Skocz do zawartości

BZ z GT jako BO w Nexo

Polecane posty

Dzień dobry, proszę o podpowiedź jaki rok obrotowy wybrać tu aby przeniósł się BO do roku 2023:

image.thumb.png.7aabbf3cb4aeeaf3ff4424eec2cc0901.png

Zrobiłem tak jak jest to opisane tu:

image.png.2b8b8ec926f56585ebd4ca96818cc314.png

Czyli w GT ostatni rok obrotowy to 2022. Pierwszy rok obrotowy w Nexo to 2023. W GT dodany rok 2023 oraz utworzony BO z BZ z roku 2022.

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
14 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

proszę o podpowiedź jaki rok obrotowy wybrać tu aby przeniósł się BO do roku 2023:

Skoro chcemy przenieść 2023 to należy wybrać 2023.

 

15 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Czyli w GT ostatni rok obrotowy to 2022. Pierwszy rok obrotowy w Nexo to 2023. W GT dodany rok 2023 aby utworzył się BO z BZ z roku 2022.

Proszę zastosować się do cytatu, który Pan zamieścił, nie wystarczy dodanie roku 2023, należy jeszcze utworzyć BO 2023.

Link to postu
4 minuty temu, Krzysztof Lasko napisał:
27 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

W GT dodany rok 2023 aby utworzył się BO z BZ z roku 2022.

Chyba jednak tak ;)

Niby gdzie ? Napisał Pan o zamiarze utworzenia BO, a nie, że go utworzył, a w programie są to dwie, niezależne operacje. 

 

6 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Jeśli na początku roku 2023 kreatorem były przeniesione dane to w tym kroku wybieram tylko BO?

Skąd mamy wiedzieć jakie dane były przeniesione ? Bez tej informacji nie da się odpowiedzieć jakie kolejne kroki należy wykonać.

Link to postu
3 minuty temu, Krzysztof Lasko napisał:
11 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Napisał Pan o zamiarze utworzenia BO, a nie, że go utworzył

Miałem na myśli utworzenie, a nie zamiar utworzenia.

Skąd ktoś ma wiedzieć o czym Pan myśli ? To jest forum, więc musi Pan wszystko napisać i\lub pokazać.

 

4 minuty temu, Krzysztof Lasko napisał:
12 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Skąd mamy wiedzieć jakie dane były przeniesione ?

Wszystkie dane zgodnie z cytowanym tematem e-pomocy.

Nie rozumiem, skoro było przeniesione wszystkie dane to dlaczego ponownie uruchomił się kreator przeniesienia tych danych - o czym istotnym znowu Pan nas nie poinformował ?

Link to postu
7 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

To jest forum, więc musi Pan wszystko napisać i\lub pokazać.

Poprawiłem swoją wypowiedź

 

7 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

skoro było przeniesione wszystkie dane

Nie były przeniesione wszystkie dane. Nie było BZ roku 2022.

 

8 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

dlaczego ponownie uruchomił się kreator przeniesienia tych danych

To moja ingerencja aby wymusić uruchomienie kreatora aby przenieść wprowadzony BZ jako BO roku 2023 w Nexo.

Link to postu

Dla potomności.

Problemem był fakt, że przenosiliśmy BZ z roku 2022 z GT (utworzone w GT BO dla 2023) do nexo do roku 2023. W nexo było też awansem otwarty okres obrachunkowy 2024. BO z GT z roku 2023 lądowało w nexo jako PK bilansu otwarcia roku 2024...

Suplement: InsERT w swoich założeniach nie przewidział, że użytkownicy będą wielokrotnie uruchamiać kreator. Ale tak samo, jak nie zostało przewidziane to, że nie da się często w całości mieć w GT w sposób prawidłowy przygotowanych wszystkich danych. W końcu można zamykać jeden rok i otwierać drugi przez 3 miesiące. Przy przenoszeniu danych kreatorem do nowej bazy - nie ma prawa powstać więcej niż jeden okres obrachunkowy w nexo. Nie jest obsłużone ponowne przenoszenie BO jak w nexo jest więcej niż jeden okres obrachunkowy.

Edytowane przez Radosław Kostrzewa
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.01.2024 o 12:03, Krzysztof Lasko napisał:

Zrobiłem tak jak jest to opisane tu:

image.png.2b8b8ec926f56585ebd4ca96818cc314.png

Czyli w GT ostatni rok obrotowy to 2022. Pierwszy rok obrotowy w Nexo to 2023. W GT dodany rok 2023 oraz utworzony BO z BZ z roku 2022.

Skoro zrobiłem wszystko jak jest opisane wyżej to dlaczego BO w Nexo nie jest zgodne z BZ w GT? Skąd Nexo pobiera dane do BO? Jeśli z BZ w GT to chyba powinno się przenieść 1 do 1?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...