Skocz do zawartości

Brak polskich liter w nazwie podmiotu

Polecane posty

11 godzin temu, Beata Łopatowska napisał:

czy jest sposób na widok polskich liter w nazwie podmiotu-klienta biura ?

Na pewno jest, w poprawnie przygotowanym środowisku dla programów Insert nazwa wyświetla się tak:

image.png.a68a8b5e326f535d031000d9152d0ddd.png

Proszę zacząć od sprawdzenia (sugerują skorzystać z usług wybranego dostawcy programów / doświadczonego serwisanta):

 - ustawień regionalnych systemu operacyjnego na serwerze i kliencie

 - collation serwera SQL

 - collation bazy danych podmiotu

 

W zależności od przyczyny problemu będzie można podjąć działania naprawcze.

Link to postu
W dniu 7.01.2024 o 12:37, Daniel Kozłowski napisał:

Na pewno jest, w poprawnie przygotowanym środowisku dla programów Insert nazwa wyświetla się tak:

image.png.a68a8b5e326f535d031000d9152d0ddd.png

Proszę zacząć od sprawdzenia (sugerują skorzystać z usług wybranego dostawcy programów / doświadczonego serwisanta):

 - ustawień regionalnych systemu operacyjnego na serwerze i kliencie

 - collation serwera SQL

 - collation bazy danych podmiotu

 

W zależności od przyczyny problemu będzie można podjąć działania naprawcze.

Dziękuję, ale to zbyt skomplikowane, mam kilka instancji, kilka wersji sql, byłaby ogromna szansa na to że to wszystko by się rozsypało. Tych kilkanaście zmian zrobiłam sama korzystając z podpowiedzi  Arkadiusz Cieśla Insert. Cytuję:

Najprostszym rozwiązaniem będzie zmiana nazwy i uzupełnienie polskich znaków w programie serwisowym. Jeśli korzysta Pani z Biura nexo, to należy pamiętać o zmianie ścieżki SQL w tym programie.

Oraz :

Pańskie sugestie zadziałały, idąc dalej tym tropem zmieniłam nazwę podmiotu w sql przy pomocy SqlSerwerManagementStudio

/zmiana nazwy w programie serwisowym i zmiana ścieżki w Biurze nie wpłynęła na nazwę bazy danych w sql/

Teraz mam polskie znaki w nazwach podmiotów, dziękuję.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...