wartościach oraz liczyłem ręcznie).

 

Ten błąd jest ABSURDALNIE duży i nie chcę myśleć jak wiele ruchów MW/MP (a więc całej wartości magazynu) przez to mamy "za przeproszeniem".

 

Proszę o szybką interwencję i wgranie poprawki w trybie hotfix.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
  • Ernest Sadowski zmienił tytuł na [BUG][Dok. MP] "Średnia ważona cena z dostaw w dyspozycji" używa algorytmu "Średnia ważona cena z istniejących dostaw".
3 godziny temu, Ernest Sadowski napisał:

Nexo dla dokumentów MP nie rozróżnia między 2 algorytmami i zawsze podaje "Średnia ważona cena z istniejących dostaw" (testowałem na wielu dostawach o różnych wartościach oraz liczyłem ręcznie).

 

Ten błąd jest ABSURDALNIE duży i nie chcę myśleć jak wiele ruchów MW/MP (a więc całej wartości magazynu) przez to mamy "za przeproszeniem".

 

Proszę o szybką interwencję i wgranie poprawki w trybie hotfix.

Chyba gdzieś umknęły podstawowe założenia programu - ceny i wartości netto dokumentów magazynowych NIE mają wpływy na wartość magazynu, mają na nie wpływ ceny i wartości magazynowe / koszty... Proszę na spokojnie porównać właściwe wartości i jeśli znajdzie Pan różnice to zgodnie z powyższą prośbą proszę je pokazać i/lub podać dokładne kroki do powtórzenia problemu.

Link to postu

Ceny/wartość/koszt magazynowy to jedno. Działa pewnie tak jak powinno (tylko pewnie trochę różnie zaokrąglenia liczy, ale to grosze).

 

Mi chodzi o wartości pozycji i przeliczanie dokumentu - tak, używamy tego i zależy nam na tym żeby przeliczone były dokumenty i były równe kosztom magazynowym.

 

Po przeliczeniu MP po "Średnia ważona cena z dostaw w dyspozycji" i wybraniu dostawy (450 szt.) - cena netto na pozycjach "Asortyment" powinno się wyznaczyć na 11,05(...) PLN, bo wyliczona powinna zostać po Cenie nabycia (W) w oknie partii.

 

Nie dzieje się tak - cena zostaje wyznaczona po "Średnia ważona cena z istniejących dostaw" (10,9538 PLN).

 

Mówiąc wprost - Wybór "Średnia ważona cena z dostaw w dyspozycji" w MP używa algorytmu: "Średnia ważona cena z istniejących dostaw" (uśrednia wszystkie dostępne dostawy, zamiast tych wybranych).

image.thumb.png.1e2d5df22b08a723d8a291712665bb17.png

 

Jest to na 100% bug.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Dzień dobry,

dziękujemy za zgłoszenie, zapisujemy temat do poprawy – nie należy się jej jednak spodziewać w najbliższej przyszłości.

Założeniem plugina "Średnia ważona z dostaw w dyspozycji" było, że jeśli żadnych dostaw w dyspozycji nie ma (tak jak w tym przypadku), to plugin liczy średnią ważoną ze wszystkich istniejących na magazynie dostaw.

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu

Proszę w takim razie wyjaśnić jeszcze czym jest "w dyspozycji" na MP, bo przecież wybrane zostało 450 szt. na MW.

 

Na MW, PZ, RW i wszystkich innych dokumentach wydających "Średnia ważona z dostaw w dyspozycji" wylicza cenę poprawnie, wagowo po wybranych partiach.

 

MP tego nie robi, mimo, że bazuje na MW.

Jedyna różnica jaką widzę to, że MP jest "wyjątkowe" bo to przyjęcie, a nie wydanie.

Ale przecież ceny mógłby pobierać z auto-MW.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
6 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Ceny/wartość/koszt magazynowy to jedno. Działa pewnie tak jak powinno (tylko pewnie trochę różnie zaokrąglenia liczy, ale to grosze).

Wyraźnie napisał Pan o wpływie na "wartość magazynu" i zasugerował poważne problemy z tego wynikające, gdzie nic takiego nie ma miejsca.

23 godziny temu, Ernest Sadowski napisał:

Ten błąd jest ABSURDALNIE duży i nie chcę myśleć jak wiele ruchów MW/MP (a więc całej wartości magazynu) przez to mamy "za przeproszeniem".

--

7 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Mi chodzi o wartości pozycji i przeliczanie dokumentu - tak, używamy tego i zależy nam na tym żeby przeliczone były dokumenty i były równe kosztom magazynowym.

Z ciekawości - do czego i dlaczego ?

Link to postu

W 1 firmie:

Używane do raportów i integracje, nie ruszamy tego, wartości pozycji mają być po prostu równe magazynowym (wyjątkiem błąd zaokrąglenia) i tyle.

Nie będę wykłócać, bo w tym przypadku tak - jest to poważny problem bo wyszedł po czasie.

A wyszedł po czasie bo jest to BUG - algorytm dla każdego innego dokumentu działa jak powinien, a dla MP nie.

Proszę nie sprzedawajcie mi tego jako nieznajomość programu etc. bo ja to wiem (że lepiej używać magazynową), ale pozostaje fakt, że program się zachowuje inaczej dla różnych dokumentów.

 

W 2 firmie:

A czy da się ustawić żeby wartość pozycji i dokumentu była zawsze 0,00 bez ręcznego poprawiania wszystkiego na 0,00 (bo program zawsze skądś bierze wartości i wstawia nie-zerowe ceny, czy to ewidencyjnej, czy innych źródeł)? Gdyby się dało zawsze 0,00 ustawić to nie byłoby wtedy to mylące dla użytkowników.

Później pojawiają się raporty - każdy inny, bo jedni używają wartości magazynowych a inni wartości pozycji/dokumentu.

 

EDIT: Ogólnie to trochę zachodzę w głowę dlaczego pola cen/wartości na dokumentach wewnętrznym (ZPM/ZPR i MW/MP) są edytowalne - nie lepiej je zablokować na 0 i nie pokazywać? Przez to, że nie są przyblokowane później właśnie takie raporty o nie oparte serwisanci piszą...

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Dzień dobry,

W dniu 24.11.2023 o 14:53, Ernest Sadowski napisał:

A czy da się ustawić żeby wartość pozycji i dokumentu była zawsze 0,00 bez ręcznego poprawiania wszystkiego na 0,00 (bo program zawsze skądś bierze wartości i wstawia nie-zerowe ceny, czy to ewidencyjnej, czy innych źródeł)? Gdyby się dało zawsze 0,00 ustawić to nie byłoby wtedy to mylące dla użytkowników.

Można stworzyć cennik z zerowymi cenami, a następnie wskazać go jako domyślny dla wybranych typów dokumentów.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 50.0.0. Fragment listy zmian:

  • Na dokumencie przyjęcia międzymagazynowego (MMP) poprawiono działanie plugina cenowego "Średnia ważona cena z dostaw w dyspozycji" tak, aby wyliczał ceny z powiązanych zadysponowanych dostaw na MMW.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...