Skocz do zawartości

Czy jest sens 8 rdzeniowy procesor i duży ram do SQL pod Sello

Polecane posty

RAM 2 GB wystarcza (na styk, a 3 GB to już nie będzie nigdy wykorzystane)

procesor jednordzeniowy typu pentium ok. 3 GHz nigdy przeciążony nie będzie

 

Najważniejszy jest dysk, nigdy nie będzie za szybki !

najlepiej dysk SSD na złączu PCI-Express przy którym zwykłe SSD głęboko się chowają ze wstydu :)

Link to postu

Z procesorami też bym nie przesadzał w dół. Na komputerze na którym się pracuje 2 rdzenie są wskazane, bo SQL Server (w wersji Express) potrafi zająć cały jeden procesor, podczas gdy drugi umożliwia swobodną pracę na komputerze.

 

Najwolniejszym urządzeniem w komputerze jest dysk twardy, wiec jego szybkość ma zasadnicze znaczenie.

Link to postu

Czy na system moze byc dysk SSD a na Baze sql dysk Ocz Revo3x2 ?  czy lepiej wszystko na  revo postawic ?  Czy faktycznie ma znaczenie dla sello / Sql parametr IOPS ? ile na Windows 2000 serwer i sql Serwer 2008 pamieci RAM  ?

ja stawiałbym wszystko na jednym

o IOPS nie mam wiedzy,

Windows 2008 serwer i SQL Serwer 2008 Enterprise u mnie zużywa max 2 GB RAM

(nic więcej tam nie działa, połączenia Sello są zdalne)

Link to postu

To ja już tych dysków nie ogarniam. Mam dysk SSD Kingstona SV300S37A 120Gb

Szybkość odczytu [MB/s] 450

Szybkość zapisu [MB/s] 450

 

a mimo to sello działa na moje "oko" wolniej niż jak miałem dyski SCI w serwerze ?

 

Szybkość na SSD jest zauważalna jak dla mnie podczas uruchomiania serwera ( ale robię to max 2 razy w miesiącu ) i instalowaniu jakiegoś programu ( 1 raz w roku :P))

Link to postu

Moze Admin sie wypowie jak skonfigurowac optymalnie komputer pod serwer  - na co zwracac uwage np w dysku skoro to takie wazne? moze jakas przykladowa konfiguracja  sprzetowa i softwarowa. Czy warto uzywac Windows serwer czy lepiej zwykly XP . Trzeba przyjac ze wiekszosc osob juz ma 5-10 stanowisk podpietych do serwera i ma kilkaset aukcji dziennie, pare GB baze sql - w innym przypadku nie szukalby tego watku :)

Link to postu

Mi ciężko się wypowiadać na ten temat, ponieważ na dobrą sprawę to Wy jako użytkownicy macie większe doświadczenie w tym, na jakim sprzęcie sprawdza się to lepiej. Przypomnę, że my tworzymy tylko program Sello, SQL Server jest dziełem Microsoftu a za konfigurację i optymalizację pracy SQL Servera specjaliści biorą naprawdę duże pieniądze - nie jest to zatem wiedza powszechnie dostępna, chociaż co nieco można wyczytać w Internecie.

 

My jako twórcy pracujemy na relatywnie małych danych i przetwarzamy małą ich ilość - tworzenie programu to zdecydowanie inna specyfika pracy niż używanie go w środowisku produkcyjnym. Nie przeprowadzamy testów, bo tak na dobrą sprawę praca SQL Servera zależy również od danych. SQL Server to jest takie zwierzę, że to samo zapytanie typu zwróć listę transakcji z jakiegoś przedziału czasowego potrafi wykonać na kilka sposobów, w zależności od liczby danych, ułożenia w bazie itp. Czasy wykonania tych różnych planów mogą się znacznie różnić, więc na dwóch takich samych komputerach i różnych bazach danych może to działać różnie.

 

Przykładu nie trzeba daleko szukać, kilka wersji temu w Sello, po długim weekendzie majowym niektórym użytkownikom wyświetlanie klientów w oknie zaczęło bardzo wolno działać i była to zmiana z mniej niż sekundy na kilkadziesiąt sekund nawet. Okazało się, że serwer w dosyć niekorzystny sposób ułożył plan wykonania zapytania uwzględniając kilka dni wolnych, w których użytkownicy nie pracowali z programem.

Link to postu

Teoretycznie rzecz biorac.  Procesor co najmniej 2 rdzeniowy, Pamiec nie mniej niz 8 GB , Dysk jak najszybszy czyli obecnie  SSD w raid O , lub Rozwiazania typu Revo firmy OCZ.

 

Teoretycznie to wszystko zależy z jakiej wersji SQL'a chcesz skorzystać, np. wersja SQL 2008 r2 Express (darmowa) wykorzysta max. 1.4GB pamięci i jeden procesor lub jeden rdzeń.

 

Poza tym RAID 0 to zwiększone ryzyko na utratę danych, więc do baz danych raczej nie polecane rozwiązanie.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...