Skocz do zawartości

Parametry Wysyłania -Obierania

Polecane posty

Optymalne wartości wyjdą Ci w praktyce bo zależą od ilości aukcji i pobieranych transakcji.

 

My mamy wszystko zaznaczone i od góry:

-serwisy - tylko odbieraj co 30 min

-wysyłaj aukcje przez 120 min

-wiadomości - wysyłaj i odbieraj co 5 min

-Subiekt - wysyłaj i odbieraj co 60 min

 

Sello zaleca przeprowadzać synchronizację tylko na jednym zalogowanym użytkowniku.

Na którym komputerze to nie ma w sumie znaczenia ale wiadomo, że na serwerze szybciej będzie to działać niż po sieci. To zależy też ile jest komputerów w sieci, obciążenia serwera itp..

My robimy na innym komputerze.

 

Dodatkowo polecam Ci ten temat(Bartek tam dużo tłumaczył na temat wysyłania i odbierania):

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6415.0

 

Pozdrawiam

 

 

Link to postu

A o to chodzi - trzeba było tak od razu :)

U kolegi jest zaznaczone:

-tylko na podstawie zmian w historii

-na podstawie dziennika zdarzeń

 

Musisz to odznaczyć na stałe i będzie Ci pobierać. Oczywiście daj Sello trochę czasu na pobranie - w zależności od obciążenia serwerów Allegro do kilkudziesięciu minut.

 

Z moich obserwacji wynika że czasem może się zdarzyć iż mimo odznaczenia tych pól nie pobierze niektórych transakcji więc wtedy je na chwilkę zaznaczasz i pobierasz.

 

Pozdrawiam

Link to postu

z tym odznaczaniem na stałe opcji: -tylko na podstawie zmian w historii , -na podstawie dziennika zdarzeń, bym się wstrzymał, no chyba, że te kilkadziesiąt minut pobierania danych nic dla Ciebie nie znaczy.

 

Na forum nie brakuje wątków "dlaczego sello tak wolno pobiera dane, konkurencja robi to w minutę" ;)

 

U mnie taki scenariusz przeprowadzany jest max dwa razy dziennie po przyjściu do firmy, i ewentualnie jeszcze raz w ciągu dnia (w zależności od potrzeby tzn. od występowania niezgodności).

 

Pobieranie aukcji w ciągu dnia też można sobie odpuścić no chyba, że wystawiasz aukcje i potrzebujesz na bieżąco wszystkich informacji zmian, ale wybór należy do Ciebie.

Link to postu

z tym odznaczaniem na stałe opcji...

 

Ja tam się nie znam :) piszę jak sam robię i jak sobie ustawiliśmy pracę, w sumie to na podstawie doświadczeń swoich i użytkowników z forum :):):)

 

Ale tak, masz całkowitą rację. Gdyby była możliwość ustawienia pobierania wybranych danych o różnych porach wtedy bym sobie ustawił tak jak sugerujesz ale nie chce mi się pamiętać, że mam klikać wyślij/odbierz dwa razy dziennie więc ja wolę mieć ustawione cały czas. Rzadko się nam zdarza, że coś nie pobierze się w takiej sytuacji.

 

Link to postu

Wczoraj na forum WebAPi Allegro wyczytałem, że nawet jeśli dziennik zdarzeń zgubi jakąś transakcję, to jej odświeżenie przez Allegro dopisze brakujące zdarzenie ale nazwijmy to "w czasie przeszłym", więc mechanizm dziennika zdarzeń nie zadziała w tym przypadku - o ile to prawda. Dlatego warto pobierać na podstawie dziennika zdarzeń, ale też raz dziennie warto pobrać ręcznie wszystkie transakcje bez opcji historii/dziennika zdarzeń.

Link to postu

Wczoraj na forum WebAPi Allegro wyczytałem, że nawet jeśli dziennik zdarzeń zgubi jakąś transakcję, to jej odświeżenie przez Allegro dopisze brakujące zdarzenie ale nazwijmy to "w czasie przeszłym", więc mechanizm dziennika zdarzeń nie zadziała w tym przypadku - o ile to prawda. Dlatego warto pobierać na podstawie dziennika zdarzeń, ale też raz dziennie warto pobrać ręcznie wszystkie transakcje bez opcji historii/dziennika zdarzeń.

 

Czyli potwierdzenie tego co praktyka u nas wykazała - przy problemach z transakcjami - trzeba bawić się tymi znacznikami :)

 

Dobrze, że to teraz wyszło więc jak będzie dzielić kiedyś ten mechanizm synchronizacji na części składowe to uprzejmie proszę żeby to też gdzieś tam uwzględnić.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...