Skocz do zawartości

Bug w module pocztowym

Polecane posty

Witam,

 

Pragnę zgłosić bug w module pocztowym.

Zauważyłem, że przesyłając dalej wysłaną wcześniej wiadomość (Wysłane > wybrana wiadomość > Prześlij dalej) zmienia się czas w pozycji Sent: wysłanej wcześniej wiadomości na aktualny. Jest to nadzwyczaj irytujące i stanowi spory problem w komunikacji.

 

Czy opisany bug jest znany?

Czy zostanie usunięty w najbliższej wersji?

Czy istnieje obecnie jakieś rozwiązanie tego problemu?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Link to postu

Tak sobie pozwolę przyłączyć się do tematu wiadomości w 1.15. Zauważyłem dziś trochę irytujące zachowanie, mianowicie przy odpisywaniu na wiadomość często automatycznie przechodzi mi na nową linię co każdy wyraz, tzn piszę sobie zdanie i po np 3 wyrazach czwarty automatycznie wskakuje w nową linię i tak co spacja to nowa linia.

Czym to może być spowodowane?

Dla jasności, na 1.14 nic takiego się nie działo, sello używane na win 8.1 (jeśli ma to jakieś znaczenie).

Link to postu

Tak sobie pozwolę przyłączyć się do tematu wiadomości w 1.15. Zauważyłem dziś trochę irytujące zachowanie, mianowicie przy odpisywaniu na wiadomość często automatycznie przechodzi mi na nową linię co każdy wyraz, tzn piszę sobie zdanie i po np 3 wyrazach czwarty automatycznie wskakuje w nową linię i tak co spacja to nowa linia.

Czym to może być spowodowane?

Dla jasności, na 1.14 nic takiego się nie działo, sello używane na win 8.1 (jeśli ma to jakieś znaczenie).

 

Potwierdzam. U mnie to samo. Opcja słownika jest włączona.

 

Zauważyłem również, że podczas odpisywania na maila po skopiowaniu sformatowanego w html tekstu (nagłówek i stopka z wiadomości automatycznej) i wklejeniu go kilka linijek wyżej całkowicie usuwa formatowanie i trzeba cudować.

 

Wejść w maila - skopiować formatowanie - wyjść

Wejść ponownie - kliknąć odpowiedz - wklej i dalej można edytować.

 

Jest to uciążliwe.

 

Link to postu

Niestety jest to dosyć dziwne zachowanie się kontrolki htmlowej użytej w Sello po włączeniu sprawdzania pisowni. Jak pisałem w poście informującym o nowej wersji, nie każdy problem ze sprawdzaniem pisowni będziemy w stanie poprawić na tym komponencie, ale przyjrzymy się temu. Rozwiązaniem doraźnym będzie wyłączenie sprawdzania pisowni.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedne błąd zauważony w wersji 1.15.

Przy kopiowaniu danych do wysyłki z okna transakcji do maila nie wstawia polskich znaków np. zamiast Małgorzata wstawia Maďż˝gorzata (nawet jak wstawiam do notatnika to też jest źle). W wersji 1.14 było ok. Format maila: tekst sformatowany (HTML). Sprawdzaj pisownię odznaczone - bo występują błędy już wcześniej wspomniane przez kolegów.

Link to postu

Dokładnie wygląda to tak: przy odpowiadaniu na wiadomość lub przesyłaniu jej dalej, w oknie tej wiadomości klikam na transakcje powiązaną (dotyczy), z okienka adres do wysyłki kopiuję dane, zamykam okienko transakcji i wklejam adres do maila. Nie przenosi żadnych polskich znaków. Tak - dotyczy wszystkich transakcji. W 1.14 było ok - korzystam z tego od zawsze gdy Klient pyta na jaki adres wysłano przesyłkę. Prośba o wypuszczenie jakiegoś patcha żeby nie czekać na 1.16.

Link to postu

Faktycznie problem taki występuje. Nie znamy na razie jego przyczyny. Dziwna sprawa, że przy kopiowaniu z transakcji otwartej nie z maila a z modułu maili tekst kopiuje się poprawnie. Można póki co radzić sobie w ten sposób.

 

Poprawki w postaci patcha nie przewidujemy, bo sam patch jest dla nas dość problematyczny a w obecnej (nazwijmy to napiętej) sytuacji w Sello szczególnie problematyczny.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Popracowaliśmy kilkanaście dni z tym bugiem (brak polskich znaków przy kopiowaniu z formularza transakcji) i stwierdzam, że to strasznie upierdliwe. Zaczynam pisać maila, w między czasie potrzebuję coś skopiować z transakcji i .... muszę zamknąć maila żeby do transakcji przejść z innej strony. Może jednak wypuścicie jakąś łatkę bo czekać do marca (a może dłużej) to bardzo nieciekawa perspektywa.  :(

Link to postu

Można jeszcze spróbować uruchomić po prostu dwie instancje Sello

 

A propos kolejnych instancji Sello.

 

Kiedy wreszcie Sello dorobi się skrótu klawiaturowego F12 do uruchomienia kolejnej instancji jak w Subiekcie GT?

Przecież to drobnostka, a większość użytkowników pracuje na kilku instancjach.

Link to postu

lepiej zakładki jak w subiekcie...

 

To jak już poruszyłeś ten temat to bardzo proszę o odpowiedź na pytania:

1. Gdzie jest opisane jak działają te zakładki w Subiekcie, bo jedyne co wykombinowałem to, że jak nacisnę jakiś moduł z Ctrl to mi doda nową zakładkę. W pomocy do Subiekta nie znalazłem :(

2. Od strony technicznej jaka jest różnica w kilku instancjach Subiekta, a zakładkami?

3. No i na zakładkach nie da się lub nie umiem pracować. Jak na jednej zakładce mam otwarty paragon to nie mogę przeglądać zawartości innej zakładki, np. kartoteki towarowej lub otworzyć inny dokument - zgadza się? Jaki jest więc sens pracy na zakładkach? Podkreślam, że nie pracuję na nich więc nie wiem. Zwyczajnie pytam :)

 

Pozdrawiam :)

Link to postu

a większość użytkowników pracuje na kilku instancjach

Skąd to wiadomo? :)

 

Bo na jednej instancji Sello nie da się pracować ;D ;D ;D ;D ;D

Żeby nie było niedomówień to piszę to w sensie, że jest tyle pracy do ogarnięcia - transakcje na bieżąco, paczki na bieżąco, szykowanie towarów, wystawianie aukcji, itd.

Tak jest po prostu szybciej.

 

A o skrócie F12 już pisałem dawno temu ;););)

Link to postu

Przejrzałem forum i nie znalazłem takiego zgłoszenia, w mailach również nie ma. W naszej bazie jest taka sugestia wpisana, ale pochodzi jeszcze z czasów przedpremierowych. W każdym bądź razie zapisane na nowo, z większym priorytetem.

 

No toś mi Pan pojechał po honorze ;):):):)

 

Szukanie zajęło mi całe 5 sekund - opcja szukaj na forum: F12  ;) ;) ;)

https://forum.sello.pl/index.php?topic=5418.msg33638#msg33638

 

Ale tak naprawdę to drobnostka inne rzeczy są ważniejsze :)

 

PS

Właśnie do takich, w sumie prostych rzeczy, powinniście mieć stażystów ;)

Link to postu

O dziwo tego wyszukiwarka nie znajduje ;).

 

No to ciekawe :)

Mi frazę F12 znajduje ale to zależy z jakiego poziomu szukasz.

 

Sam dopiero teraz się zorientowałem, że użycie opcji szukaj z poziomu konkretnego działu przeszukuje mi tylko ten konkretny dział.

 

Nawet by mi to do głowy nie przyszło. Myślałem, że zawsze przeszukuje całe forum, a tu niespodzianka.

 

Teraz już wiem dlaczego kilka razy wcześniej sam nie mogłem czegoś znaleźć na forum :):):)

 

 

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Nikt tutaj nie pisze o tym, więc się dokleję. Mam dziwny problem.... nie mogę do wiadomości wkleić linku od 2 dni.... copy/paste w tym przypadku nie działa. Tydzień temu zainstalowałam 1.5.1, ale problem jest od 2 dni. Wcześniej jeszcze reset Sello pomagał, teraz już nie. Windows XP..... czy ktoś miał taki problem?

 

EDIT: Wyłapałam śmieszną przypadłość. Linki skopiowane z IE wklejają się, z FF już nie  :D

 

EDIT2: kopiowanie linków z IE też przestało działać  >:(

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...