Skocz do zawartości

Tworzenie raportu do opłaty środowiskowej

Polecane posty

Witam,
czy jest w planach rozszerzenie funkcjonalności Rachmistrza o raport pomocny przy wyliczaniu opłaty środowiskowej? Intersują mnie faktury za paliwo i olej opałowy. Gdyby tak jeszcze automat pobierał przeliczniki do danego rodzaju paliwa oraz jednostkowe stawka opłat za gazy lub płyny wprowadzone do powietrza z procesów spalania paliw w silnikach spalinowych to już w ogóle byłby szał. Bardzo by mi to ułatwiło życie.
Może ktoś sobie to jakoś ręcznie rozwiązał i podzieli się pomysłem?

Link to postu
W dniu 6.01.2024 o 01:33, Izabela Szpila napisał:

czy jest w planach rozszerzenie funkcjonalności Rachmistrza o raport pomocny przy wyliczaniu opłaty środowiskowej?

W wersji PRO jesteśmy w stanie przygotować rozszerzenie w oparciu o pola własne. Natomiast tutaj jest taka kwestia, czy wpisy dot. faktur w KPiR dotyczą jednego rodzaju auta - albo przynajmniej, jeśli jest faktura zbiorcza, czy jest ten sam rodzaj paliwa dla tej samej normy silnika (z tym drugim to jest prościej, bo jak pamiętam w rozporządzeniu jest od EURO5 w górę).

W przypadku, kiedy są faktury zbiorcze z różnymi rodzajami norm silników i paliwami, rozwiązanie takie będzie kłopotliwe.

Druga rzecz to kwestia stawek, które co roku są aktualizowane. Raport bez problemu przedstawi zużycie w Mg (lub 1000MG jak są podawane stawki). Natomiast na ten moment nie zastanawiałem się, czy w Rachmistrzu nexo PRO jest jakieś miejsca do stawek wg okresów. W Rewizorze jest prościej, bo (jeśli rok obrotowy jest zgodny z kalendarzowym) wykorzystać do tego plan kont.

Edytowane przez Radosław Kostrzewa
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...