Skocz do zawartości

Spis inwentaryzacyjny innego dnia co inwentaryzacja

Polecane posty

Witam

Zrobiłem 15 różnych spisów odpowiedzialnych za rożne strefy w moim sklepie. Część 27 grudnia, 28 grudnia, 29 grudnia i 30 grudnia. Teraz chciałbym zrobić inwentaryzację na dzień 31  grudnia. 

We wszystkie dni normalnie sprzedawałem w sklepie, ale po zapisie spisu. 

Czy jest jakiś sposób, aby 31 grudnia do inwentaryzacji, jak dodam wszystkie spisy, to zostaną zaktualizowane stany w spisach o dni które sprzedawałem? np. produkt 1 spisuje 27 że jest 10 szt. 28 grudnia, 29 grudnia sprzedaje po 1 sztuce. 31 na inwentaryzacji uwzględnia mi 10 w spisie i odejmuje mi 2 sztuki z paragonów późniejszych i pokazują aktualny stan wg spisu czyli 8.

Próbując robić inwentaryzację, z tego co widziałem, jest tak:

27 grudnia spis 10 sztuk

28 i 28 sprzedaję po 1 sztuce (łącznie 2)

30 grudnia  inwentaryzacja i magazyn pokazuje że jest 8 sztuk (prawidłowo), spis pokazuje mi 10 sztuk i chce dodać przez PW 2 sztuki, aby zgadzało się ze stanem ze spisu na 27. 

Ale ja robię 31 grudnia inwentaryzację. 

Czy jest na to jakiś sposób, czy musze wykonać wszystkie spisy po zamknięciu sklepu 30, a przed otwarciem 2 grudnia? Zastanawia mnie jak wielkie firmy wykonują inwentaryzację, która trwa nawet tydzień. Ja w 1 dzień nie jestem w stanie wykonać wszystkiego. 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

 

Link to postu

U nas Inwentura trwa z tydzień.

My mamy ten sam "problem=uciążliwość".

Odpowiadając na pytanie, ręcznie odejmujemy to co się sprzedało po dokonanym spisie...

Dawno temu pytałem w Insert czy są rozwiązania ku temu, ale na tamten czas nie było i chyba nadal nie ma. 

 

To matematyka też nie jest taka prosta bo trzeba by zwrócić uwagę na 2 możliwe casy.

Drugi case jest problematyczny.

 

1/ 27.01 policzyłem w spisie z natury 2 sztuki, 28.01 wydano/sprzedano 1 sztukę, czyli stan na 31.12 jest 1 sztuka.

Ten przypadek jest prosty - wystarczy że spisu z natury odjąć sprzedaną 1 sztukę.

Czyli należy wykazać ilość policzoną jako 1 sztuka.


2/ W dniu 27.01 o godzinie 13:00 policzyliśmy 2 sztuki towaru.

Skoro sprzedaż dokonywana jest na bieżąco, to ten towar został sprzedamy/wydany również 27.01 o godzinie 9:00 w liczbie 1 sztuka.

Czyli w tym przypadku na spisie jest 2 sztuki i tyle powinno pozostać na 31.12.

 

Czyli aby funkcja którą Insert miałby zrealizować, polegająca na automatycznym ujmowaniu z spisów, sprzedaży jaka nastąpiła po dokonaniu spisu....

to trzeba by jeszcze porównywać godzinę spisu vs wydań w danym dniu.  

 

Link to postu

Rozumiem.

Taka funkcja byłaby bardzo przydatna. Nie wiem czemu jeszcze nie jest wdrożona. Chyba, żeby nie było błędów między spisem a inwentaryzacją. No nic, czeka mnie odejmowanie każdej pozycji którą sprzedałem ze spisu i na koniec jeszcze sprawdzenie tych pozycji jeszcze raz czy ostatecznie się zgadzają. 

Ok, ale chyba mogę to zrobić np. z dniem 4 stycznia, tzn. 4 stycznia poprawić spisy na dzień 27 grudnia odejmując sprzedaż z 28-30 grudnia. Następnie wykonać inwentaryzację na dzień 31 grudnia już z poprawionymi spisami? Wtedy wybiorę stan magazynu na 31 grudnia do inwentaryzacji. Od tego momentu powinno być dobrze z tego co mi się wydaje. Remament wtedy wyliczy mi na 1 stycznia z prawidłową kwotą wg dobrych stanów.  Nie wiem czy dobrze kombinuje. 

Dziękuje za odpowiedź. 

Pozdrawiam

Link to postu
4 godziny temu, Marcin Stando napisał:

Zastanawia mnie jak wielkie firmy wykonują inwentaryzację, która trwa nawet tydzień.

Można wykonywać inwentaryzacje częściowe, np. wybrane działy czy pojedyncze regały, na bieżąco korygując stany przez zwykłe dokumenty RW / PW (* tu co do formalności ujęcia tego faktu warto skonsultować z księgowością). I można to robić przez cały rok - minimalizując niezgodności. Kluczowe jest takie (rzetelne) zadbanie o ewidencję stanów magazynowych w Subiekcie, aby ta w momencie wykonania remanentu pokrywała się z rzeczywistością, a mogą prowadzić do tego różne drogi. Inaczej to wyglądało kiedyś, a inaczej teraz - kiedy kontrolujemy ruch asortymentu w czasie rzeczywistym oraz na bieżąco możemy określić jego wartość.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, może Pan wykonać tyle IW ile jest spisów, czyli do każdego spisu jedna IW. Oczywiście przy założeniu, że towary znajdują się wyłącznie w spisywanym sektorze (a nie są porozkładane po wszystkich sektorach), bo wtedy niestety trzeba zaprzestać ruchów magazynowych do czasu zakończenia spisywania tzw. zasada zamkniętych drzwi

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...