Skocz do zawartości

Czy przesyłkę biznesową w cennikach nazywacie biznesowa czy paczka pocztowa?

Polecane posty

1. Czy przesyłkę biznesową w cennikach nazywacie biznesowa czy paczka pocztowa ekonomiczna lub priorytet.

 

Nie chcę pytań od klientów co to jest przesyłka biznesowa, a zauważyłem, że Ci co wpisują przesyłkę biznesową jako paczka pocztowa ekonomiczna lub priorytetowa nieźle na tym wychodzą.

 

Spotkałem się nawet z tym, że ktoś ma podane w cennikach:

-list polecony ekonomiczny

-list polecony priorytet

-paczka pocztowa ekonomiczna

-paczka pocztowa priorytetowa

-przesyłka pobraniowa

-przesyłka pobraniowa priorytetowa

 

Klient wybiera spośród tylu opcji ale wybór jest pozorny bo wszystko idzie jako przesyłka biznesowa. No i zero pytań od klientów.

 

 

2. W sumie też bym tak chciał "przykombinować" ale nie wiem do końca, jak w różnych miejscowościach doręczają te przesyłki biznesowe. To ponoć Pocztex je doręcza więc jak nie doręczy to czy czeka taka przesyłka na poczcie czy funkcjonuje raczej jak kurier ??

I jeszcze od nowego roku to się będzie ponoć nazywało kurier 48.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Ja piszę że to 'priorytet' a w opisie, że nadajemy jako biznesowe. W rozmowach z klientami mówię, że 'biznesowa' to nazwa priorytetu dla firm, bo  tak jest w rzeczywistości... Klienci zadowoleni jak dostaną paczkę jutro/pojutrze.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

No teraz to jest dopiero do wyboru.

 

W zasadzie Pocztex 24 i 48 to kurier, ale 24 i tak mam drożej niż zwykły kurier, więc będę miał Kurier Pocztex i Przesyłka kurierska...już widzę te pytania od klientów.

 

No i te paczki, jak bym chciał wszystkie wymienić w opcjach dostawy, to zaraz bym robił za infolinię poczty o co w tym chodzi i "to co mam wybrać".

 

Raczej będę stosował tylko "Paczka pocztowa" i "Paczka pocztowa priorytetowa" niezależnie od faktycznie użytej usługi.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...