Skocz do zawartości

Jak sprawdzić kiedy zarejestrowałem wpłatę do transakcji?

Polecane posty

Wpłaty pobraniowe księgujemy i pilnujemy w Sello w transakcje oczekujące na płatność, filtr wszystkie towary wysłane i jak mamy wpłatę to księgujemy wpłatę – prawym klawiszem na transakcji i zarejestruj wpłatę.

 

1. Ale co zrobić jak się pomyliłem - myszka mi się przesunęła i klikłem nie na tej transakcji co chciałem i zarejestrowałem wpłatę do innej transakcji ?? Jak ją mam znaleźć w tylu transakcjach ?? Jak Wy sobie radzicie z taką pomyłką ??

 

2. Czy Sello rejestruje datę wpłaty i można to jakoś wyszukać poprzez zapytanie SQL np. ostatnio rejestrowane wpłaty ?? Oczywiście jeszcze nie umiem napisać takiego zapytania :( ale jeśli to możliwe i jakby ktoś pomógł będę wdzięczny :)

 

Link to postu

No niestety rejestrowanie wpłat (a raczej korekta pomyłek przy tej okazji) to pięta achillesowa Sello).  Na szczęście data wpłaty jest rejestrowana, w polu tr_RemittanceDate.  Przykładowe zapytanie wydobywające informację nt. ostatnich wpływów (zarejestrowanych w ciągu ostatnich 10 godzin):

 

select tr_Source, tr_Remittance, tr_RemittanceDate from tr__Transaction 
where DATEDIFF(HOUR, tr_RemittanceDate, CURRENT_TIMESTAMP) <= 10
order by tr_RemittanceDate DESC

Link to postu

Bardzo Ci dziękuję tadzimir. Super sprawa z tym zapytaniem. Już sprawdziłem działa dla wszystkich wpłat łącznie z tymi automatycznie księgowanymi z formularzy.

 

Potrzebowałem jeszcze nick klienta, a nie znam się na SQL ale z pomocą wujka Google wykombinowałem takie coś:

 

select cs__Customer.cs_Nick,
tr__Transaction.tr_Source, 
tr__Transaction.tr_Remittance, 
tr__Transaction.tr_RemittanceDate 
from tr__Transaction right outer join cs__Customer 
on tr__Transaction.tr_CustomerId = cs__Customer.cs_Id
where DATEDIFF(HOUR, tr_RemittanceDate, CURRENT_TIMESTAMP) <= 10
order by tr_RemittanceDate DESC

 

Sprawdziłem i działa ale wolę się jeszcze upewnić bo to pierwsze przeze mnie kombinowane zapytanie w SQL i to jeszcze na aktywnej bazie Sello :)

 

1. Czy jest poprawne bo nie chciałbym sobie czegoś popsuć w bazie danych ??

2. W ogóle czy tymi klauzulami (select, from, on, where) mogę popsuć bazę, bo chyba nie - one tylko wyciągają istniejące dane ??

 

Jeszcze raz pozdrawiam

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...