Skocz do zawartości

Polecane posty

Czy ktoś może napisać, o co chodzi z tymi InsPunktami w Sello NX?

Na oficjalnej stronie pojawiła się informacja "InsPunkty będzie można wykorzystać na obsługę KSeF lub przetwarzanie zamówień w Sello NX"

 

Czyli nie wystarczy samo wykupienie abonamentu Sello NX? Kiedy te punkty będą potrzebne?

 

Zródło: https://www.insert.com.pl/aktualnosci/informacje/2023/portfel_insert.html

Edytowane przez Agnieszka Badowska
Link to postu

InsPortfel oraz InsPunkty, tak jak wspomina zacytowany artykuł, będą wykorzystywane do bilingowania niektórych operacji, jak obsługa KSeF czy w przypadku Sello NX, przetwarzania zamówień wysyłkowych. Przetwarzanie zamówień oznacza w uproszczeniu ich utworzenie (ręczne, z Subiekta, pobranie z serwisu handlowego). Za jedno zamówienie z danej integracji pobierany punkt będzie tylko raz - czyli np. ponowne pobranie tego samego zamówienia z serwisu Allegro (za pomocą tej samej integracji) nie spowoduje ponownego pobrania InsPunktu.

 

2 godziny temu, Agnieszka Badowska napisał:

Czyli nie wystarczy samo wykupienie abonamentu Sello NX?

Wraz z zakupem samej tylko licencji czasowej, na konto portfela będzie wpadać (obecnie) 100 InsPunktów. 1 InsPunkt jest pobierany za każde przetworzone zamówienie wysyłkowe. W zależności od potrzeb i obrotów firmy InsPortfel będzie można zasilać InsPunktami. W ten sposób ogólne koszty związane z Sello NX będą zależeć de facto od liczby zamówień jakie są za pomocą Sello NX przetwarzane.

 

2 godziny temu, Agnieszka Badowska napisał:

Kiedy te punkty będą potrzebne?

Do 31 marca 2024 nie pobieramy żadnych punktów za obsługę zamówień. Od 1 kwietnia 2024 planujemy to naliczanie uruchomić.

 

 

Link to postu

Teraz doczytałem https://www.insert.com.pl/aktualnosci/informacje/2023/portfel_insert.html

Przy 20 000 InsPunktów cena 1500 netto.

To wydaje się być sprawiedliwe patrząc na ogół możliwości programu Sello NX wraz z modułem pakowania itd.

Mam nadzieję, że zaraz nie wpadną na pomysł wprowadzenia InsPunktów od spakowanej i nadanej paczki dzięki modułowi pakowania czy wystawionej oferty dzięki Sello NX.

Ogólnie jestem za wprowadzeniem takiej opłaty bardziej niż za abonamentem na Sello NX, który nie wydaje się być słuszny jeżeli wprowadzą InsPunkty

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, Agnieszka Badowska napisał:

Skok za płatności za Sello zrobi się ogromny...Będzie można to trochę redukować kupując większe pakiety tych punktów.

.. i tak to będzie duży wzrost, a jak ktoś do obsługi firmy posiada cały pakiet oprogramowania, dojdzie KSeF a z czasem nowe pomysły na punty za pozostałe produkty Insert'u - będzie bolało.  Zaczynaliśmy z Insertem od Subiekta 3, ale chyba nadszedł czas rozglądnąć się za innymi rozwiązaniami.

Link to postu
4 godziny temu, Dawid Motoprym napisał:

Czy ja dobrze rozumiem? Za każde zamówienie, które pojawi się w sello i je przetworzymy zapłacimy 1 zł netto?

1 InsPunkt, którego cena zależy m.in. od zakupionego pakietu. Dla 5000 zamówień wychodzi 16gr za zamówienie wg cennika zaprezentowanego w aktualnościach (w praktyce od (7-50gr).

 

4 godziny temu, Agnieszka Badowska napisał:

Skok za płatności za Sello zrobi się ogromny...Będzie można to trochę redukować kupując większe pakiety tych punktów.

Sello NX jest tworzone z dużo większym rozmachem, zespół jest większy, będzie rozwijać się na pewno szybciej i na większą skalę niż Sello1. To wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami. Wystarczy spojrzeć na listę zmian do wersji 48 - jest tego naprawdę sporo jak na dość krótką wersję.

 

2 godziny temu, Dawid Motoprym napisał:

To wydaje się być sprawiedliwe patrząc na ogół możliwości programu Sello NX wraz z modułem pakowania itd.

👍

2 godziny temu, Dawid Motoprym napisał:

Mam nadzieję, że zaraz nie wpadną na pomysł wprowadzenia InsPunktów od spakowanej i nadanej paczki dzięki modułowi pakowania czy wystawionej oferty dzięki Sello NX.

Było to rozważane, ale nie chcemy za przetworzenie jednego zamówienia pobierać dwukrotnie opłat. Zakładamy, że po to tworzy się zamówienia wysyłkowe aby je wysłać kurierem (tutaj też w grę wchodzi infrastruktura chmurowa, która jest płatna za każde użycie). Upraszczając cały ten proces wyszło, że najoptymalniej będzie pobierać InsPunkty za po prostu dodanie zamówienia wysyłkowego. Czy pochodzi ono z serwisu zewnętrznego, czy z Subiekta a i tak zostanie wysłane do serwisu kurierskiego, InsPunkta pochłaniać to będzie jednego. Póki co nie ma planów, aby miało się to zmienić, aczkolwiek regulamin Sello NX dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian w tym zakresie.

Ofert internetowych również nie planujemy objąć InsPunktami, bo sposób rozliczania ich nie byłby oczywisty i jasny.

 

2 godziny temu, Dawid Motoprym napisał:

Ogólnie jestem za wprowadzeniem takiej opłaty bardziej niż za abonamentem na Sello NX, który nie wydaje się być słuszny jeżeli wprowadzą InsPunkty

Abonament, a w zasadzie licencja czasowa na Sello NX pozwala na korzystanie z pozostałych modułów programu (oferty internetowe, poczta, klienci, asortyment, Sfera do Sello NX umożliwiająca tworzenie własnych rozwiązań). InsPunktami objęte są jedynie zamówienia wysyłkowe, bo te łatwo i skutecznie można przeliczyć i dodatkowo skalują się one wraz z wielkością sprzedaży danej firmy.
Przypomnę, że w Sello1 bywały dość niesprawiedliwe sytuacje, gdzie firma przetwarzająca 10 tys. zamówień miesięcznie mogła płacić mniej za program niż taka, co miała tych zamówień 500. Chcieliśmy tutaj wyrównać szanse ale też z drugiej strony dopasować się do abonamentów i licencji, które są już w nexo obecne (stąd np. wprowadzenie licencji na stanowiska).

 

2 godziny temu, Robert Schmidt napisał:

No i chyba właśnie tala opłata będzie. Nas raczej mało interesuje sprzedaż na allegro, ale moduł przygotowywania paczek jest bardzo fajny. Kiedy chcialiśmy go wypróbować pojawił sie komunikat o braku możliwości zweryfikowania Portfela Insert :)

Tak jak wspomniałem wyżej, InsPunkt nie będzie pobierany za sam fakt pobrania zamówienia z serwisu Allegro czy innego, ani za wygenerowanie przesyłki u kuriera dla zamówienia wygenerowane z Subiekta. Zamówienie wysyłkowe realizuje obie te funkcje, więc przyjęliśmy, że sam fakt stworzenia takiego zamówienia oznacza jedną z tych dwóch opcji, albo i obie jednocześnie. I za to jest pobierany InsPunkt. To do czego i w jaki sposób EZ jest wykorzystany nie ma obecnie żadnego znaczenia.

 

Godzinę temu, Adrian Rajewicz napisał:

.. i tak to będzie duży wzrost, a jak ktoś do obsługi firmy posiada cały pakiet oprogramowania, dojdzie KSeF a z czasem nowe pomysły na punty za pozostałe produkty Insert'u - będzie bolało.  Zaczynaliśmy z Insertem od Subiekta 3, ale chyba nadszedł czas rozglądnąć się za innymi rozwiązaniami.

Jeśli mamy zachować konkurencyjność na rynku, to niestety jedyną drogą jest podniesienie cen - o które niejednokrotnie postulowali sami użytkownicy Sello1 :). "zatrudnijcie więcej programistów, podnieście ceny, chętnie zapłacimy za szybszy rozwój programu" - No więc postanowiliśmy spełnić życzenia :).
Swoją drogą, to wydaje się, że ceny mamy raczej dobre w stosunku do możliwości jakie daje program i platforma nexo - a są one naprawdę imponujące. Warto je odkryć.

 

Link to postu
48 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak jak wspomniałem wyżej, InsPunkt nie będzie pobierany za sam fakt pobrania zamówienia z serwisu Allegro czy innego, ani za wygenerowanie przesyłki u kuriera dla zamówienia wygenerowane z Subiekta. Zamówienie wysyłkowe realizuje obie te funkcje, więc przyjęliśmy, że sam fakt stworzenia takiego zamówienia oznacza jedną z tych dwóch opcji, albo i obie jednocześnie. I za to jest pobierany InsPunkt. To do czego i w jaki sposób EZ jest wykorzystany nie ma obecnie żadnego znaczenia.

Panie Bartoszu. Nas interesuje moduł przygotowywania wysyłek, a nie cokolwiek związane z allegro. Chcielibyśmy korzystać z tego modułu tylko i wyłącznie w obsłudze zamówień z Subiekta (Nexo Pro). Nie interesuje nas inna funkcjonalność. Czy ten moduł będzie dla Subiekta, czy jest nierozerwalnie związany z Sello?

Link to postu

Jest to moduł Sello NX i nie będzie przeniesiony do Subiekta. Natomiast samo Sello NX z Allegro nie ma nic wspólnego, poza pluginem do jego obsługi. Korzystanie z Allegro nie jest w żaden sposób wymuszone. Można używać Sello NX tylko do nadawania przesyłek z Subiekta, ale poprzez zamówienia wysyłkowe, które są dedykowane właśnie do obsługi wysyłek.

 

Zatem proszę nie myśleć o Sello NX jako o programie do obsługi Allegro, ale o programie do obsługi sprzedaży internetowej oraz wysyłek. Żaden z serwisów oraz żaden z kurierów nie jest w Sello NX jakoś szczególnie wyróżniony i można skorzystać tylko z tego co jest potrzebne. W przypadku nadawania paczek z Subiekta, Sello NX udostępnia swoje zamówienia wysyłkowe (InsPunkty), moduł pakowania, synchronizację z kurierami i na tym można poprzestać. Jeśli ktoś woli określenie moduł do Subiekta, to można powiedzieć, że Sello NX jest takim właśnie modułem.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Ja mam uwagi:

 

1. "zatrudnijcie więcej programistów, podnieście ceny, chętnie zapłacimy za szybszy rozwój programu" - kto tak pisał? 😉

 

2. inspunkty - nie wiem co ale coś nie tak z tą nazwą, może  jakieś głosowanie? I kupowałoby się np. żetony o różnych kolorach jak w kasynie, manę jak w grze, etc.?

 

3.

Cytat

Sello NX jest tworzone z dużo większym rozmachem, zespół jest większy, będzie rozwijać się na pewno szybciej i na większą skalę

Trzymam za słowo, jestem gotów ów cytat w stopkę sobie wstawić 😁

  • Haha 2
Link to postu
19 godzin temu, Tomek - massur napisał:

"zatrudnijcie więcej programistów, podnieście ceny, chętnie zapłacimy za szybszy rozwój programu" - kto tak pisał? 😉

Nie wiem kto, ale dobrze pisał :D.

Popatrz, Sello NX jest na rynku od 5 miesięcy a już 4 kurierów mamy obsłużonych :). W Sello1 i przy tamtych zasobach to by było niewykonalne.

 

19 godzin temu, Tomek - massur napisał:

inspunkty - nie wiem co ale coś nie tak z tą nazwą, może  jakieś głosowanie? I kupowałoby się np. żetony o różnych kolorach jak w kasynie, manę jak w grze, etc.?

Tu musisz uderzyć do Zarządu InsERTu :), my to tylko zjadamy :). Ewentualnie dodamy edycję nazwy widocznej w programie 🙃

 

 

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...