Skocz do zawartości

PROBLEM ZE ZMIANA SELLO 1.13 DO 1.14

Polecane posty

Witam , prosze o pomoc.. Pierwszy raz mam taki problem.. zainstalowalem nowa wersje Sello i pierwsze uruchomienie programu to standardowa procedura jak w kazdej wersji czyli kopia bazy danych i jej konwersja do nowej wersji programu.. I tu jest problem ze program nie jest w stanie zrobic kopii zapasowej bazy. Wybieram aby przeprowadzil konwersje bazy , program przechodzi do czynnosci towrzenia kopii zapasowej i na tym koniec. Nie pojawia sie nawet jeden kwadracik postepu.. Program rowniez nie zajmuje prawie nic procesora wiec czynnosc nie moze wystartowac. Oczywiscie miejsce na dysku jest, akutalizacje robie z komputera na ktorym jest SQL serwer , zalogowany jestem do windows jako admin, Firewall antywirusy nawet wylaczylem bo juz pomyslow brak..  Jezeli Sello nie zrobi kopi to nie dopuszcza do konwersji bazy i nie jestem w stanie uruchomic programu. Bardzo prosze o podanie linka badz przeslania na email wersji poprzedniej 1.13 gdyz nie mam jak dalej pracowac a paczki trzeba slac .. Dziekuje za jakies podpowiedzi co mam sprawdzic , zrobic... Kopie bazy mam zrobiona na zasadzie skopiowania plikow wiec jezeli mozna by wylaczyc sprawdzanie czy jest archiwizacja Sello to tez by pomoglo bo licze ze poszlo by dalej

Link to postu

Wersje poprzednie: ftp://insert.pl/pub/aktualizacje/Sello/

 

Natomiast co do kopii zapasowej, to proces ten może potrwać kilkanaście minut, w tym czasie Sello może wydawać się "martwe". Sugerowałbym jednak zaczekać dłuższą chwilę.

 

Można również pominąć sprawdzanie czy kopia bazy była zrobiona. Nie zalecamy tego, chyba, że kopia została wykonana w inny sposób - kopiowanie plików nie jest najlepszą metodą robienia kopii zapasowej, bo może prowadzić do utraty spójności bazy - czyli jej uszkodzenia. Ręcznie backup bazy najlepiej zrobić np za pomocą SQL Management Studio - opcja Tasks > Backup.

 

Backup można wyłączyć za pomocą wpisu w rejestrze, należy w podanej ścieżce dodać wartość ciągu o nazwie BezKopiiZapasowej a w wartości tego klucza należy wpisać dzisiejszą datę wg poniższego formatu.

[HKCU\Software\InsERT\Sello\Archiwizator\1.0\Aktualizacja]
"BezKopiiZapasowej"="2013-10-25"

Uwaga! Wykonując aktualizację bez utworzenia kopii bazy ryzykujesz utratę danych. Powyższe obejście należy stosować tylko i wyłącznie po wykonaniu kopii zapasowej bazy danych inną metodą, niż ta podczas aktualizacji Sello.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...