Skocz do zawartości

Problem z Synchronizacja stanów asortymentu.

Polecane posty

Dzień Dobry,

 

 

Natknąłem się na problem w sello z synchronizacją stanów asortymentu. A dokładniej to brakiem jakiejkolwiek synchronizacji.

 

Z serwisu allegro zostały pobrane oferty internetowe. Wszystkie wraz z tekstem i zdjęciem poprawnie się zaciągnęło. 

 

 

W parametrach ofert internetowych  ustawiłem synchronizację w następujący sposób:

 

image.png.67ffd8d5d0f12b3762a40c7b572601c5.png

 

 

Do konkretnej oferty przypisałem asortyment z subiektu oraz nadałem ceche ofercie:

 

 

image.png.522f8c44931b3cb5de36c04764b8f083.png


Z innego tematu  na forum do doczytałem że: 
"

Automat wyliczający stany w ofercie uruchamiany jest po zmianie stanu bądź dostępnych (zależnie od wyboru). W najbliższej wersji mamy przewidziane dodanie mechanizmu umożliwiającego ręczne wyzwolenie takiej synchronizacji, której można właśnie użyć w momencie włączenia automatów a zanim nastąpi jakikolwiek ruch na magazynie lub zmiana w towarze.

"

 

 

Dla testów wrzuciłem RW na dany towar i nie zauważyłem żadnej synchronizacji. Nie było też żadnych zmian do wysłania do serwisu.

 

 

 

Jeszcze mam pytanie ogólne do ofert internetowych - jaki magazyn jest brany pod uwagę do synchronizacji stanów i gdzie można ewentualnie te ustawienie zmienić?

 

 

 

 

 

Link to postu
5 godzin temu, Bartłomiej Warchoł napisał:

Dla testów wrzuciłem RW na dany towar i nie zauważyłem żadnej synchronizacji. Nie było też żadnych zmian do wysłania do serwisu.

Z opisu wynika, że zostało zrobione wszystko co potrzeba. Rozumiem, że na dolnej zakładce ZMIANY W OFERCIE nie pojawiła się żadna zmiana ilości sztuk a zarazem nie jest ona akurat równa temu co jest w serwisie?

 

5 godzin temu, Bartłomiej Warchoł napisał:

Jeszcze mam pytanie ogólne do ofert internetowych - jaki magazyn jest brany pod uwagę do synchronizacji stanów i gdzie można ewentualnie te ustawienie zmienić?

Aktualnie jest brana pod uwaga suma stanów ze wszystkich magazynów. Możliwość ustawiania magazynów dla kont i ofert mamy w planach.

Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Z opisu wynika, że zostało zrobione wszystko co potrzeba. Rozumiem, że na dolnej zakładce ZMIANY W OFERCIE nie pojawiła się żadna zmiana ilości sztuk a zarazem nie jest ona akurat równa temu co jest w serwisie?


Dokladnie tak. Stany się nie zgadzają z tym co widać na ofercie i w zakładce zmiany na ofercie nie jest nic widoczne. a 

Link to postu

Prosiłbym o podesłanie zrzutu ekranu z widoku modułu cech ofert internetowych. Może są dwie cechy o takiej samej nazwie? Prosiłbym również o zrzut ekranu z widoku modułu automatyzacji, możliwe że automat "Synchronizacja ofert internetowych ze stanami magazynowymi" jest nieaktywny.

Edytowane przez Jakub Kardela
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
9 godzin temu, Dariusz Bachurski napisał:

Jak wywołać automatyczne wysyłanie zmian do ofert zamiast ręcznego klikania Wyślij zmiany?

Bo na razie Automatyzacja jedynie generuje zmiany, a muszę ręcznie uruchomić ich wysłanie.

Funkcja automatycznego wysyłania zmian oczekujących pojawi się w wersji najbliższej (51).

 

9 godzin temu, Dariusz Bachurski napisał:

W jakiej wersji planowane jest wdrożenie zmian cen dla ofert?

Rozumiem, że chodzi o automatyczną zmianę cen, bo pojedynczo w ofertach można te ceny zmieniać od dawna. W wersji 52 planujemy dodać zmiany zbiorcze, w tym również zmiany zbiorcze cen. Automatyczna zmiana cen pojawi się nieco później, dokładnie jeszcze nie wskażę wersji, bo takie dłuższe prognozy się zazwyczaj nie sprawdzają. Natomiast tutaj planujemy mechanizm, który będzie w stanie automatycznie zmieniać nie tylko ceny, ale też dowolne parametry. Nie wiemy jeszcze czy będzie to na zasadzie cech, jak jest teraz zrobiona synchronizacja stanów, czy może będzie to jakiś inny mechanizm. Pomysłów jest kilka ale nie są jeszcze przedyskutowane.

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Funkcja automatycznego wysyłania zmian oczekujących pojawi się w wersji najbliższej (51).

Czyli dobrze że spytałem, bo już zastanawiałem się czy coś źle skonfigurowałem. Przydałoby się bardziej rozbudować pomoc w tym zakresie, bo nie wszytsko dla mnie jest intuicyjne, mimo że sam tworzę różne rozwiązania. Nie znam starego sello, być może to ma też znaczenie że 'błądzę'...

 

Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Rozumiem, że chodzi o automatyczną zmianę cen, bo pojedynczo w ofertach można te ceny zmieniać od dawna.

Chodzi o uzyskanie docelowo takiego samego efektu jak dla stanów, czyli że oferta dostanie cenę ze wskazanego poziomu cenowego pobranego z GT po synchronizacji z systemem sprzedaży i zmiana zostanie wygenerowana zmiana na ofertę - na początek wystarczy że można ją ręcznie wysłać, a docelowo automat.

  • Lubię to 1
Link to postu

Witam,

chciałbym podłączyć się do tematu synchronizacji stanów w Sello NX.

Konfiguruję nowe Sello NX z Subiektem Nexo. Ustawiłem Parametry ofert internetowych uwzględniając "Dostępne". W Automatyzacji aktywowałem Synchronizację ofert internetowych ze stanami magazynowymi. Gdy po stronie Subiekta Nexo utworze ZK z pełną rezerwacją, to zmniejszy się ilość sztuk dostępnych, ale nie tworzą się zmiany oczekujące w ofertach internetowych. Dlaczego nie tworzą się zmiany oczekujące w ofertach, gdy w asortymencie zmieni się ilość sztuk w Dostępnych? Powinienem jeszcze coś ustawić? :)

 

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź. Uruchomiłem Sello NX w multiprogramie, Parametry ofert internetowych są ustawione na Dostępne, Synchronizacja ofert internetowych w Automatyzacji jest ustawiona, w wybranych ofertach mam ustawione cechy żeby stany synchronizowały się. Screeny poniżej.

Tworzę nowe ZK w Subiekcie Nexo, do zamówienia dodaję produkt z odpowiednią cechą, zmienia się ilość Dostępnych dla asortymentu w Subiekcie i w Sello, ale w dalszym ciągu nie widać żadnej zmiany oczekującej w Ofertach internetowych. Czy brakuje coś jeszcze w moich ustawieniach?

sello-sc1.png

sello-sc2.png

sello-sc3.png

Link to postu

Same ustawienia wyglądają na prawidłowe.

 

Czy po dodaniu Sello NX do multiprogramu był wykonany restart całości? Możliwe, że pewne funkcje automatów inicjalizują się przy uruchamianiu programu, gdy program jest tylko dodawany to nie następuje całkowita inicjalizacja wszystkich modułów. No i proszę się upewnić, że ten automat jest aktywny (widać to na liście automatów).

Link to postu

Tak, był robiony restart programy, a potem jeszcze całej maszyny.
Automat do synchronizacji stanów jest też aktywny (screen poniżej).
Po dodaniu do Subiekta zamówienia, zmienia się dostępność na 2 szt. (screen poniżej), ale ilość wystawionych ofert pozostaje bez zmian - 4 szt. (screen poniżej). W Sello przy testowanej ofercie nie ma też zmiany oczekującej. 

Jeżeli z poziomu Sello ręcznie zmienię ilość szt. w ofercie, to taka zmiana oczekująca pojawia się.

Multiprogram mam ustawiony zarówno w Subiekcie Nexo Pro jak i po stronie Sello NX. Nie ma znaczenia czy uruchamiam program ze skrótu Subiekta czy Sello - dalej nie zmieniają się stany po stronie Allegro. 

Gdzie mógłbym jeszcze szukać rozwiązania tego problemu? :)

sello-sc4.png

sello-sc5.png

sello-sc6.png

Edytowane przez Paweł Antoszczak
Link to postu

Dodam jeszcze, że:
- oferty wystawiamy z poziomu Allegro,
- następnie pobieramy oferty z Allegro do Sello (Pobierz oferty > Pobierz oferty z konta > tu wybieram konto),
- powiązanie pobranej oferty z asortymentem w Subiekcie następuję automatycznie (Sygnatura produktu w ofercie na Allegro = Symbolowi produktu w Subiekcie).

Link to postu

Sprawdziliśmy opisany scenariusz i nie udało nam się powtórzyć problemu. Na myśl przychodzą mi takie rzeczy do sprawdzenia:

  • synchronizacja sprawdza liczbę dostępnych, czy ZK było tworzone z rezerwacją?
  • czy wskazana na ostatnim zrzucie oferta ma nadaną cechę Synchronizuj stany (poprzednii zrzut ekranu dotyczy innej oferty)
  • czy w bazie nexo nie jest przypadkiem powielony towar i jest jakiś inny podłączony do oferty a inny na ZK wstawiany

Najszybciej będzie chyba podesłać do nas bazę do weryfikacji https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2756,w-jaki-sposob-wyslac-baze-danych-do-firmy-insert.html z linkiem do tego wątku oraz informacją, że o taką bazę poprosiłem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...