Skocz do zawartości

Towar w komisie


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Daniel Kozłowski,

Polecane posty

Dzień dobry,
 

Zwracam się o pomoc.
Otrzymałam od dostawców towar w komis -  jak mi się sprzeda , to wtedy dopiero mi wystawiają fakturę zakupową.

Problem się robi, gdy na PZ mam kilka pozycji, a sprzedała mi się jedna i na tą 1 mam fakturę.
Nie usunę pozostałych pozycji, bo towar jest rozchodowany z tego dokumentu.
Czy ktoś ma pomysł jak to 'obejść' ?

Link to postu

Ciężka sprawa.

Może korekta PZ zwracająca wszystko co się nie sprzedało, zafakturowanie tego co zostało , a tego co nie ponowne przyjęcie nową PZ?

 

Pytanie jak dużo towarów i jak często fakturują.

 

Inna opcja to wprowadzanie FZ z blokadą przyjęcia magazynowego (czyli bez powiązania z PZ), ale to też słabe.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
3 godziny temu, Karolina Bart napisał:

Czy ktoś ma pomysł jak to 'obejść' ?

Temat nie raz poruszany na forum, można poszukać i poczytać... W skrócie ja proponuję: oddzielny magazyn, przyjęcie towarów w komis dokumentem PW, po sprzedaży RW na magazynie komisowym, PZ na magazynie firmy, zgłoszenie do dostawcy na podstawie niezafakturowanych PZ na koniec zbiorcza faktura do PZ.

Link to postu

Na chwilę obecną mam je na oddzielnym magazynie, ale nie ratuje mnie to wcale bo działając na głównym magazynie, ja nie jestem w stanie zapamiętać co mam na tym dodatkowym. Przy każdym wprowadzonym zamówieniu przez handlowca robiąc kompletację , musiałabym sprawdzać czy to co mi brakuje z głównego magazynu, nie mam może jednak na tym dodatkowym.

Link to postu

Podałem ogólny kierunek rozwiązania problemu, zaproponowane rozwiązanie, które "ratuje" Panią przed zgłoszonym problemem, czyli zafakturowaniem sprzedanych towarów komisowych. Nie zgłaszała Pani, że ma problem z podglądem stanów magazynowych towarów komisowych, czy też liczba transakcji z towarami komisowymi jest na tyle duża, że tworzenie dokumentów przez użytkownika programu będzie czasochłonne. Nie opisała Pani swoich potrzeb, więc nie jest możliwe zaproponowanie możliwych rozwiązań.

 

Proszę zastanowić się co Panią "ratuje" (powinien pomóc w tym wybrany przez Panią / Państwa dostawca programu) i spróbować wdrożyć te funkcjonalności w programie typu widoczność stanów z magazynu komisowego na pozycji dokumentu czy automatyzację przesuwania towarów z magazynu komisowego.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

 

 

Przykład: plastry mam na głównym więc pod to zamówienie mi weszła rezerwacja, a agrafki na stanie 0 ale wiem , że mam na drugim magazynie - i chciałabym widzieć z tego poziomu mieć podgląd na drugi stan magazynu, żeby wiedzieć że je tam mam lub że tego towaru nie mam w komisie i muszę zamówić.

 

 

 

screen.png

Edytowane przez Karolina Bart
Link to postu
  • Rozwiązanie
13 minut temu, Karolina Bart napisał:

Przykład: plastry mam na głównym więc pod to zamówienie mi weszła rezerwacja, a agrafki na stanie 0 ale wiem , że mam na drugim magazynie - i chciałabym widzieć z tego poziomu mieć podgląd na drugi stan magazynu, żeby wiedzieć że je tam mam lub że tego towaru nie mam w komisie i muszę zamówić.

Może Pani wyświetlić w tym miejscu stany z innych magazynów - magazynów oddziału lub wszystkich magazynów.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...