Skocz do zawartości

Zdjęcia w transakcjach

Polecane posty

Czy można wyłączyć w TRANSAKCJACH pokaz slajdów zdjęć z oferty na Allegro? Prosta sprawa - albo niech się zmieniają w formie slajdów, albo niech pokazuje się po prostu miniaturka. U nas bardzo często musimy "rejestrować" produkty wzrokowo właśnie po zdjęciu, które jest na miniaturce i trzeba czekać sekundę-dwie aż wskoczy główne. Albo chociaż, żeby z automatu pokazywała się miniaturka po przeskoczeniu strzałką czy kliknięciem na transakcję, bo te slajdy żyją swoim życiem chyba i są niewzruszone na przełączanie się pomiędzy transakcjami. 😀

Link to postu

Niestety bez zmian w programie nie można, no chyba, że w grę wchodzi samodzielna przeróbka podglądu szczegółów w bazie danych. Chyba to już kiedyś opisywałem.

 

Ale dziwne, że nie reagują na przełączanie transakcji, bo powinny zaskoczyć od nowa. Przy samym przełączaniu kursorem na inną transakcję widok nowej transakcji jest ładowany z lekkim opóźnieniem (0.2-0.5s) aby nie obciążać bazy przy wielokrotnym przeskakiwaniu. Może wystarczy zaczekać pół sekundy na załadowanie szczegółów innej transakcji i wrócić, żeby miniaturki ruszyły od nowa.

Link to postu
W dniu 1.12.2023 o 15:04, Bartosz Rosa napisał:

Niestety bez zmian w programie nie można, no chyba, że w grę wchodzi samodzielna przeróbka podglądu szczegółów w bazie danych. Chyba to już kiedyś opisywałem.

 

Ale dziwne, że nie reagują na przełączanie transakcji, bo powinny zaskoczyć od nowa. Przy samym przełączaniu kursorem na inną transakcję widok nowej transakcji jest ładowany z lekkim opóźnieniem (0.2-0.5s) aby nie obciążać bazy przy wielokrotnym przeskakiwaniu. Może wystarczy zaczekać pół sekundy na załadowanie szczegółów innej transakcji i wrócić, żeby miniaturki ruszyły od nowa.

Masz rację - po przełączeniu wskakuje pierwsze, coś mi się pogmatwało. Niemniej, zgłaszam sugestię, żeby może wprowadzić taką opcję w NX? 😉

Link to postu

Sytuacja wygląda tak: jestem na transakcji, w której są dwa zdjęcia. Zależy mi na spojrzeniu na pierwsze (czyli miniaturkę). Wyświetla się drugie, czekam sekundę-dwie wskakuje pierwsze, przeskakuję strzałkami kilka transakcji do góry, wracam znowu do tej pierwszej i widzę ZNOWU drugie zdjęcie. Ponawiam czynność za każdym razem z tym samym rezultatem. Może mógłbyś podrzucić jakieś proste rozwiązanie bazodanowe, ale z którym poradziłby sobie laik? Ja bym sobie życzył widzieć tylko miniaturkę, nawet jeśli w ofercie jest więcej zdjęć. A jeszcze lepiej, żeby w SZCZEGÓŁACH TRANSAKCJI można było powiększyć zdjęcie po najechaniu kursorem albo żeby było ono po prostu większe, obecnie jego rozmiar to chyba circa 100 px. 

Link to postu

Niestety jest to fragment widoku podglądu w HTML a sam kod przerzucający zdjęcia jest w JavaScripcie dołączonym do tego podglądu więc prosta zmiana w bazie nie wchodzi w grę - trzeba by było przerobić widok i go wgrać do bazy. 

 

A czy jak zaczekasz sekundę na transakcji powyżej i wrócisz do tej, która Cię interesuje to też nie ładuje się pierwsze zdjęcie? Szybkie przełączanie transakcji nie powoduje przeładowania widoku i dlatego jest nadal drugie zdjęcie wyświetlone - bo nie było żadnej zmiany.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

A czy jak zaczekasz sekundę na transakcji powyżej i wrócisz do tej, która Cię interesuje to też nie ładuje się pierwsze zdjęcie? Szybkie przełączanie transakcji nie powoduje przeładowania widoku i dlatego jest nadal drugie zdjęcie wyświetlone - bo nie było żadnej zmiany.

Też się nie ładuje. W paczkach dzieje się dokładnie to samo. Nawet jeśli odczekam na transakcji, która mnie interesuje na zmianę z drugiego na pierwsze zdjęcie i przeskoczę w górę lub w dół z zachowaniem pięciosekundowej pauzy i wrócę znów, to pojawia się drugie zdjęcie. W niektórych ofertach z dwoma zdjęciami za każdym razem po przełączeniu na tę transakcję pojawia się zawsze drugie zdjęcie, pomimo, że miniaturka jest pierwszym. O co chodzi?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.12.2023 o 15:05, Zdzisław Bal napisał:

Sytuacja wygląda tak: jestem na transakcji, w której są dwa zdjęcia. Zależy mi na spojrzeniu na pierwsze (czyli miniaturkę). Wyświetla się drugie, czekam sekundę-dwie wskakuje pierwsze, przeskakuję strzałkami kilka transakcji do góry, wracam znowu do tej pierwszej i widzę ZNOWU drugie zdjęcie. Ponawiam czynność za każdym razem z tym samym rezultatem

U mnie za każdym razem wczytuje się zdjęcie pierwsze po zmianie wiersza. Może problem w tym, że zdjęcia mają w bazie zaburzoną kolejność (kiedyś był taki problem, że kolejność każdego zdjęcia w towarze była oznaczona jako ta sama liczba, przez co ich kolejność była w zasadzie losowa). Czy po wejściu w towar na zakładkę zdjęcia i zapisaniu takiego towaru, problem nadal występuje w transakcjach z tych towarem?

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

U mnie za każdym razem wczytuje się zdjęcie pierwsze po zmianie wiersza. Może problem w tym, że zdjęcia mają w bazie zaburzoną kolejność (kiedyś był taki problem, że kolejność każdego zdjęcia w towarze była oznaczona jako ta sama liczba, przez co ich kolejność była w zasadzie losowa). Czy po wejściu w towar na zakładkę zdjęcia i zapisaniu takiego towaru, problem nadal występuje w transakcjach z tych towarem?

U mnie problem nadal występuje. Jeśli chodzi o towar - mam przypisany jeden towar (ten sam) do wielu ofert. W towarze nie mam żadnego zdjęcia. Zdjęcia są tylko w ofertach.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...