Skocz do zawartości

Polecane posty

Dziś pierwszy raz postanowiłem "przywitać" się z KEXem.

Uzupełniłem dane. Ctrl+P na liście wysyłkowej i wyskakuje:

 

"NIe wszystkie paczki zostały zaakceptowane u dostawcy przesyłek. Czy kontunuawać wydruki?"

klikam-->TAK

"Podczas druowania wystąpił bład. Przetwarzanie zewnętrznych wydruków nie powiodło się. Nie określono elementu NumerPrzesyłki...."

 

Drukuje tylko zbiorówke.

Co jest nie tak?

Pytania dodatkowe:

Czy sello samo zamawia kuriera?

Jak ustawić nr. listu przewozowego w sello by móc wysyłać go w mailu do klienta?

Link to postu

Jest to napisane w treści błędu. Przesyłki po utworzeniu w serwisie dostawcy są w stanie "oczekujące na akceptację". Dopiero jak serwer KEX zaakceptuje te przesyłki i ich status zmieni się na utworzona, można do nich wykonać wydruki. Wcześniej te paczki nie mają przydzielonego numeru nadania, więc próba wydruku (pobrania etykiety z serwera) kończy się błędem Nie określono elementu NumerPrzesyłki.... - no bo go fizycznie nie ma zapisanego w paczce jeszcze.

 

Proponuję włączyć (jeśli nie jest) kolumnę Status w paczkach - będzie widać, która paczka jest gotowa a która nie.

 

Czy sello samo zamawia kuriera?

W tej chwili nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Sello tworzy paczki w systemie KEX i synchronizuje ich statusy. Ale czy z tego wynika zamówienie kuriera to nie wiem.

 

Jak ustawić nr. listu przewozowego w sello by móc wysyłać go w mailu do klienta?

Jest to numer nadania w paczce. Serwer kuriera powinien wysłać jednak mail do klienta z takim numerem oraz z linkiem do śledzenia przesyłki.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam kilka pytań:

 

- Czy pole "własny opis" drukowane jest jako uwagi na etykiecie?

- Czy notatki przenoszone są na etykiety po zaznaczeniu "na wydruk"

- Czy przy zamawianiu przez sello Kex wysyła powiadomienie mailowe do klienta? Czy sello dostarcza potrzebnych danych?

- Czy list przewozowy drukowany na zebrze nie powinien byc drukowany horyzontalnie?

 

- Kiedy zostanie naprawiony błąd wystepujący od poczatku istniennia sello, przez który trzeba recznie wybierać z llisty drukarkę pomimo przypisania drukarek domyślnych do wydruku i oznaczać pole "ignoruj domyslne drukarki" bo inaczej sello nie drukuje lub drukuje źle?

Link to postu

Etykieta zależna jest od serwisu KEX, Sello wysyła jako opis nazwy towarów z paczki lub treść z parametrów KEX. Jako uwagi przesyłane są notatki zaznaczone na wydruk.

 

Czy przy zamawianiu przez sello Kex wysyła powiadomienie mailowe do klienta?

Tego nie wiem, gdyż z tego co pamiętam, środowisko testowe, na którym moduł synchronizacji powstawał nie miała powiadomień mailowych. Na środowisku produkcyjnym z wiadomych względów testy nie były przeprowadzane.

 

Jeśli w paczce w adresie wysyłkowym jest adres e-mail to zostanie on wysłany przy tworzeniu paczki.

 

Co do wydruków to pobierane są one z serwisu kuriera w postaci PDF, nie mamy wpływu na ich drukowanie, gdyż wywołujemy polecenie wydruku na zainstalowanej przeglądarce PDFów.

 

"Nieznana wartość" może pojawić się jeśli w konfiguracji kex zaznaczone jest pole Własny opis i nie został on podany. Wtedy zamiast nazwy towarów brany jest opis z konfiguracji.

 

Przepraszam, że wcześniej nie odpisałem, jakoś ten wątek mi umknął.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...