Skocz do zawartości

Długi czas oczekiwania na formularz Dokument końcowy

Polecane posty

Cześć.

Mamy taki problem, że przy konkretnym kontrahencie musimy oczekiwać na otwarcie formularza dokument końcowy ponad 3 minuty. Dzieje się to za każdym razem gdy transakcja dotyczy tego kontrahenta. Przy innych nie zauważyliśmy tego problemu i czas oczekiwania to standardowo kilka sekund.

Co udało mi się zauważyć/sprawdzić:

  • liczba transakcji dla tego kontrahenta jest największa (inni kontahenci, którzy mają liczbę transakcji 60% z tego, formularz otwiera się standardowo)
  • w Subiekcie znajduje się siedmiu kontrahentów o tym samym adresie email co ten konkretny (część z nich na pewno została utworzona ręcznie, co zostało mi potwierdzone), ale powiązany z Sello jest tylko jeden (tabela [Subiekt_baza].[dbo].[kh__Kontrahent] -> [Sello_baza].[dbo].[cs__Customer])
  • analizie poddane zostały również zapytania do bazy poprzez program Express Profiler 2.0, ale nie zauważyłem w tym czasie zapytań ze zbyt długim czasem oczekiwania

 

Moje pytanie, czy liczba transakcji lub liczba tych kontrahentów (którzy w zasadzie są jednym i tym samym) może mieć wpływ na tak długi czas oczekiwania programu na formularz dokumentu końcowego?

Dziękuję za wskazówki.

Link to postu

Trudno powiedzieć, dopóki się takiej sprawy nie zbada. Trzeba by zweryfikować co trwa tak długo, czy edycja kontrahenta, czy dodawanie dokumentu (na początek od strony Subiekta). Jeśli pojawia się tutaj jakiekolwiek spowolnienie to raczej na poziomie serwera SQL, który mieli jakieś dane. To powinno być widoczne w profilerze jako czas trwania wykonania polecenia.

Link to postu

Sello wystawiając dokument weryfikuje czy nie ma już takiego wystawionego, co w niektórych przypadkach powodowało długi czas oczekiwania (specyfika działania serwera SQL, danych itp).

 

W poście poniżej jest rozwiązanie polegające na dodaniu dodatkowego indeksu na bazie Subiekta, które przyspieszy proces wyszukiwania 

 

 

Link to postu

Dziękuję za szybką odpowiedź. Polecenie zostało wykonane:

CREATE NONCLUSTERED INDEX IX_SelloDok
ON [dbo].[dok__Dokument] ([dok_Typ],[dok_Podtyp],[dok_SelloId],[dok_SelloData])
INCLUDE ([dok_Id],[dok_NrPelny])
GO

Indeks został utworzony, ale brak poprawy.

Sprawdzaliśmy wczoraj po utworzeniu indeksu oraz dzisiaj po przeprowadzeniu odbudowy indeksów z poziomu programu serwisowego Subiekta. Czas oczekiwania jest taki sam (około 3 minuty do utworzenia dokumentu końcowego).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...