Skocz do zawartości

potwierdzenia sald rozrachunków


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Andrzej Kubik,

Polecane posty

Dzień dobry,

 

nie mogę nigdzie odnaleźć filtra pozwalającego podzielić klientów na dostawców i odbiorców w module potwierdzeń sald. Potwierdzenia sald są obowiązkowe do weryfikacji należności. Mam listę ponad 5000 klientów z saldami niezerowymi na koniec roku z czego około połowa to nierozliczone należności, do których muszę wysłać potwierdzenia sald. Jak to szybko wyfiltrować? Mam na liście wszystkich klientów, ręczne zaznaczanie tego to jakieś nieporozumienie. Rozumiem, że kartoteka klientów jest jedna dla odbiorców i dostawców. Ale przydałby się jakiś filtr np. żeby pokazać podmioty z istniejącą analityką konta 201, albo jakiś skrót w rozrachunkach np. "nierozliczone wg kont" pozwalający na wygenerowanie potwierdzeń do zaznaczonych rozrachunków, bo w tym widoku mamy podział na konta. Nie mam pojęcia jak to usprawnić teraz.

Link to postu
  • Rozwiązanie
2 godziny temu, Krzysztof Piątek napisał:

Mam na liście wszystkich klientów, ręczne zaznaczanie tego to jakieś nieporozumienie.

Trochę głupio pytać, bo to zupełne abecadło używania nexo, ale niech tam, spróbuję.

Czego brakuje w filtrowaniu na liście potwierdzenia sald?

image.png.79dac25aeec19fb0b15965485ca20a90.png

 

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

Brakuje odseparowania odbiorców od dostawców. To, że mogę sobie wyfiltrować podmioty tylko z saldem na dobro nasze czy wasze nie zmienia sytuacji. U dostawcy mogę mieć saldo na dobro nasze, bo mam u niego nadpłatę, ale nie chce wysyłać mu potwierdzenia na koniec roku, bo interesują mnie moi odbiorcy i należności z tytułu sprzedaży. Pośród tysięcy faktur to jest najtrudniejsze do oddzielenia. 

Edytowane przez Krzysztof Piątek
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...