Skocz do zawartości

Rejestrowanie dokumentu na drukarce fisklanej, zabezpieczenie przed zafiskalizowaniem f. VAT z NIP

Polecane posty

Witam, mam domyślnie zahaczone "Rejestruj dokument na drukarce fiskalnej" i zdarza się w pośpiechu/roztargnieniu że go nie odhaczę przy drukowaniu f. VAT z NIP i jest problem.
Jak możne zrobić jakieś zabezpieczenie, myślałem żeby może przed drukowaniem wyskoczył jakiś komunikat dymku typu "Upewnij się czy dokument należy zafiskalizować.
Proszę o podpowiedź czy coś takiego idzie zrobić i jak, dziękuję i pozdrawiam.

image.png.92ece46bab6e39f43a35b189a4cbfdd1.png

Link to postu
W dniu 2.12.2023 o 18:24, Adam Chociej napisał:

Obawiam się że znacznik Odbiorca detaliczny" to za mało,

Nie wyjaśnił Pan dlaczego to za mało, kiedy rozwiązuje opisany przez Pana problem:

W dniu 2.12.2023 o 15:32, Adam Chociej napisał:

Witam, mam domyślnie zahaczone "Rejestruj dokument na drukarce fiskalnej" i zdarza się w pośpiechu/roztargnieniu że go nie odhaczę przy drukowaniu f. VAT z NIP i jest problem.

Jeśli nie będzie zaznaczona fiskalizacja to nikt w pośpiechu / roztargnieniu nie zafiskalizuje takiego dokumentu.

 

W dniu 2.12.2023 o 18:24, Adam Chociej napisał:

...chodzi bardziej aby w oknie Drukuj dokument pojawił się jaki Dymek/Baner z informacją aby upewnić się czy trzeba za fiskalizować czy nie.

GT nie posiada takiej funkcjonalności i nie posiada również funkcjonalności, który umożliwiały by rozbudować program o taką funkcjonalność. Wiele operacji w programie można wdrożeniowo zablokować, ale nie można ostrzegać, być może dałoby się zablokować fiskalizację, ale należałoby to sprzwdzić. Ogólnie z takimi indywidualnymi potrzebami trzeba sięgać po Navireo lub nexo PRO+ i wdrożenie.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...